Trocka jak marzenie? Projekt już gotowy | | targowek.info

Trocka jak marzenie? Projekt już gotowy

Wczoraj poprosiliśmy o podsyłanie Waszych projektów do budżetu obywatelskiego, ale to co dostaliśmy, przerosło nasze oczekiwania. Zobaczcie Projekt, przez duże P.

Napisała do nas Małgorzata Korycka,  mieszkanka okolic Trockiej, architekta krajobrazu, która projekt modernizacji Trockiej przygotowała w ramach pracy inżynierskiej.

Właśnie po przeczytaniu Waszego artykułu postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć zbierać podpisy pod projektem „Modernizacja ulicy Trockiej”.

Trocka to naprawdę rokująca ulica, tym bardziej, że w przyszłości właśnie przy tej ulicy ma się znajdować stacja metra. Stan obecny – moim zdaniem tragiczny, a szkoda bo rośnie tam cenny drzewostan i tkwi w tej ulicy ogromna przyszłość – zarówno dla mieszkańców, użytkowników jak i dzielnicy. Przesyłam projekt, może da się nagłośnić sprawę, albo chociaż pokazać, że ze zwykłych rzeczy można stworzyć coś naprawdę przyjemnego.

Załączam projekt i przykładowy projekt wykonawczy oraz wizualizacje.

Podpisujemy się po słowami, że Trockiej należy się modernizacja. Dziś jedna strona ulicy zryta jest przez parkujące samochody, druga to stary, popękany asfalt. Dodatkowo przydałoby się też lepsze rozwiązanie niebezpiecznego skrzyżowania przy bazarku.

Na tych wizualizacjach podoba nam się ścieżka rowerowa oddzielona od chodnika.

rys. Małgorzata Korycka
rys. Małgorzata Korycka

Autorka proponuje uporządkowanie zieleni, ale zostawia też część miejsc parkingowych. Tyle że zostają ucywilizowane.

 

rys. Małgorzata Korycka
rys. Małgorzata Korycka

Małgorzata w swoim projekcie przygotowała też szereg rysunków technicznych.

rys. Małgorzata Korycka
rys. Małgorzata Korycka
rys. Małgorzata Korycka
rys. Małgorzata Korycka

Pozostaje jeden problem. Na Targówku Mieszkaniowym w ramach budżetu obywatelskiego do wydania jest 340 tys. zł. To za mało na gruntowną modernizację całej ulicy. Ale może da się zrobić któryś z jej etapów? A resztę projektu urzędnicy będą mogli przygotować już w ramach normalnego budżetu?

Będziemy śledzić losy tego projektu.

Czekamy też na inne pomysły: redakcja@targowek.info. Oczywiście nie muszą to być od razu szczegółowe projekty wykonawcze, jak ten powyżej. Żeby zgłosić wniosek do budżetu partycypacyjnego wystarczy pomysł i kilka zdań opisu.

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Trocka jak marzenie? Projekt już gotowy

 • 11 lutego 2014 o godz. 11:03

  Powinniście dołączać do takich artykułów więcej ankiet. W komentarzach głównie wypowiadają się osoby którym coś nie pasuje, przez co ma się wrażenie że że większość odwiedzających stronę jest przeciwko wszelkim inicjatywom (przykład z napisem Bródno).

 • 11 lutego 2014 o godz. 11:14

  A jest jakiś kontakt do tej pani?

  przydałoby się uwzględnić wytyczenie ścieżki rowerowej po jednej stronie Trockiej (obecnie jazda rowerem niemożliwa po chodniku – na ulicy niezapieczenie) oraz wpisać projekt ronda na Trockiej i Pratulińskiej (Pratulińska będzie przedłożona do Łokietka, inna struktura ruchu).

 • 11 lutego 2014 o godz. 11:43

  Bez sensu. W 2015 ruszy budowa metra i w ramach tej inwestycji cała Trocka będzie przebudowana. Dla Trockiej jest już praktycznie gotowy projekt z przebudową ulicy i organizacji ruchu.

 • 11 lutego 2014 o godz. 11:46

  Nieprawda, Trocka nie będzie przebudowywana. Planowane jest jedynie dołożenie fragmentu Pratulińskiej od Trockiej do łokietka, z zachowaniem skrzyżowania – o żadnym rondzie nie ma mowy. Problem w realizacji projektu będzie wynikał z tego, ze mieszkańcy nie będą mieli gdzie zaparkować świętych samochodów.

 • 11 lutego 2014 o godz. 13:04

  takie ankiety gdzie można umieszczać swoje propozycje powinny byc dostepne w okolicznych sklepach,bazarku,szkołach i przedszkolach czy bibliotekach.Przecież nie każdy ma dostęp do internetu i drukarke.Może tak pan burmistrz,lub jego kierowca rozwiezie ankiety w miejsca dostępne nie tylko dla internautów,Dziś w gminie pytałam w informacji o dostępność takich ankiet,niestety Pani nic na ten temat nie wiedziała.A ja mam taki skromny postulat-toaleta w parku Wiecha,to chyba oczywiste że jest niezbędna ale co ??? mam biegać po parku i zbierać podpisy??może to praca dla urzędników,albo robicie tylko wielkie hallo i nic z tego nie będzie

 • 11 lutego 2014 o godz. 13:32

  Rewelacja Szacun dla P Małgorzaty Koryckiej !!!

 • 11 lutego 2014 o godz. 13:34

  coś takiego przydało by sie jeszcze na Kodratowicza! zrobić porządny parking od strony ulicy przy pasażu handlowy, bo na razie to na chodniku jeżdżą samochody

 • 11 lutego 2014 o godz. 13:42

  Besensu teraz robić ulice jak bedzię budowana stacja metra a to jest pewne

 • 11 lutego 2014 o godz. 14:34

  A może lepiej podobnie zrobić naszą małą „obwodnicę” wokół Parku Wiecha…:)

 • 11 lutego 2014 o godz. 15:17

  Czy targowek.info może ustalic co bedzie przebudowane w związku ze stacją metra? Podbno tylko bazar, a nawet ronda nie chca zrobic na skrzyzowaniu trockiej i pratulińskiej. Nie mowiac o tym, ze nie ma mowy o remoncie Trockiej.

 • 11 lutego 2014 o godz. 15:19

  340 tys. Zl a mieszka 160 tys. Ludzi. To ochlap od antonika

 • 11 lutego 2014 o godz. 15:20

  340 tys. Wiecej zarabia burmistrz

 • 11 lutego 2014 o godz. 15:50

  W całej dzielnicy jest 1,4 mln. Każde osiedle ma 340 tys. zł

 • 11 lutego 2014 o godz. 20:05

  przy pętli są dwa duże parkingi, po co kolejne przy jezdni?

 • 12 lutego 2014 o godz. 10:12

  pies jest na spacerze bez smyczy :)

 • 13 lutego 2014 o godz. 13:14

  Do MG:
  „przydałoby się uwzględnić wytyczenie ścieżki rowerowej po jednej stronie Trockiej”

  Z tego co wiem, to Gosia uwzględniła w projekcie aktualne ścieżki rowerowe oraz planowane.
  Zaproponowała również dodatkową rozbudowę sieci ścieżek rowerowych, tak by razem stworzyły całość.

  Zostały one przedstawione na niezamieszczonych w artykule planszach.

 • 17 lutego 2014 o godz. 02:08

  a co to za słowo :”architekta” ?

 • 17 lutego 2014 o godz. 15:43

  podaję swojego maila (do mg): malg.korycka@gmail.com

  Kiedy szukałam informacji na temat modernizacji Trockiej,a było to ponad 1.5 roku temu, w urzędzie – niestety nie dostałam żadnych informacji na temat modernizacji ul.Trockiej podczas rozbudowy metra.Zostały mi tylko udostępnione materiały z lokalizacją stacji Targówek (przy skrzyżowaniu z ul.Pratulińską), która to została uwzględniona w projekcie.

  W moim projekcie proponuję rozbudowę ścieżek rowerowych, która będzie tworzyła ciąg od ul.Radzymińskiej po resztę ścieżek zaproponowanych przez UM. Ścieżka rowerowa miałaby przebiegać po jednej stronie Trockiej, gdzie byłaby wpisana w otaczającą zieleń i rozdzielona niską roślinnością krzewiastą. Od strony ulicy zaproponowałam podwyższone nasadzenia z krzewami, które ograniczą panujący zimą aerozol solny oraz stworzą optyczną i fizyczną izolację od ulicy. Uzupełniony zostałby drzewostan klonów, co dodatkowo korzystnie wpłynęłoby na wyciszenie terenu szkoły i przedszkola (nie mówiąc już o właściwościach fitoremediacyjnych).
  Po przeciwnej stronie również byłyby podobne rozwiązania, ale dodatkowo zaproponowałam uporządkowane miejsca parkingowe (niestety na Targówku jest deficyt miejsc parkingowy przy osiedlach mieszkaniowych. Więcej pozytywnych i artystycznych rozwiązań przedstawiłam na koncepcji.

  Uważam, że to jedno z miejsc wielu, które wygląda tragicznie na Targówku, a codziennie korzysta z niego wiele mieszkańców i warto byłoby wprowadzić chociaż minimalne zmiany, aby Nam wszystkim wygodniej,bezpieczniej i przyjemniej spacerowało się Trocką.

  Pozdrawiam

 • 18 czerwca 2014 o godz. 13:55

  A czy nie wiadomo nic o zmianach ruchu dla tej ulicy? Bo na chwilę obecną zrobiła się autostrada dla TIR-owców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.