Co powstanie przy Kondratowicza | | targowek.info

Co powstanie przy Kondratowicza

Rozbiórka jeszcze nie jest skończona, ale dowiedzieliśmy się, co mniej więcej powstanie naprzeciwko ul. Kondratowicza na przeciwko Szpitala Bródnowskiego.

 

Zazwyczaj nie opisujemy inwestycji na tak wczesnym etapie, ale to kluczowe miejsce dla Bródna, więc warto śledzić co się tu dzieje. Chodzi o teren między Aldikiem (dawniej Tesco) a koszmarnym pawilonem handlowym w kolorze trumiennym. Już w maju pisaliśmy o wyburzeniu nigdy niedokończonego pustostanu na tyłach działki. Rozbiórkę przerwano i teraz straszy jeszcze gorszy szkielet budynku.

Tyle została z budynku przy Kondratowicza / fot. / targowek.info
Tyle została z budynku przy Kondratowicza / fot. / targowek.info

Okazuje się, że porzucona rozbiórka nie oznacza porzuconej inwestycji. Inwestor cały czas gromadzi dokumentację potrzebą do rozpoczęcia budowy. Dotarliśmy do najnowszego postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska stwierdzającej, że nie ma konieczności tworzenia oceny oddziaływania na środowisko. To zwykła formalność, ale w dokumencie opisane są parametry budynków, a to już jest bardzo interesujące.

Z opisu wynika, że inwestycja polega na budowie trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych (A, B i C) z usługami. Ilość kondygnacji nadziemnych wyniesie w budynku A – 8, w B – 4 i w C – 6. Budynki będą miały też jedną kondygnację podziemną. Powierzchnia terenu inwestycji wynosi 7480 mkw, powierzchnia zabudowy 3740 mkw, a powierzchnia garaży 6504 mkw.

Z postanowienia nie wynika to wprost, ale wygląda na to, że wyburzona zostanie też „trumna”, czyli wielki czarny pawilon. Nowa inwestycja ma przylegać do ul. Kondratowicza i zająć m.in. działkę na której stoi pawilon.

Na ostateczny projekt musimy jednak trochę jeszcze poczekać.

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Co powstanie przy Kondratowicza

 • 17 lutego 2014 o godz. 08:10

  No skoro nie można było odnowić elewacji tej koszmarnej trumny, to chyba lepiej zlikwidować je, ale co z ludźmi któzy tam pracują? Jak zwylke problem. Ale trzeba przyznać, że budynek jest koszmarem Bródna

 • 17 lutego 2014 o godz. 08:30

  no i fajnie :)

 • 17 lutego 2014 o godz. 08:36

  Ha, a tyle lat to budowali, chyba od początku Jaruzela do jego końca. To to ciekawe, co to będzie …

 • 17 lutego 2014 o godz. 10:47

  lidl, biedonka, tesco, rosmann?

 • 17 lutego 2014 o godz. 10:49

  Ten budynek to historia bródna, nie żaden koszmar. Już nikt nie pamięta, że jak się 20 lat temu chciało kupić coś fajnego, to było jedyne miejsce w okolicy gdzie coś było, a no tak, większość z was jeszcze pewnie wtedy robiła w polu.

 • 17 lutego 2014 o godz. 11:50

  Droga Redakcjo, dlaczego po raz kolejny przepuszczasz takie błędy, jak w pierwszym zdaniu tego artykułu? Wyraz „naprzeciwko” piszemy łącznie. Poza tym w języku polskim unikamy powtórzeń, tymczasem wspomniane słowo użyte jest dwukrotnie.
  Dobrze by też było przyjrzeć się interpunkcji, która też u Was kuleje i to mocno…
  Bardzo proszę o większą dbałość o polszczyznę.

 • 17 lutego 2014 o godz. 11:52

  @Dżordż – skąd przyjechałeś i kiedy? Ten budynek nigdy nie był dokończony. Budowa rozpoczęła się 25-30 lat temu.

 • 17 lutego 2014 o godz. 12:28

  fajnie, że wybirzą pawilony, choć ten CZARNY akurat jest najładniejszy… pozostałe są koszmarne w kolorze sraczkowatej pstrokacizny …

 • 17 lutego 2014 o godz. 12:33

  Może Kondratowicza zacznie zmieniać się na lepsze. Bo na razie to nie jest reprezentacyjna ulica…
  @Polonistka – popieram!

 • 18 lutego 2014 o godz. 20:24

  Powinien moim zdaniem powstać wspaniały obiekt w którym polscy rolnicy mogli be sprzedawać swoje doskonałe produkty polscy rzemieślinicy oefrować doskonasłe obuwie i inne wyroby a także usługi.Targówek i ulica Kondratowicz może stać się miejscem naszej polskiej oferty i nie musimy oglądać tej euro tandety której jest wszędzie poełno.Oczywiście jest to moie życzeie które pozwoliło by budować poprawne relacje z naszymi narodowymi producentami rozwijać polską inicjatywę budować poprawne relacje w naszym społeczeństwie. Nie musimy przecież zdać się na łaskę naszych dobrodzieji którzy wagonami dostarczają do chlewów zwanymi marketami wszystko to co im zbywa albo stanowi nadprodukcję.Cała ta zgraja dobroczyńców nie płaci w dobro naszego budżetu podatków i dożyna naszych nielicznych już sprzedawców w lokalnych sklepikach rozsinych niestety już gdzie niegdzi.Polacy obudźcie się postawcie na swoim i nie dajcie się nabrać na nowy chlew market.

 • 19 lutego 2014 o godz. 13:30

  „naprzeciwko ul. Kondratowicza na przeciwko Szpitala Bródnowskiego.” brawo brawo brawo dla autora za radosną twórczość stylistyczno-ortograficzną ;)))))))
  Ale które N A P R Z E C I W K O jest poprawne ???????!!! ;)))))))))

 • 21 lutego 2014 o godz. 15:26

  HA, A Kto pamięta jak Kondratowicza jechał Wyścig Pokoju?
  A jeśli chodzi o „trumnę” to szanowny Drożdżu, kiedy ją otwarli, to w już wtedy można było fajne rzeczy nabyć z polówki w zdłuż pawilonów na Kondratowicza.
  No i niektórzy, teraz o słojach piszą, a i w polu robili PGR-u Bródno.

 • 21 lutego 2014 o godz. 15:31

  stawiają klocek mieszkalny? trudno. tylko niech mieszkania sprzedają obowiązkowo z miejscem parkingowym, co by się „nowobogackie” nie „rozlali” ze swoimi autami po całej okolicy.

 • 21 lutego 2014 o godz. 16:43

  @mark – każdy nowy budynek mieszkalny MUSI mieć przynajmniej po miejscu na każde mieszkanie i chyba przynajmniej jedno miejsce dla niepełnosprawnych na budynek… a że ludzie mieszkanie kupią, a samochodami wolą zastawiać ulice bo poskąpią 10-30tys na miejsce parkingowe to już inna sprawa.

 • 21 lutego 2014 o godz. 22:45

  a ja powiem – napiszę:

  tą dzielnica rządzą ludzie tacy sami jak całym miastem i tacy sami jak całym krajem – czyli ludzie z dysfunkcja intelektualną. Część z nich w ramach zabijania czasu w pracy w urzędzie, pisze bzdety na forach.

 • 22 lutego 2014 o godz. 09:02

  Maftylda czy ty na coś chorujesz?Ktoś cię skrzywdził?Może potrzebujesz pomocy?Wrzuć swój adres mailowy pod jakimkolwiek nickiem z tych które używasz,spróbujemy ci pomóc.

 • 23 lutego 2014 o godz. 12:13

  Trumna jest spoko, jest tam fajna i tania siłownia, najlepsza na Bródnie IMO. Zostawcie ją w spokoju!

 • 16 kwietnia 2015 o godz. 23:55

  BARBARZYNSTWO wstawiać nowe bloki w istniejące blokowisko na Brodnie! DOSC tych bloków, DAJJCIE ludziom spokojnie oddychać resztkami powietrza. BUDUJECIE kurniki! To kury siedzą w klatkach gdzie nie można rozłożyć skrzydeł. Teraz wprowadza sie dobrostan dla zwierząt, klatki mają być większe bo ludzie zaczynają miec wyrzuty sumienia za maltretowanie zwierząt A kto upomni sie o ludzi! Az zaczną strzelać do siebie nawzajem jak w Ameryce kiedy zwariują od zagęszczenia? Pieniądze wypaliły mózgi burmistrzom i władzom spółdzielni, czy władza tez mieszka w klatkach w takim zagęszczeniu? Na pewno nie.
  PRL nabudował bloków z płyty ale przynajmniej pomiędzy nimi były zielone duże podwórka i trochę przestrzeni do spacerów, zabawy, kopania piłki. A teraz zwyrodnialcy zabudowują nasze trawniki, chodniki, a na pozostałej ziemi wstawiają parkingi na strupiałe samochody. OPAMIETAJCIE sie!
  Tu mieszkają LUDZIE a nie KURY!

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 00:04

  Kiedyś to był fajny budynek. Ludzie mieli pracę było tam dużo stoisk. A od kiedy budowano supermarkety w środku miast w Polsce to budynek i jego stoiska przestał być potrzebny w takiej postaci. Winne są władze że nie potrafiły znależć zastosowania. A teraz władza się wypięła, postawi kolejny blok i zbierze kasę za czynsze, po najprostszej linii. Przybędzie kolejnych 300 ludzi do sklepów spożywczych do autobusów i do deptania chodników i parku, przybędzie 300 samochodów na nasze trawniki i chodniki – niech się zagęszczają jak szczury, po co wysilać mózgownicę na lepsze zagospodarowanie budynku. Kondratowicza już i tak śmierdzi od spalin to co ze ich więcej przybędzie. BRODNO stało się piekłem dla mieszkańców

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 00:06

  Max daj sobie spokój z poprawną polszczyzną, to nie to miejsce. Tu chodzi o niszczenie osiedla mieszkaniowego, zabieranie miejsc pracy na rzecz kasy za czynsze i tego typu fatalne gospodarowanie osiedlem. A Ty sie czepiasz.

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 00:10

  Majlajf ma rację. Tam jest fajna siłownia. Przynajmniej jedna dobra rzecz na Brodnie. A teraz nic nie będzie tylko pół tysiąca nowych gęb do nakarmienia we wciśniętym kolejnym bloku. Wstrętne!

 • 17 kwietnia 2015 o godz. 00:18

  Hans, tu będzie wielki blok! Na 130 mieszkań! Koszmar kolejny na Brodnie. W tej okolicy jest tylko 1 sklep spożywczy. Nie liczę małej żabki bo to maleństwo, tam jest wielkie blokowisko i nie mają gdzie robić codziennych zakupów. W tej okolicy jest kilkanaście banków, na biednym BRODNIE. Co za koszmar. Pas sklepów na Kondratowicza od Łabiszynskiej od wielu lat walczy o życie, bo jakiś developer palant chce ich zamienić na blokowisko. Co za koszmar. Ktoś juz tu wspominał o bezmózgiej władzy i to jest racja. Mieszkańcy Bródna powinni założyć Stowarzyszenie i walczyć z głupotą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.