Będą dwa nowe mostki nad Kanałkiem Bródnowskim

12
Share

Dwie kładki zbudują, jedną stary rozbiorą – urząd przygotowuje się do nowej inwestycji nad kanałkiem.

 

Ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie dwóch mostków: na przedłużeniu ul. Lecha na Zaciszu i ul. Jeleniogórskiej na granicy Targówka Fabrycznego z Elsnerowem.

Mostek przy ul. Lecha

Ten pierwszy, to małe zaskoczenie. Listę mostków, które mają być wybudowane, podawaliśmy już dawno. Nie było na niej przeprawy  przy ul. Lecha. Była za to na wysokości sąsiedniej ul. Wojskowej. Wygląda na to, że ratusz zmienił plany, bo raczej nie powstaną dwa mostki tak blisko siebie.


Zmiana lokalizacji może wynikać z tego, że przy ul. Lecha planowany jest nowy skwerek. Z resztą niedawno przywieziono tam piasek i kostkę brukową, więc może już zaczyna się budowa?

Przetarg obejmuje na razie dopiero projekt mostków, ale także ich połączenia z istniejącymi ulicami. Ten przy ul. Lecha  ma powstać wraz wraz z dojściami pieszo-rowerowymi (z kostki brukowej betonowej bezfazowej) łączącymi kładkę z ulicami: Lecha i Sternhela.

Mostek przy Jeleniogórskiej

Ta przeprawa powstanie w miejscu istniejącej kładki, która lata świetności ma już dawno za sobą. Zostanie więc rozebrana, w jej miejsce powstanie nowa kładka wraz z dojściami pieszo-rowerowymi łączącymi mostek z ulicami: Jeleniogórską i Bukowiecką.

Oba mostki będą zapewne przypominać te budowane nad kanałkiem od kilku lat. Mają być w „formie architektonicznej odpowiadającej formie mostków wybudowanych nad Kanałem Bródnowskim, na przedłużeniu ulic Drewnowskiego lub Porannej”. Czyli jednoprzęsłowe, o konstrukcji nośnej stalowej, posadowionej na przyczółkach żelbetowych, z pomostem pieszo-rowerowym drewnianym o szerokości 3,5 m (tolerancja +0,5 m), z balustradami stalowymi.

Oczywiście oba mostki będą tylko dla pieszych i rowerów.

Mostki będą wyglądały podobnie do tego na ul. Przy wodzie. Tutaj jeszcze w czasie budowy

Mostki będą wyglądały podobnie do tego na ul. Przy wodzie. Tutaj jeszcze w czasie budowy / fot. targowek.info

Budowa mostku u zbiegu Drapińskiej z Błędowską w wakacje poprzedniego roku / fot. targowek.info

Budowa mostku u zbiegu Drapińskiej z Błędowską w wakacje poprzedniego roku / fot. targowek.info

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx