Przedszkole na Nauczycielskiej jednak zostanie?

22
Share

We wrześniu zacznie działać nowe przedszkole na Zaciszu przy ul. Sternhela. Ale niekoniecznie oznacza to zamknięcie starej placówki przy Nauczycielskiej. 

 

Przedszkole przy Nauczycielskiej 14 / fot. targowek.info

Przedszkole przy Nauczycielskiej 14 / fot. targowek.info

Otwarcie nowego przedszkola planowane jest na 1 września. Formalnie przeniesie się tu jedyne zaciszańskie przedszkole nr 128 z ul. Nauczycielskiej 14. Warunki będą o niebo lepsze, ale dla niektórych rodziców z okolic po wschodniej stronie Radzymińskiej, to ciut daleko.

W ich imieniu radna Warszawy Iwona Wujastyk zapytała o szansę zachowania dotychczasowego przedszkola. Z odpowiedzi wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego wynika, że szanse są. Duże zastrzeżenia budził stan wysłużonego już budynku przedszkola. Okazuje się, że nie jest tak źle. W grudniu 2013 roku specjalistyczna firma przeprowadziła przegląd techniczny budynku i jego stan określiła jako „zadowalający”, wydając jednocześnie pozwolenie na użytkowanie go przez jeszcze 5 lat.

Wiceprezydent Paszyński w odpowiedzi nie twierdzi jednoznacznie, że przedszkole zostanie zachowane, ale zostawia taką nadzieję. Ostateczną decyzję podejmie zarząd Targówka.

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx