Tak okrada się samochody na Targówku [AKTUALIZACJA]

49
Share

5 sekund na rozbicie szyby, 30 sekund na buszowanie we wnętrzu auta. Złodziejską robotę przypadkiem zarejestrowała kamera w innym samochodzie. Zobaczcie sami jak to wygląda.

Do włamania do samochodu na Targówku Mieszkaniowym doszło w ostatnią niedzielę 16 marca równo o godz. 10:00. Wiemy to tak dokładnie, bo całe zdarzenie nagrała włączona przez przypadek kamera w innym aucie. Jej właściciel, o nicku DoItSmart, wrzucił wczoraj film na serwis youtube.

Kradzież Targówek Warszawa

Włamanie do samochodu na ul. Askenazego /fot. doitsmart/youtube

Na filmie widać młodego mężczyznę, około 20-25-letniego, który „spaceruje” wzdłuż samochodów zaparkowanych pod blokami przy ul. Askenazego, niedaleko ul. Korzona. Ubrany w czarną czapkę, czarną bluzę i rękawiczki złodziej rozgląda się dookoła siebie, a potem nagle przykleja twarz do szyby zaparkowanego auta. Ale nie widzi tam niczego cennego…

Złodziej tuż przed rozpoczęciem kradzieży / fot. doitsmart/youtube

Złodziej tuż przed akcją / fot. doitsmart/youtube

Więc odchodzi, ale na krótko. Po kilkudziesięciu sekundach wraca w to samo miejsce i podchodzi do innego samochodu. Parę chwil grzebie przy drzwiach, ale najwyraźniej wyłamanie zamka mu nie wychodzi, więc po prostu wybija boczną szybę i „nurkuje” we wnętrzu auta.

Kolejne pół minuty mężczyzna buszuje w samochodzie, zapewne wymontowując radio, a na koniec, chowając łup pod kurtką, ucieka biegiem.

Mamy nadzieję, że dzięki filmikowi autorstwa DoItSmart złodziej wkrótce trafi tam gdzie jego miejsce – za kratki. A także, że uczciwi właściciele samochodów przypomną sobie, by nie zostawiać wartościowych rzeczy w swoich pojazdach. Niestety, to jest Warszawa…

Cały film z włamania możecie zobaczyć poniżej. Główny „bohater” pojawia się w 37 sekundzie.

 

**** AKTUALIZACJA (godz. 14) ****
No i proszę! Wygląda na to, że złodziej z filmu już siedzi! Według informacji uzyskanych przez targowek.info, w związku z niedzielnym włamaniem do samochodu na ul. Askenazego policja zatrzymała dwie osoby – złodzieja oraz jego pomocnika. Pierwszy z nich wpadł już w niedzielę. Na razie obaj zatrzymani są „tylko” podejrzewani o popełnienie przestępstwa, ale wkrótce powinni dostać formalne zarzuty.

Cieszymy się?

49
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx