Policjanci z Targówka interweniują 130 razy na dobę

5
Share

…nie licząc fałszywych zgłoszeń. Niestety, to spory wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.

 

fot. policja

fot. policja

Policjanci z komendy rejonowej Warszawa VI kończą rozliczać ubiegły rok.

Wg ich obliczeń, w 2013 roku przeprowadzili na Bródnie, Targówku i Zaciszu 47 151 interwencji, czyli średnio ok. 130 na dobę. To dużo więcej interwencji w porównaniu z 2012 rokiem, kiedy funkcjonariusze musieli działać w całej dzielnicy niewiele ponad 38 tysięcy razy.

Na pocieszenie, w 2012 roku średni czas reakcji policji na zgłoszenie wynosił katastrofalne 23 minuty i 6 sekund, zaś w 2013 roku skrócił się do 12 minut 12 sekund. Dobre i to…

Jednak to, co martwi policję najbardziej, to ilość niepotwierdzonych interwencji, których w zeszłym roku było w naszej dzielnicy około 3 tysiące.

Okazuje się, że ludzie dzwonią na policję z najdrobniejszymi problemami, np. cieknącą wodą u sąsiadów, i w ten sposób blokują numer alarmowy, który może być potrzebny naprawdę potrzebującym pomocy.

Numer 112 służy wyłącznie do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. W pozostałych przypadkach trzeba dzwonić do dzielnicowych, lub bezpośrednio do odpowiednich służb, np. pogotowia ciepłowniczego – przypominają policjanci.

 

Jak skontaktować się z dzielnicowym na Bródnie, Targówku i Zaciszu przeczytacie tutaj.

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx