Walczymy o Trasę Świętokrzyską. Zaczęła się zbiórka podpisów | | targowek.info

Walczymy o Trasę Świętokrzyską. Zaczęła się zbiórka podpisów

Ty też możesz i powinieneś się podpisać, jeśli masz dość korków. 

Radzymińska w godzinach szczytu / fot. Nie dla dalszego opóźnienia budowy Trasy Świętokrzyskiej na Facebooku
Radzymińska w godzinach szczytu / fot. Nie dla dalszego opóźnienia budowy Trasy Świętokrzyskiej na Facebooku

Budowa Trasy Świętokrzyskiej opóźniona przez kilka drzew, spalarnia i nielegalne skupy złomu pączkują, autobusy do centrum likwidują, ile jeszcze można znieść? A to tylko wiadomości z ostatnich kilku dni. Wcześniej donosiliśmy m.in. o wykreśleniu z planów budowy Mostu Krasińskiego, braku pieniędzy i protestów przy remoncie św. Wincentego, odłożenie remontu Łodygowej i obwodnicy Śródmieścia. I to wszystko w naszej skromnej dzielnicy.

Przynajmniej w tej pierwszej sprawie wyczerpała się cierpliwość mieszkańców. Powstała właśnie inicjatywa zbierania podpisów przeciwko odkładaniu budowy Trasy Świętokrzyskiej:

Autorzy piszą m.in. (całą treść petycji przeczytacie pod powyższym linkiem):

Od wielu mieszkańcy Targówka podnoszą kwestię konieczności udrożnienia komunikacyjnego tej części Warszawy. Stało się to jeszcze bardziej potrzebne, gdy władze Warszawy podjęły decyzję o rozbudowie ZUSOK-u i 10-krotnym zwiększeniu przerobu odpadów, o odsunięciu w czasie budowy wschodniej obwodnicy Warszawy, oraz nie przebudowywania ul. Łodygowej.

Czy taka inicjatywa w ogóle coś da? Są duże szanse, szczególnie że mamy rok wyborczy. Rafał Suchocki, który zaczął zbieranie podpisów, rozmawiał z biurem wiceprezydenta odpowiedzialnego za inwestycje i usłyszał zapewnienie, że odłożenie budowy nie jest jeszcze przesądzone. W grupie wpisał się też wpływowy radny Platformy Obywatelskiej Paweł Lech:

Władzom Warszawy, szczególnie radnym z prawej strony Wisły zależy na jak najszybszym rozpoczęciu budowy Trasy Siekierkowskiej. W mojej ocenie zachowanie zieleni w okolicach Szmulek jest istotne, ale nie najważniejsze.
Na wczorajszym Klubie Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Warszawy poruszaliśmy ten temat Przedstawione przez Prezydenta Wojciechowicza propozycje rozwiązania problemu, które są w tej chwili rozważane i analizowane pozwolą szybko rozpocząć inwestycje ograniczając ingerencję w tereny zielone do niezbędnego minimum.

Pierwsze zdanie to oczywista bzdura, bo to m.in. radni Platformy (także ci z z prawobrzeżnej Warszawy Piotr Kalbarczyk i Ewa Masny) zdecydowali o wyrzuceniu do śmieci gotowego projektu Trasy Świętokrzyskiej. Ale dalej radny Lech daję iskierkę nadziei, że zdrowy rozsądek wygra z tabloidowym szumem. W dyskusji zabrał też głos wiceburmistrz Targówka z PiS Andrzej Bittel, który pyta o jakie konkretnie propozycje chodzi.

Szanse więc są, a każdy podpis mieszkańca Targówka przybliża nas do rozpoczęcia pierwszej inwestycji w naszej dzielnicy od wielu lat. Podpisy może zbierać każdy z nas. Wystarczy ściągnąć gotową tabelkę (znajdziecie ją tu), podpisać się i poprosić o podpisy znajomych. Później kartkę (nie musi być pełna) zeskanować i wysłać na adres targowek2014@gmail.com.

Można też podpisać się osobiście w Szkole Podstawowej na ul Mieszka I, w najbliższą sobotę (15 lutego) od godz. 10 do 12.

Pamiętajcie, że sprawa dotyczy całej dzielnicy, nie tylko Targówka Fabrycznego! 


 

Łodygowa też zbiera podpisy

Swoją akcję rozkręcają też mieszkańcy osiedli wzdłuż ul. Łodygowej, którzy domagają się remontu tej ulicy. Ratusz przekłada inwestycję co kilka lat, a wzdłuż ulicy nie ma nawet chodnika i nie sposób przejść suchą stopą. Wciąż dochodzi też do wypadków, także śmiertelnych. Radna Iwona Wujastyk wystąpiła ostatnio o wybudowanie przynajmniej chodnika, ale w odpowiedzi usłyszała, że nie można, bo przecież ulica ma być remontowana…

Mieszkańcy i Rada Osiedla Zacisze postanowili zbierać podpisy, które zmotywują władze Warszawy. Druk do podpisów znajdziecie tutaj. Więcej dowiecie się w Radzie Osiedla Zacisze. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Walczymy o Trasę Świętokrzyską. Zaczęła się zbiórka podpisów

 • 14 lutego 2014 o godz. 08:41

  polecam ten artytul
  ***

  Lista do frezowania

  W tym roku zaplanowano także kolejne frezowania, czyli szybkie remonty ulic. (…) Bartnicza, Wyszogrodzka „

 • 14 lutego 2014 o godz. 08:47

  W ramach budżetu partycypacyjnego na 2015 rok opracowałem i zgłosiłem do urzędu dzielnicy projekt dotyczący „konserwacji i naprawy pobocza ul. Łodygowej” i chciałbym prosić mieszkańców Zacisza o głosowanie za projektem na przełomie maja i czerwca, tak by projekt uzyskał akceptację i został skierowany do realizacji.

 • 14 lutego 2014 o godz. 08:53

  Więcej informacji dotyczących projektu “konserwacji i naprawy pobocza ul. Łodygowej” można znaleźć na stronie http://www.wyspowa1.strefa.pl w zakładce „budżet partycypacyjny”

 • 14 lutego 2014 o godz. 09:07

  Zebrane podpisy mają przyspieszyć modernizację, tak aby w 2015 roku rozpoczęły się już pracę. Projekt więc nakłada się z wnioskiem o przyspieszenie modernizacji.

 • 14 lutego 2014 o godz. 09:08

  Zachęcam do dołączenia się do akcji zbierania podpisów.

 • 14 lutego 2014 o godz. 10:31

  To może jeszcze akcja w sprawie Św. Wincentego? Czy my się kiedyś doczekamy?

 • 14 lutego 2014 o godz. 11:40

  Ludzie,czy wy nie widzicie, jak zostaliście wplatani w tą nagonkę? Czy nie widzicie,jak grupa ludzi chcących się wypromować wami manipuluje?
  Na kiego wam ta trasa?Rozumiem sprawę Łodygowej ale kolejne drogi to więcej smrodu i hałasu.
  Zapytajcie lanserów medialknych i radnych,dlaczego nie są zainteresowani oprotestowaniem rozbudowy spalarni śmieci, tylko zajmują się tematami zastępczymi.
  Trzeba myśleć samemu,a nie tylko klikać lubię to jak 5-latek.

 • 14 lutego 2014 o godz. 14:03

  Czarek musi być lemingiem.

 • 14 lutego 2014 o godz. 14:04

  Witam.
  Jestem mieszkańcem Osiedla Wilno i jednym z inicjatorów (wraz z Radą Osiedla Targówek Fabryczny), akcji zbierania podpisów. Proszę mi wytłumaczyć Panie Czarku, kto i w jaki sposób się zamierza wypromować?

 • 14 lutego 2014 o godz. 16:01

  was tez wnerwia zbyt duza ilosc zieleni w Warszawie? podpisujcie sie, podpisujejcie! im wiecej betonu i asfaltu tym lepiej. sloiki z wilna musza miec droge. w koncu to kwiat spoleczenstwa, olac tych Warszawiakow z Szmulek

 • 14 lutego 2014 o godz. 16:26

  Budowa Trasy Świętokrzyskiej jest korzystna dla mieszkańców osiedli przy ul. Łodygowej, jeśli trasa powstanie to większość osób (samochodów) jadących od strony Ząbek, Wołomina, Kobyłki, itp. ominie Łodygową, która stanie się drogą „lokalną”.

 • 14 lutego 2014 o godz. 17:49

  Dobrze, ze pokazujecie w jaki sposób namawiacie ludzi do składania podpisów.

  Myśle, że możecie też wpisać haslo:
  „Wstałeś lewa nogą?
  Podpisz sie na liście :-) ”

  Podpisy byłyby tak samo wartościowe….

 • 14 lutego 2014 o godz. 17:56

  Jeszcze wmawianie, ze „dotyczy to calej dzielnicy” tak reszta do tej trasy nawet nie dojedzie.

  Skorzysta tylko osiedle Wilno….

 • 14 lutego 2014 o godz. 19:53

  co myslicie o wprowadzeniu wysokich oplat za jazde samochodem po Warszawie? zrobmy petycje! jesli jestescie przeciwko korkom musicie to poprzec! to tyczy sie calej dzielnicy a nawet calego miasta!

 • 15 lutego 2014 o godz. 07:37

  Sprowadzanie tej sprawy do kilku drzew, sprowadzanie tego problemu do poziomu Trasy Siekierkowskiej (przez pola biegnącej) i lekceważenie innych argumentów, świadczy o zupełnym niezrozumieniu problemu. Myśleniu typu: nasza chata z kraja. Nawet nie ma z czym dyskutować. Bardzo smutny obraz Polski się wyłania.: po nas choćby potop!

 • 15 lutego 2014 o godz. 12:18

  Proponuję wprowadzić zakaz jazdy samochodem po mieście, a ulice zaorać i zrobić na nich plantację kapusty i marchewki dla koni którymi będziemy poruszać się po mieście. Koń to bardzo ekologiczny środek popularny do końca XIX wieku.
  Zaoranie dróg i zastąpienie samochodów końmi spowoduje że Polska stanie się mocarstwem większym od Chin, USA, Indi, Brazyli, Rosji razem wziętych.

 • 16 lutego 2014 o godz. 12:04

  Jeżdżę autobusami,jest wygodnie i szybko,więc w nosie mam tych to jeżdżą autami i stoją w korkach,i dobrze im tak!
  Nie sympatyzuję z mieszkańcami nowych osiedli,ponieważ pod te osiedla wykorzystuje się ostatnie dzikie tereny zielone w dzielnicy,każdy ruch mający na celu poprawę ICH warunków życia jest przeze mnie bojkotowany.Mieszkańcy nowych osiedli to ludność napływowa,ale to temat rzeka,nie na ten wątek.
  Wielcy myśliciele z urzędu,rad,komisji coś nie kontaktują za bardzo,bo nawet dziecko wie,jak coś zabierasz,daj coś w zamian.Mieszkańcy Szmulek protestują,maja pełną rację.Skoro miasto chce zabrać część ich parku pod trasę na wilno,to wyznaczcie w okolicach Bazyliki (czy kupcie od PKP ) taki sam teren jak ten co zabieracie,a najlepiej większy,niech będzie dużo zieleni i miejsc do odpoczynku.To jest sposób na dogadanie się z protestującymi.Naprawdę was tam zamroczyło wszystkich?

 • 16 lutego 2014 o godz. 16:55

  nawet jeśli zabrano mały kawałek parku to i tak to miejsce straci swój klimat obok ruchliwej drogi. popieram budowę tras kolejowych tramwajowych ale budowa nowych dróg to błędna i krótkowzroczna polityka. kierowcy to najbardziej rozliczeniowa grupa ile by dróg nie zbudowano i tak będzie mało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.