Willa Pietrusińskiego na sprzedaż za 5 mln zł

6
Share

Najbardziej charakterystyczny zabytek Targówka wkrótce może zmienić właściciela. O ile znajdzie się ktoś z grubym portfelem. 

 

O willi przy Tykocińskiej 15 pisaliśmy nie raz, bo to ewenement w skali Warszawy. Pomiędzy wysokimi blokami zachował się piękny dom z lat 30-tych zaprojektowany przez Bolesława Pietrusińskiego. Po wojnie właściciel brał aktywny udział w odbudowie Warszawy, a do willi wprowadził się na krótko komitet Polskiej Partii Robotniczej. Później był tu m.in. żłobek.

W wolnej Polsce willa przez lata niszczała, bo została oddana spadkobiercom byłych właścicieli, którzy nie byli zainteresowani ratowaniem zabytku. Dwa lata temu alarmowaliśmy, że dachówki i metalowe elementy wywożone są na taczkach. Przez zniszczony dach do środka padał deszcz, eleganckie kiedyś wnętrza były kompletnie zdewastowane.

Udało się zrobić szum i budynkiem zainteresował się Wojciech Grudnik. Właściciel firmy Grudnik Nieruchomości odkupił willę i rozpoczął remont. Od początku nie ukrywał, że chce ratować zabytek, ale też później odsprzedać go z zyskiem.

Jest już coraz bliżej celu. W sieci pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży willi, którą prowadzi jedna z agencji nieruchomości.

DO SPRZEDAŻY – klasycystyczna willa w centrum Targówka. Budynek murowany, podpiwniczony, zlokalizowany jest na działce o pow. 1680 m 2. Pomieszczenia użytkowe rozmieszczone są na czterech kondygnacjach. Aktualnie w budynku przeprowadzany jest remont kapitalny. Nieruchomość jest pod nadzorem konserwatora. Ze względu na położenie, obiekt może być wykorzystany (po odpowiedniej adaptacji) na prestiżową siedzibę firmy. Cena do negocjacji, uzależnionych także od stopnia zaawansowania prac remontowych.

Cena wynosi 5 mln zł. Całe ogłoszenie tutaj.

Więcej zdjęć, w tym historyczne zdjęcie willi z lat 70-tych tutaj

Willa Pietrusińskiego po remoncie / fot. targowek.to

Willa Pietrusińskiego po remoncie dachu / fot. archiwum targowek.info

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx