Promenada nad kanałkiem także na Bródnie

26
Share

Ratusz przymierza się do przedłużenia promenady nad Kanałem Bródnowskim od Malborskiej aż do Trasy Toruńskiej.

 

Wzdłuż tego odcinka mało kto spaceruje, bo z jednej strony są ogrodzone posesje, z drugiej okropnie zaśmiecone krzaki. Promenada ma powstać właśnie na prawym brzegu. Urząd dzielnicy ogłosił niedawno przetarg na zaprojektowanie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż kanałku.

Wzdłuż kanałku w kierunku Trasy Toruńskiej dziś nie ma nawet ścieżki / fot.targowek.info

Wzdłuż kanałku w kierunku Trasy Toruńskiej dziś nie ma nawet ścieżki / fot.targowek.info

Projektanci będą mieli za zadanie przedstawić ogólną koncepcję pasa zieleni, sprawdzić możliwość podłączenia  do sieci energetycznej (żeby dało się zrobić latarnię). Promenada na tym odcinku ma mieć trzy mostki i łączyć się z jeden strony z drogą techniczną Trasy Toruńskiej (ma tu powstać zawrotka w ul. Ostródzką), z drugiej – z Malborską.

Miejmy nadzieję, że tym razem zaplanowana zostanie wydzielona asfaltowa ścieżka rowerowa, a może też dla biegaczy i rolkarzy?

kanałek Malborska2

Promenada na tym odcinku będzie prowadziła głównie między nowymi osiedlami / fot. targowek.info

 

Szkoła i osiedle nad kanałkiem

Jest też szansa, że wkrótce zagospodarowane zostaną krzaki, przez które prowadzi pieszy skrót z Bródna do Carrefoura. Teren należy do dewelopera, niedawno uchwalony został plan zagospodarowania przestrzennego tego regionu. Przy św. Wincentego staną trzy wysokie, 40-metrowe bloki, za nimi kilka niższych. Dobre wieści są takie, że deweloper oddał fragment działki tuż nad kanałkiem pod szkołę. Tak więc promenada  będzie prowadziła najpierw wzdłuż obiektów szkolnych, może boiska.

Planowany fragment promenady - kolor zielony Działka pod szkołę - kolor niebieski Działki pod osiedle - kolor czerwony 40 metrowy budynki - czerwone kwadraty

Planowany fragment promenady – kolor zielony
Działka pod szkołę – kolor niebieski
Działki pod osiedle – kolor czerwony
40-metrowy budynki – czerwone kwadraty

Spacerem na Zacisze

Po drugiej stronie ulicy Malborskiej niemal gotowy jest już skwer z kurhanem i kotwicą. Teraz pewnie rozpoczną się długotrwałe odbiory, po nich powinniśmy spodziewać się oficjalnego otwarcia. 

kanałek Malborska3

Skwer z kotwicą i kurhanem jest już prawie gotowy / fot. targowek.info

Od tego skweru prowadzi istniejący fragment promenady do Skweru Ciechowskiego na tyłach osiedla Tivoli. Dalej na tyłach Zielonego Zacisza promenady nie ma, ale jest wygodna wydeptana droga (tyle że po deszczu z kałużami). Dalej ciąg spacerowy prowadzi aż do ul. Łokietka na Zaciszu.

 

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx