Uszkodzone tory tramwajowe na Bródnie

36
Share

Aż trzy tramwaje wykoleiły się dziś rano na rogu Rembielińskiej i Matki Teresy! Uszkodzone są tory i przystanek – naprawa uszkodzeń może potrwać wiele godzin. Policja zamknęła dla ruchu Rembielińską, kursuje komunikacja zastępcza.

Tramwaj na Annopol na Rondzie de Gaulle'a

fot. archiwum ZTM

Pierwszy tramwaj (techniczny) wykoleił się na rogu Rembielińskiej i Matki Teresy z Kalkuty (eks–Budowlanej) w środę jeszcze przed świtem. To jeszcze nie spowodowało wielkiego zamieszania.

Lecz przed godz. 7, na początku szczytu, w tym samym miejscu wypadł z torów tramwaj linii 1. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak ruch został zablokowany, a ZTM autobusową uruchomiło linię zastępczą.

Ledwo tramwajarze uporali się z awarią „jedynki” i puścili ruch, znów w tym samym miejscu doszło do awarii. Ok. godz. 8 na zakręcie wyleciał tramwaj 41. Co gorsza, wylatujący z szyn pojazd wbił się w przystanek, uszkadzając jego krawędź.

Nikomu nic się nie stało, ale ruch tramwajów w tej części Bródna znów został wstrzymany – i zapewne tym razem potrwa to dłużej. Tramwaje kursują na zmienionych trasach:

Linie 1, 4, 41:
… – rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 listopada – Targowa – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – …

Linia 26:
OS. GÓRCZEWSKA – … – Dw. Wileński – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 listopada – Targowa – Jagiellońska – Dw. Wileński – … – OS. GÓRCZEWSKA

Uruchomiono też do odwołania zastępczą linię autobusową Z, kursującą pomiędzy Rondem Starzyńskiego a Żeraniem Wschodnim wzdłuż linii tramwajowej.

Jak mogło dojść do tylu wykolejeń w jednym miejscu? Jak podaje portal tvnwarszawa, w nocy na torowisku prowadzone były prace naprawcze  – i wygląda na to, że robotnicy tym razem więcej zepsuli niż naprawili.

Na czas naprawy policja zamknęła dla ruchu samochodów ul. Rembielińską od Matki Teresy z Kalkuty do Bartniczej. Ile czasu potrwa ostatecze usuwanie awarii, na razie nie wiadomo.

 

***** AKTUALIZACJA (godz. 16) *****

Uff, po całym dniu naprawy po godz. 15–stej tramwaje na Bródnie ruszyły i wróciły na stałe trasy. ZTM ostrzega jednak, że wciąż mogą występować rozbieżności z rozkładem jazdy.

36
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx