Zmiany w komunikacji po otwarciu metra będą jeszcze gorsze

72
Share

Wygląda na to, że metro wydłuży popołudniowy powrót na Targówek. Autobusy jadące w naszą stronę będą stawały na dwóch różnych przystankach.

 

ZTM stopniuje napięcie i rewelacje o zmianie organizacji ruchu wypuszcza w odcinkach. Niedawno pisaliśmy, że większość linii jadących al. Solidarności (w tym 160) po otwarciu centralnego odcinka drugiej linii metra skończy swój bieg już przy Dworcu Wileńskim. Do centrum pojedzie prawdopodobnie tylko 190.

Dla wielu osób oznacza to jedną przesiadkę więcej w drodze do pracy, ale może w zamian za mniejsze korki. Gorzej że w ramach zachęcania do podróżowania komunikacją ZTM zamierza… utrudnić złapanie odpowiedniego autobusu w drodze powrotnej. Dziś na Dworcu Wileńskim wszystkie linie jadące w stronę Targówka mamy na jednym przystanku, więc co kilka minut coś podjeżdża.

Jak podaje wczorajsza Gazeta Stołeczna, po zmianach przystanki w stronę Targówka będą dwa. Podmiejskie linie do Marek (718, 805, 738) zabiorą pasażerów z ul. Wileńskiej, tam gdzie kiedyś stawały prywatne podmiejskie autobusy (zaznaczyliśmy je na zielono, przystanek literą A). Linie kończące bieg na Targówku Mieszkaniowym (160, 162, 517), ale też 512 i 190 (kolor czerwony), staną mniej więcej tam gdzie dziś – pod samym Dworcem Wileńskim.  Sytuacja podobna do tej obecnie na pl. Bankowym, tyle że to miało być rozwiązanie tymczasowe. Okazuje się, że raczej tak już zostanie.

Schemat autobusów po otwarciu centralnego odcinka drugiej linii metra / mapa Open Street Map

Schemat autobusów po otwarciu centralnego odcinka drugiej linii metra / mapa Open Street Map

72
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx