Śmieciowy chaos dotarł na Targówek

6
Share

Nasza dzielnica chwilowo nie bierze udziału w warszawskiej „śmieciowej rewolucji”. Ale i tak oberwiemy rykoszetem.

fot. MPO

Niedługo możemy tęsknić za takim widokiem /fot. MPO

Ponieważ przetarg na wywóz śmieci wg nowych zasad, wygrany przez MPO, został na Targówku (jak i w połowie Warszawy) oprotestowany, na razie w naszej dzielnicy śmieci są zbierane „po staremu” – czyli przez firmy, z którymi mieszkańcy i wspólnoty podpisały indywidualne umowy.

Ale to nie oznacza, że ominie nas zamieszanie, którego w tej chwili doświadczają mieszkańcy Ursynowa, Pragi-Południe i paru innych dzielnic, gdzie od 1 lutego obowiązują nowe zasady wywozu śmieci.

Wygląda bowiem na to, że firma SITA, która wygrała śmieciowy (i nieoprotestowany) przetarg na Ursynowie i Wilanowie, nie daje sobie rady z równoczesną obsługą nowych dzielnic oraz starych klientów w innych rejonach miasta – w tym także u nas. Na „śmieciowym” portalu czysta.um.warszawa.pl SITA właśnie poinformowała, że w ramach podwykonawstwa zleciła odbiór śmieci na Targówku innej firmie – konkretnie… studenckiej spółdzielni pracy „Universitas”.

A co najważniejsze, oraz najbardziej niepokojące, w związku z zaistniałą sytuacją SITA zapowiada, że mogą zdarzyć się „chwilowe trudności” z odbiorem śmieci od jej klientów na Targówku!

Jeśli więc macie umowę na wywóz śmieci przez firmę SITA, przyszykujcie się na kłopoty. I dajcie nam o nich znać w komentarzach, lub mejlem do redakcji targowek.info

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx