Poznajcie Mariusza P., najsłynniejszego złodzieja na Targówku

11
Share

Widzieliście go na filmie w internecie. W niedzielę dał się sfilmować podczas włamania do samochodu na Askenazego. Ale policjanci udowodnili mu o wiele więcej kradzieży.

5 sekund na rozbicie szyby w zaparkowanej hondzie, 30 sekund na buszowanie we wnętrzu auta i kradzież radia – przypadkowo nagrany film dokumentujący „pracę” Mariusza P. stał się hitem internetu i jednym z najgłośniejszych wydarzeń na Targówku w tym tygodniu. Szczegółowo pisaliśmy o tym we wtorek (kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i zobaczyć całe nagranie).

Kradzież Targówek Warszawa

Włamanie do samochodu na ul. Askenazego /fot. doitsmart/youtube

Także we wtorek dowiedzieliśmy się od policjantów, że mężczyzna z nagrania jest już złapany. Dziś policja przekazała więcej szczegółów o Mariuszu P., złodzieju z Targówka.

Otóż policjanci (na szczęście) obejrzeli nagranie z ul. Askenazego zanim jeszcze film trafił do internetu. Kryminalni z Targówka od razu rozpoznali „głównego bohatera” filmiku. Okazał się nim, doskonale znany funkcjonariuszom, 33-letni Mariusz P. – już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem.

Policjanci nie zatrzymali się na obejrzeniu nagrania. Szybko ustalili, że złodziej Mariusz nie był na ulicy sam. „Na czatach”, stał jego kolega, 31-letni Wojciech W.

Dalej mamy już happy end (choć nie dla złodziei). Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Co więcej, policjanci ustalili, że obaj w ciągu ostatnich miesięcy włamywali się też do innych pojazdów na Targówku – zawsze kradnąc z nich radia samochodowe.

Mariusz P. i Wojciech W., złodzieje z ul. Askenazego, już w rękach policjantów /fot. materiały Policji

 

Ostatecznie Mariusz P. usłyszał dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem, zaś Wojciech W.  sześć podobnych zarzutów. Obaj działali w warunkach recydywy i teraz może grozić im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Czego, w imieniu uczciwych mieszkańców Targówka, serdecznie im życzymy.

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx