Trocka jak marzenie? Projekt już gotowy

19
Share

Wczoraj poprosiliśmy o podsyłanie Waszych projektów do budżetu obywatelskiego, ale to co dostaliśmy, przerosło nasze oczekiwania. Zobaczcie Projekt, przez duże P.

Napisała do nas Małgorzata Korycka,  mieszkanka okolic Trockiej, architekta krajobrazu, która projekt modernizacji Trockiej przygotowała w ramach pracy inżynierskiej.

Właśnie po przeczytaniu Waszego artykułu postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć zbierać podpisy pod projektem „Modernizacja ulicy Trockiej”.

Trocka to naprawdę rokująca ulica, tym bardziej, że w przyszłości właśnie przy tej ulicy ma się znajdować stacja metra. Stan obecny – moim zdaniem tragiczny, a szkoda bo rośnie tam cenny drzewostan i tkwi w tej ulicy ogromna przyszłość – zarówno dla mieszkańców, użytkowników jak i dzielnicy. Przesyłam projekt, może da się nagłośnić sprawę, albo chociaż pokazać, że ze zwykłych rzeczy można stworzyć coś naprawdę przyjemnego.

Załączam projekt i przykładowy projekt wykonawczy oraz wizualizacje.

Podpisujemy się po słowami, że Trockiej należy się modernizacja. Dziś jedna strona ulicy zryta jest przez parkujące samochody, druga to stary, popękany asfalt. Dodatkowo przydałoby się też lepsze rozwiązanie niebezpiecznego skrzyżowania przy bazarku.

Na tych wizualizacjach podoba nam się ścieżka rowerowa oddzielona od chodnika.

rys. Małgorzata Korycka

rys. Małgorzata Korycka

Autorka proponuje uporządkowanie zieleni, ale zostawia też część miejsc parkingowych. Tyle że zostają ucywilizowane.

 

rys. Małgorzata Korycka

rys. Małgorzata Korycka

Małgorzata w swoim projekcie przygotowała też szereg rysunków technicznych.

rys. Małgorzata Korycka

rys. Małgorzata Korycka

rys. Małgorzata Korycka

rys. Małgorzata Korycka

Pozostaje jeden problem. Na Targówku Mieszkaniowym w ramach budżetu obywatelskiego do wydania jest 340 tys. zł. To za mało na gruntowną modernizację całej ulicy. Ale może da się zrobić któryś z jej etapów? A resztę projektu urzędnicy będą mogli przygotować już w ramach normalnego budżetu?

Będziemy śledzić losy tego projektu.

Czekamy też na inne pomysły: redakcja@targowek.info. Oczywiście nie muszą to być od razu szczegółowe projekty wykonawcze, jak ten powyżej. Żeby zgłosić wniosek do budżetu partycypacyjnego wystarczy pomysł i kilka zdań opisu.

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx