Ważne pytania o Trasę Świętokrzyską

130
Share

Jest wreszcie mocny głos w obronie mieszkańców Targówka. Spójrzcie przy okazji, o jaki fragment skweru toczy się cała batalia. 

 

Połączenie Targówka z Pragą Południe tylko według ostatnich obietnic miała być gotowa na Euro 2012, a wcześniej też było kilka terminów.  Tymczasem niedawno radni Warszawy z komisji ładu przestrzennego ulegli naciskom grupy mieszkańców Szmulek i po raz kolejny wymusili wyrzucenie projektu do kosza i rozpoczęcie wszystkich przygotowań od nowa. Pisaliśmy niedawno, że za mieszkańcami naszej i kilku sąsiednich dzielnic nie ująć się nikt z radnych.

Teraz jest pierwszy głos zadający pytania, które powinny paść już dawno. Radna Alicja Żebrowska (PiS) pochodzi z Targówka Fabrycznego, została wybrana w naszym okręgu wyborczym i pewnie dlatego zainteresowała się sprawą. W oficjalnym zapytaniu do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz pyta m.in.:

– czy obliczono koszty społeczne kolejnego odłożenia sprawy?

– czy pytano mieszkańców sąsiednich dzielnic?

– na co zostaną wydane pieniądze zabrane z tej inwestycji?

Całą treść zapytania radnej Żebrowskiej możecie przeczytać tutaj:

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000ef22f/oorzralzdzgsejldskfybpqphzvttoul/30_01_2014_2447_zap_Zebrowska.pdf

Według przepisów prezydent Warszawy ma na odpowiedź 21 dni. Ale to tylko teoria. Jak już pisaliśmy, dziwnym zbiegiem okoliczności na odpowiedzi na interpelacje w sprawach Targówka czekamy nawet po trzy miesiące, a czasami nie możemy doczekać się wcale. Zobaczymy, jak będzie tym razem.


 

Przy okazji spójrzcie, o jaki tak naprawdę fragment zieleni chodzi. Budowę Trasy Świętokrzyskiej zatrzymali radni pod wpływem grupy mieszkańców protestujących w obronie zielonego skweru. Uściślijmy, że nie chodzi o jego likwidację, ale zmniejszenie o jakąś jedną trzecią.

Dobrze widać to na poniższych mapkach z Openstreetmap. Na jednej widać pierwotny przebieg trasy przygotowany na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. W obecnej wersji mapy zmieniono przebieg (na OSM mapy edytują internauci) tak, jak życzą sobie tego protestujący – czyli przesunięto trasę bliżej torów. Porównując obie mapki widzimy, że cala batalia toczy się tak naprawdę o likwidację wąskiego paska skweru (zaznaczyliśmy go na różowo).

[beforeafterpics id=’1′ image_before=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2014/02/trasa_przed.jpg’ image_after=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2014/02/trasa_po.jpg’ animateintro=” introdelay=” introduration=” showfulllinks=” /]

 

Oczywiście żal każdego drzewa, ale czy pasek zieleni wielkości boiska piłkarskiego jest wart kilku lat korków? Tym bardziej, że w sprawie budowy tej trasy oszukano nas już kilkakrotnie?

 

130
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx