Będą dwa nowe mostki nad Kanałkiem Bródnowskim | | targowek.info

Będą dwa nowe mostki nad Kanałkiem Bródnowskim

Dwie kładki zbudują, jedną stary rozbiorą – urząd przygotowuje się do nowej inwestycji nad kanałkiem.

 

Ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie dwóch mostków: na przedłużeniu ul. Lecha na Zaciszu i ul. Jeleniogórskiej na granicy Targówka Fabrycznego z Elsnerowem.

Mostek przy ul. Lecha

Ten pierwszy, to małe zaskoczenie. Listę mostków, które mają być wybudowane, podawaliśmy już dawno. Nie było na niej przeprawy  przy ul. Lecha. Była za to na wysokości sąsiedniej ul. Wojskowej. Wygląda na to, że ratusz zmienił plany, bo raczej nie powstaną dwa mostki tak blisko siebie.


Zmiana lokalizacji może wynikać z tego, że przy ul. Lecha planowany jest nowy skwerek. Z resztą niedawno przywieziono tam piasek i kostkę brukową, więc może już zaczyna się budowa?

Przetarg obejmuje na razie dopiero projekt mostków, ale także ich połączenia z istniejącymi ulicami. Ten przy ul. Lecha  ma powstać wraz wraz z dojściami pieszo-rowerowymi (z kostki brukowej betonowej bezfazowej) łączącymi kładkę z ulicami: Lecha i Sternhela.

Mostek przy Jeleniogórskiej

Ta przeprawa powstanie w miejscu istniejącej kładki, która lata świetności ma już dawno za sobą. Zostanie więc rozebrana, w jej miejsce powstanie nowa kładka wraz z dojściami pieszo-rowerowymi łączącymi mostek z ulicami: Jeleniogórską i Bukowiecką.

Oba mostki będą zapewne przypominać te budowane nad kanałkiem od kilku lat. Mają być w „formie architektonicznej odpowiadającej formie mostków wybudowanych nad Kanałem Bródnowskim, na przedłużeniu ulic Drewnowskiego lub Porannej”. Czyli jednoprzęsłowe, o konstrukcji nośnej stalowej, posadowionej na przyczółkach żelbetowych, z pomostem pieszo-rowerowym drewnianym o szerokości 3,5 m (tolerancja +0,5 m), z balustradami stalowymi.

Oczywiście oba mostki będą tylko dla pieszych i rowerów.

Mostki będą wyglądały podobnie do tego na ul. Przy wodzie. Tutaj jeszcze w czasie budowy
Mostki będą wyglądały podobnie do tego na ul. Przy wodzie. Tutaj jeszcze w czasie budowy / fot. targowek.info
Budowa mostku u zbiegu Drapińskiej z Błędowską w wakacje poprzedniego roku / fot. targowek.info
Budowa mostku u zbiegu Drapińskiej z Błędowską w wakacje poprzedniego roku / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Będą dwa nowe mostki nad Kanałkiem Bródnowskim

 • 30 marca 2014 o godz. 19:37

  Wspaniała nwestycja ale to nad kanałkiem a na ulicy |Radzymińskiej przy Piotr Skargi konieczne jest urządzenie przejścia dla pieszych z sygnalizacją tak aby można był przejśc przez ulicę pieszym i matkom z dziećmi, tak koszmarna kładka nad jezdnią Radzymińskiej przy przychodni to wynalazek minionego wieku i aby przez nią przejść trzeba mieć końskie zdrowie.Wykonanie tego przejścia jest dla mnie mieszkańca Targówka Mieszkaniowego sprawą najpilniejszą, proszę wszystkich Radnych Targówka o podjęcie uchwały aby tą inwestycję zrealizować.

 • 30 marca 2014 o godz. 20:59

  Bogdan, mniej fajek od ruskich i jaboli, więcej sportu, pewnie przechodzisz nielegalnie przez tory za statoil? tam też chcesz światła?

 • 30 marca 2014 o godz. 21:34

  Bogdan POPIERAM!!!Podjazdy dla wózków to jakiś koszmar!

 • 30 marca 2014 o godz. 23:05

  mostki piękne tylko może najpierw ulice doprowadzić trzeba do porządku, Bystra bloto, określona bloto itd itp jestem estetka ale najpierw rzeczy ważne a potem dekorowanie! !!!

 • 30 marca 2014 o godz. 23:12

  Kiedy to było pisane? Co najmniej od tygodnia budowa skweru trwa. Murki na obrzeżach ścieżek już prawie wymurowane, podbudowy pod ścieżki tak samo wykonane. Co do apelu Bogdana, to popieram w 100% Marcina. Żeby uciąć jakże ostatnio popularne na tym portalu pyskówki, od razu napiszę – sam mam też dziecko które wożę w wózku i jakoś mimo wszystko wolę nadłożyć drogi i pokonać Radzymińską bezpiecznie górą. Dla osób starszych i niepełnosprawnych jak najbardziej powinny tam być dobudowane windy, ale znając losy stacji veturilo, to dalej dopowiedzcie sobie sami…

 • 31 marca 2014 o godz. 07:55

  A może kiedyś mostek stanie po południowej stronie radzymińskiej???
  Niech ratusz zauważy potrzeby drugiej strony targówka….

 • 31 marca 2014 o godz. 11:20

  A czemu nie piszecie nic o pozarze na Chodeckiej, tylko jakies pitu pitu o degeneratach z ruchu palikotasa?

 • 1 kwietnia 2014 o godz. 08:39

  zuzia to chyba nie ten portal,leczniczo stosuj alkohole z polskim znakiem akcyzy

 • 1 kwietnia 2014 o godz. 14:09

  Nie może być, a jednak:

  KOCHAM ANNĘ

  – Kierowca 114

 • 1 kwietnia 2014 o godz. 22:06

  jak my peło z twoim ruchem Janusza P. wygramy wybory, to mostki sie przydadza wszystkim mieszkańcom – będa mieli gdzie mieszkać

 • 8 kwietnia 2014 o godz. 17:55

  Marcin napisał(a):

  30 mar 2014

  20:59
  Bogdan, mniej fajek od ruskich i jaboli, więcej sportu, pewnie przechodzisz nielegalnie przez tory za statoil? tam też chcesz światła
  Marcin mniej insynuacji i nic więcej, napisz coś o sobie co ty chcesz.

  Na Radzymińskiej między Piotra Skargi a widuktem przy Naczelnikowskiej przejście jest niezbędne budowa wyeliminuje dzikie występy motocyklistów które niestety mają miejsce, czas aby Radzymińska była bezpieczną ulicą.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 21:41

  Dlaczego zmieniono pierwotną lokalizację która miała być na przedłużeniu ul. Wojskowej na tę przy ul. Lecha, skoro ta wcześniejsza była dokładnie pośrodku między mostkiem na Krośniewickiej i tym na Rolanda. Poza tym przy Wojskowej ale po przeciwnej stronie kanałku tj. przy ul. Nad Strugą wybudowano ubiegłego lata skwerek wypoczynkowy dla spacerowiczów i rowerzystów. Po co budować mostek przy ul.Lecha skoro kilkanaście metrów dalej jest most na ulicy Rolanda. Czy to ma sens? czy jest on ukryty tylko dla tych , którzy postanowili zmienić zatwierdzone wcześniej plany? A może to dlatego, że w wielkim Urzędzie już inni siedzą na grzędzie? A propos, czy ktoś widział ten skwerek na Lecha? Jak na razie to ta lokalizacja to ulubione miejsce szemranych interesów Rumunów i innych Bułgarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.