Czy radni Targówka wreszcie popracują? | | targowek.info

Czy radni Targówka wreszcie popracują?

Radni naszej dzielnicy próbują się dziś ponownie zebrać na nadzwyczajnym posiedzeniu. Tak, znowu ma być o tabletach, choć tym razem nie tylko.

Posiedzenie Rady Targówka 4.04.2013 r. /fot. targowek.info
Posiedzenie Rady Targówka/fot. archiwum targowek.info

W środę 9 kwietnia o godz. 14 radni Targówka mają wyznaczone już trzecie nadzwyczajne posiedzenie w tym miesiącu.

Zanim zaczniecie wychwalać ich pracowitość, informujemy że poprzednie dwa – zwołane na 1 i 7 kwietnia – nie odbyły się, bo większość radnych (konkretnie: z rządzącej nami koalicji PiS – Spółdzielnia – Poczesny) po prostu nie raczyła na nie przyjść. A ci którzy przyszli (konkretnie: PO) byli zainteresowani tylko jednym jedynym tematem: tabletami, których nie umieją obsługiwać.

Dzisiejsze nadzwyczajne posiedzenie ma szansę się odbyć, bo tym razem tematem spotkania jest nie tylko kuriozalna sprawa tabletów (choć to też), ale również rzeczy, które są naprawdę ważne dla Targówka i naprawdę interesują mieszkańców naszej dzielnicy.

Dla ścisłości porządek obrad składa się z trzech punktów:

1. Informacja na temat budowy „Trasy Świętokrzyskiej”.
2. Informacja na temat budowy II linii metra na odcinkach: a. od stacji Dworzec Wileński do stacji Trocka, b. od stacji Trocka do stacji końcowej.
3. Informacja na temat sposobu wykorzystania tabletów zakupionych na potrzeby Urzędu Dzielnicy.

Nie jesteśmy pewni, czy za tymi wszystkimi „informacjami” będą szły jakieś konkretne kroki w celu przyspieszenia budowy trasy i metra, ale i tak należy odnotować w pracy radnych pewien postęp.

Na marginesie, od ostatniej regularnej sesji rady Targówka, która dotyczyła poważnych spraw, a nie elektronicznych gadżetów, minął już cały miesiąc. Daty kolejnej takiej sesji wciąż oficjalnie nie ogłoszono.

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Czy radni Targówka wreszcie popracują?

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 09:36

  Targówek nie potrzebuje radnych,a już na pewno nie 25!

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 10:01

  Radni PO nie potrafią obsługiwać tabletów?Ludzie,kogo wy wybraliście?

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 10:57

  Debatują nad wielkimi sprawami na które chyba nie do końca mają jakiś wpływ przynajmniej dwa pierwsze punkty.

  Czy oni nie mogą się zająć np. jakością dróg (Wincentego woła o pomstę jak i Łodygowa choć w przypadku tej drugiej jest już cień szansy), Budowa ul. Pszczyńskiej zatrzymana bo jakiś mądry człowiek wymyślił sobie tam rondo, nie wiadomo po co.

  Jest jeszcze sporo dróg gruntowych na Targówku, bez kanalizacji.

  Nad szkołami i przedszkolami wypadało by trochę popracować. Na ul. Nauczycielskiej to przedszkole powinno zostać jako muzeum.

  Jest trochę rzeczy do zrobienia lokalnie, ale panom radnym się pewnie marzy wielka polityka i takimi drobnostkami nie będą się zajmować.

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 12:13

  Będzie koncert orkiestry bezrobotnych znajomków ZPocz?

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 12:29

  Atak na P.Poczesnego wykonany przez sieroty sponsorowane przez PeŁo.

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 12:58

  jak któremuś nie pasuje,że sie trzeba zebrać 3 raz w m-cu (że nie ta godzina,korki itd)to ja się chętnie zamienię i nabiję skarbonkę se

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 13:52

  Czy to prawda, ze radni z SSM Bródno założyli własną listę do Europarlamentu i nie będą juz startować z listy Twojego Ruchu

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 14:15

  DLATEGO TEN KRAJ TAK WYGLĄDA !

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 15:28

  Jedni jadą po drugich,co ich tam Targówek,SE opisuje,cała Polska się śmieje.By żyło się lepiej mi(im)tu.Na górze to samo co na dole.Polska to naród w d.biorący od wieków.Mi jest dobrze,sr** na innych.Jak przychodzi do walki o kraj to rzucamy się z kijami na czołgi.Zryw to zryw,bohaterstwo i głupota.Do tego jeszcze kościół co niedziela.Trzy najbardziej parszywe zawody:polityk,prawnik,lekarz.W Anglii Polacy radzą sobie tak samo dobrze jak Hindusi.Sukces.Szpitalne umieralnie.Bezrobocie.Polska A i B a może i C.Marnotrawstwo.TV Trwam.Solidarność.Śmieciówki.Palikot.Codziennie niskie ceny.Durex.Macierewicz.Chwilówki.Joga.Kredyty.Polska.

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 15:33

  …i Kościół Latającego Potwora Spaghetti :-D

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 18:38

  i alkohole24 oraz kebaby :-)

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 20:15

  Święty Mikołaj wszystko to widzi…

 • 10 kwietnia 2014 o godz. 09:22

  Skoro radni nie przychodzą na sesje czyli do pracy,to czy ktoś wyciągnie wobec nich jakieś konsekwencje?Obniżenie bądź odebranie poborów,zawieszenie prawa do głosu czy wykluczenie ze składu-to są moje propozycje.

 • 10 kwietnia 2014 o godz. 11:07

  Do KiLLBILL: nikt mnie nie sponsoruje, najwyżej ciebie, sieroto pasożytująca na publicznej kasie za porzępolenie przed złodziejami z urzędu gminy i klaskanie ich tłustych rączek.

 • 10 kwietnia 2014 o godz. 12:59

  XPJ co ci obiecali za takie wpisy,dadzą ci znaczek czy zaproszą na spotkanie klubowe? Może załapiesz się na mineralną i paluszki :-D ha,ha,ha

 • 10 kwietnia 2014 o godz. 14:08

  Jakos wszystkie 3 punkty dotycza spraw Targowka i pieniedzy podatnikow, az (zdziwienie), ze nie stawiaja kolejnego pomnika. Jak ktos uwaza, ze tablety i wydawanie publicznych pieniedzy na calkiem drogi sprzet, przy zarobkach radnych, ktorzy zbieraja sie dosc rzadko to nie problem, to niech sam(a) im zasponsoruje :-).

  Subiektywne zdanie – ale jakby na jednej sesji „zalatwili metro”, drogi, parkingi, przestali marnowac pieniadze na drogie nuty i tablety, otworzyli dla mieszkancow caloroczna hale koszykarska w jednej chociaz ze szkol na Targowku, przynajmniej dwa razy w tygodniu(male koszty wbrew pozorom, na Bemowie w zimie maja kilka co najmniej), stworzyli bezplatna linie do centrum, bo ZTM zabiera autobusy, nawet wysokopodlogowymi Ikarusami, otworzyli Internet tak jak w srodmiesciu lub Radomiu(a nie bieganie z dowodem), plus obnizyli koszty basenow(bo w koncu mieszkancy za niego placa) to w zasadzie poza jakimis wypadkami mogliby na caly nastepny rok pojechac na Kanary…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.