Przedszkole na Nauczycielskiej będzie działać jeszcze 5 lat

5
Share

To już oficjalne: jedyne publiczne przedszkole na Zaciszu od września będzie działało równocześnie w dwóch budynkach – starym i nowiutkim. Dziś zaczyna się rekrutacja do przedszkoli w całej Warszawie.

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni: wbrew wcześniejszym zapowiedziom po otwarciu przedszkola na ul. Sternhela 40 stara placówka na ul. Nauczycielskiej 16 nie zostanie zamknięta.

W efekcie od września 2014 roku przedszkole nr 128 oficjalnie będzie obejmowało dwa budynki: główny oddział znajdzie się w nowiutkim, pięknym budynku nad kanałkiem Bródnowskim (którego budowa wyprzedza harmonogram i zbliża się już do końca), zaś obecna, stara siedziba po drugiej stronie Zacisza stanie się formalnie jego filią.

Przedszkole przy Sternhela w Warszawie

Budowa przedszkola przy ul. Sternhela zbliża się już do końca /fot. targowek.info

Rodzice przedszkolaków z Zacisza, którzy od dziś mogą zapisywać dzieci do przedszkoli przez internetowy system rekrutacji, muszą wybrać do którego konkretnie budynku – nowego czy starego – chcieliby uczęszczać. Oczywiście czy komputerowy system potwierdzi ten wybór, to zupełnie inna historia.

Taki układ potrwa co najmniej pięć lat. Bowiem właśnie na 5 lat znajdujący się w dość kiepskim stanie budynek przy ul. Nauczycielskiej dostał niedawno pozwolenie na użytkowanie. Czy potem znajdą się pieniądze na jego generalny remont i przedszkole będzie dalej w nim funkcjonować? Tego pewnie jeszcze długo nie będzie wiadomo.

Przedszkole przy Nauczycielskiej 14 / fot. targowek.info

Przedszkole przy ul. Nauczycielskiej jest małe, ale urokliwe / fot. targowek.info

Zachowanie przedszkola na Nauczycielskiej oznacza jednak, że na Zaciszu przybędzie nie 100, a ok. 150 nowych miejsc dla przedszkolaków. Jeśli dodać do tego przegłosowane dosłownie przed tygodniem plany rozbudowy przedszkoli na Bródnie i Targówku Mieszkaniowym – to w ciągu najbliższych dwóch lat liczba miejsc dla dzieci w publicznych przedszkolach w naszej dzielnicy zwiększy się aż o 325.

Całkiem nieźle, jak na zapomnianą (przynajmniej przez ostatnie lata) dzielnicę po prawej stronie Wisły.

 

Nasze przewodniki po publicznych przedszkolach w dzielnicy:
Przedszkola na Bródnie
Przedszkola na Targówku (i Zaciszu)

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx