160 rzadziej, ale do Centrum, 512 i 527 tylko do Wileniaka! [MAPKI]

75
Share

Urzędnicy ujawnili plany zmian w komunikacji po otwarciu II linii metra! Będzie się działo…

fot. MZA

fot. MZA

Metro na Targówek dotrze dopiero za kilka lat (w wariancie optymistycznym…) ale już od tej jesieni mocno poszatkuje komunikację naziemną w naszej dzielnicy. ZTM właśnie podał swoje propozycje zmian wśród autobusów i tramwajów.

Po kolei:

160 będzie jeździło trasą jak dotychczas, czyli z pętli przy Trockiej do Dworca Centralnego, lecz znacznie rzadziej: co 20 minut.

„W zamian” uzupełni ją nowa linia 260, jeżdżąca co 5 minut w godzinach szczytu, ale tylko między Targówkiem i nową stacją metra na Placu Wileńskim.

Także autobusy 512 (z Zacisza), 527 (z Białołęki przez Bródno i Zacisze), 738 i 805 (z Marek przez ul. Radzymińską) będą dojeżdżały tylko do placu Wileńskiego.

Z kolei 120, 162, 190, 517  będą jeździły bez większych zmian, 718 wróci na starą trasę na Dworzec Wschodni.

Trasa 338 z Utraty zostanie minimalnie skorygowana na Pradze – autobusy pojadą przez Dąbrowszczaków.

Tramwaje czeka mniejsza rewolucja: 3, 4, 18 i 25 po prostu mają wrócić na swoje dawne trasy: 3 – Annopol-Bródno-Gocławek, 4 -Wyścigi-trasa WZ-Żerań Wschodni, 18– Służewiec-most Gdański-Żerań FSO, zaś 25 Annopol-Bródno-Banacha.

Zmiany autobusów po otwarciu II linii metra /mat. ZTM

Zmiany autobusów po otwarciu II linii metra /mat. ZTM

Po tych wszystkich zmianach na Wileniaku będzie kilka różnych przystanków dla autobusów z Targówka. Jeden dla wysiadających przy dyrekcji kolei, drugi, dla wsiadających na ul. Wileńskiej (tam gdzie kiedyś stawały prywatne podmiejskie autobusy). Kolejny mniej więcej tam gdzie dziś – pod samym Dworcem Wileńskim. I jeszcze jeden na Targowej obok poczty.

 

Przystanki przy dworcu Wileńskim po otwarciu metra /mat. ZTM

Przystanki przy dworcu Wileńskim po otwarciu metra /mat. ZTM

No i jeszcze najważniejsze: to propozycje oficjalne, ale jeszcze nie ostateczne! Teraz odbędą się konsultacje z mieszkańcami (szczegóły wkrótce) i dopiero potem ZTM finalnie wprowadzi zmiany.

I co wy na to?

75
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx