Rowerowa wycieczka po Targówku

21
Share

Wygląda na to, że turystyczny boom na Targówek trwa. Tym razem chcą nas zwiedzać rowerzyści. I mają na temat naszej dzielnicy całkiem ciekawe informacje. 

Były już piesze spacery, ostatnio był bieg  z przewodnikiem, a teraz czas na wycieczkę rowerową. Cyklistów poprowadzi przewodnik Jarek „Spacerolog Praski” znany z organizowania POSUL-u (Praski Otwarty Samozwańczy Uniwersytet Latający), czyli coponiedziałkowych kawiarnianych wykładów o historii Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem naszych okolic.

I historii na tym spacerze nie zabraknie. Tak zapraszają organizatorzy:

Targówek to dzielnica mające legendy białe i czarne: chłopcy z Mokrej z piosenki Osieckiej, Balcerek z Alternatywy 4.

To miejsce gdzie najnowocześniejsze przedszkole w Polsce sąsiaduje z sennymi uliczkami w stylu małomiasteczkowym, wyłożonymi kocimi łbami i z blokowiskami. Zobaczymy drewniaki, wille oraz budynki socrealistyczne, modernistyczne i w stylu rohbau.

Dowiemy się czy metro rzeczywiście planowano tutaj doprowadzić, gdzie wykonano urnę na serce Piłsudskiego i gdzie do niedawna przechowywano zapasy amunicji do jedynej powstańczej armaty.

Ciekawe, prawda?

Niedzielna przejażdżka zacznie  się na Pradze, przy kawiarni 8 Stóp, która jest organizatorem zwiedzania. Udział jest płatny 15 zł, ale w cenie jest kawa/piwo/herbata do 8 pln w Cafe 8 Stóp). Najlepiej przyjechać własnym rowerem, ale jak ktoś nie ma, to pod kawiarnią jest (jeszcze niezlikwidowana) wypożyczalnia Veturilo.

Miejsce zbiórki: Cafe 8 stóp
Termin: niedziela, 30 marca, godz. 12
Przewodzi: Jarek Spacerolog Praski
Koszt: 15 zł (w cenie kawa/piwo/herbata do 8 pln w Cafe 8 stóp)

 

Plakat zapraszający na wycieczkę / fot. FB

Plakat zapraszający na wycieczkę / fot. FB

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx