W niedzielę wielki bieg przez Targówek

13
Share

W niedzielę możecie trafić na tłumek biegnący przez naszą dzielnicę. Pomachajcie im wesoło. To turyści zwiedzający Targówek.

 

W sumie to możemy czuć się obrażeni, że „Biegi po Prawdziwej Warszawie” docierają na Targówek dopiero w 22. edycji. To gdzie oni wcześniej biegali? Po Ursynowie? Ale fajnie, że wreszcie pobiegną i u nas, czyli po prawdziwej Warszawie.

fot. facebook.com/BiegiPoPrawdziwejWarszawie

fot. facebook.com/BiegiPoPrawdziwejWarszawie

Impreza polega na oglądaniu Warszawy w biegu z udziałem biegającego licencjonowanego przewodnika po mieście. Na start przychodzą biegacze amatorzy, którzy są stanie przebiec w wolnym tempie kilkanaście – dwadzieścia kilka kilometrów. Sądząc po liczbie biegaczy w Lasku Bródnowskim, to sporo mieszkańców Targówka ma kondycję, żeby się do nich dołączyć. 

Trasa na razie trzymana jest w tajemnicy, wiadomo że start zaplanowano przy Kauflandzie na Targówku Fabrycznym. Tak wygląda facebookowe zaproszenie na spotkanie:

Czy na Targówku będzie co zwiedzać? Jakieś rury, jakieś stare fabryki, rudery, szaro i ponuro… A właśnie, że nie! To tu powstał przed wiekami pierwszy gród piastowski na terenie obecnej Warszawy, to na Targówku znajduje się najstarszy cmentarz żydowski w stolicy, znajdziemy tu nawet pozostałości po tunelu dawnego wykopu pod metro. Przebiegniemy przez zaciszne Zacisze, zobaczymy najwyższy w Warszawie stary drewniany dom Paprockiego, jeszcze fort zewnętrznego pierścienia Twierdzy Warszawa, postaramy się odczarować tę dla niektórych smętnie kojarzącą się dzielnicę.
Na zakończenie jak zwykle odbędzie się egzamin z materiału, który przekaże podczas biegu Rafał Przewodnik. Nagrodami będą medale z witrażu wykonane przez dorosłe osoby z autyzmem, podopiecznych Stowarzyszenia Terapeutów.

Udział w imprezie jest darmowy.
Start w niedzielę, 16 marca o godzinie 13
Miejsce spotkania: Kaufland Targówek, ul. Birżańska 1, pierwsze wejście od ulicy Naczelnikowskiej
Dystans: około 12-14 kilometrów
Tempo: spacerowe, regeneracyjne, balsamiczne, konwersacyjne…

Tutaj możecie przeczytać cały opis w wydarzeniu na FB

Organizatorem Biegów po Prawdziwej Warszawie jest Stowarzyszenie Terapeutów, prowadzące w Warszawie programy i placówki dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z autyzmem i osób niepełnosprawnych. 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx