Zamieszkaj w willi Pietrusińskiego!

18
Share

Tak, tak, to nie żart. Już za 1200 zł miesięcznie możesz mieć obszerne lokum na poddaszu neobarokowej willi z lat 30-tych. W dodatku z dużym ogrodem.  

 

Wygląda na to, że remont jednego z najcenniejszych zabytków Targówka dobiegł końca. W sieci pojawiła się właśnie strona oferująca lokale na sprzedaż lub wynajem w willi Pietrusińskiego przy Tykocińskiej 15.

Obiekt można kupić w całości bądź wynająć poszczególne pomieszczenia na cele mieszkalne bądź biurowe. Zależy to od kupującego

–  napisał nam w mailu przedstawiciel firmy Grudnik Nieruchomości, która wyremontowała willę i teraz szuka jej nowego przeznaczenia.

Ceny są bardzo zróżnicowane w zależności od kondygnacji. Przykładowo 26 mkw w suterenie można wynająć już za 1000 zł, a kupić za 64 000 zł. Na parterze największe mieszkanie/biuro to 67 mkw za 670 000 zł lub wynajem za 5000 zł miesięcznie. Nie wiemy jakie dokładnie warunki oferuje budynek, ani jaki jest rozkład pomieszczeń. Ale ceny na poddaszu wyglądają na okazyjne – za 1200 zł miesięcznie możecie mieć 52 mkw, a na własność już za 200 tys. zł.

Na zdjęciach przysłanych przez firmę wygląda to tak:

Krótka historia willi

Budynek wybudował dla siebie w 1930 roku architekt Bolesław Pietrusiński. Cudem przetrwał wojnę i budowę bloków w latach 70-tych, a w PRL-u przez lata działał tu m.in. żłobek. Później długo mieszkała tu pani z rodziny pierwszego właściciela, która opiekowała się willą. Gdy jej zabrakło, dom zaczął popadać w ruinę.

Pierwszy raz o jego opłakanym stanie informowaliśmy dwa lata temu. Budynek był zdewastowany, otwarty i regularnie okradany z tego, co jeszcze warto było ukraść.

Willa Pietrusińskiego po remoncie / fot. targowek.to

Willa Pietrusińskiego na Targówku / fot. archiwum targowek.info

Po naszych artykułach zainteresowała się nim firma Grudnik Nieruchomości (warszawską siedzibę ma na Targówku Fabrycznym), która odkupiła obiekt od spadkobierców rozproszonych po świecie i średnio zainteresowanych spadkiem. Firma pana Grudnika wyremontowała zabytek i teraz próbuje go sprzedać lub wynająć.

Więcej o dostępnych lokalach dowiecie się na tej stronie. 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx