Z czym kojarzy się Targówek? Bareja i… Obywatel G.C.

12
Share

Wygląda na to, że skojarzenia z Targówkiem są lepsze niż sami się spodziewaliśmy. Zerknijcie na pierwszą Warszawską Mapę Skojarzeń.

 

To tylko zabawa, a nie poważne badania, ale daje pewien obraz miasta. Okno na Warszawę najpierw poprosiło internautów o wpisywanie skojarzeń związanych z dzielnicami Warszawy. Później zebrali to wszystko i przedstawili na eleganckiej mapce.

Trochę się baliśmy, że Targówek zaraz będzie kojarzony z blokowiskiem czy z przestępczością. Ale wcale nie. Powiązania są tylko pozytywne. Zaskakujące, jak silnie kojarzeni jesteśmy z serialem „Alternatywy 4”. Z siedmiu przypisanych Targówkowi haseł, aż cztery związane są z filmem Stanisława Barei. To oczywiście Józef Balcerek, prof. Dąb-Rozwadowski, ale też gołębniki i ulica Mokra, przy której mieszkał serialowy Balcerek (choć zdjęcia kręcono nie na Targówku Mieszkaniowym, tylko na Fabrycznym).

Z kolejnym hasłem chyba mamy coś wspólnego, bo okazuje się, że mieszkańcy Warszawy kojarzą Targówek z… Grzegorzem Ciechowskim – tak, tak, to patron skweru nad Kanałkiem Bródnowskim, którym został dzięki poparciu naszych czytelników.

Kolejne powiązanie także związane jest ze sztuką. To słowo „rzeźby” oczywiście od Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim. Ostatnim słowem jest już IKEA, która po prostu promuje się nazwą naszej dzielnicy.

Warszawska Mapa Skojarzeń

Aż dziwne, że w promocji dzielnicy w ogóle nie jest wykorzystywany jej przedwojenny charakter i historia, skoro i tak silnie jesteśmy z nimi kojarzeni. Ekipa Okna na Warszawę przygotowała też pocztówki przedstawiającej miejsca charakterystyczne dla każdej dzielnicy. U nas wybrano oczywiście piętrowy drewniak przy ul. Biruty (który z resztą też grał w „Alternatywy 4”, pojawia się w 4. odcinku pt. „Przydział”)

fot. Okno na Warszawę

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx