Miało powstać 6 siłowni. A jednej wciąż brakuje…

14
Share

Mieszkańcy nowej części Zacisza są mocno zaniepokojeni. W całej dzielnicy plenerowe siłownie są już gotowe, a u nich nawet nie zaczęła się budowa. Dlaczego? 

 

Siłownia przy św. Wincentego jest już gotowa / fot. targowek. info

Siłownia przy św. Wincentego działa od tygodnia / fot. targowek. info

Chodzi oczywiście o siłownie obiecane w ramach przedreferendalnego poruszenia w ratuszu. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że w całej Warszawie zbuduje sto siłowni plenerowych. Zorganizowano głosowanie, w którym mieszkańcy wybierali dla nich lokalizacje.

Targówek okazał się wyjątkowo aktywny. Głosowało około dwa tysiące osób, co było bardzo świetną frekwencją w porównaniu z innymi dzielnicami. Zdecydowaliśmy, że siłownie staną w tych miejscach (pogrubiona liczba oddanych głosów):

  1. Park Bródnowski – 432 
  2. Okolice ul. Bukowieckiej w pobliżu os. Wilno – 402 
  3. Park Wiecha w okolicy ul. Prałatowskiej – 368 
  4. Okolice ul. Łodygowej koło ul. Wolińskiej – 297 
  5. Okolice ul. L. Kondratowicza – Las Bródno – 274 
  6. Okolice Urzędu Dzielnicy – św. Wincentego – 167

Siłownie – choć opóźnione – w większości miejsc już są. Na początku kwietnia informowaliśmy o wylaniu fundamentów pod przyrządy przy św. Wincentego, a pod koniec kwietnia była już gotowa. Na orbitreki, wioślarzy i narciarzy można też się natknąć w innych miejscach naszej dzielnicy. Oprócz jednego…

Wciąż nawet nie wylano nawet fundamentów pod siłownie przy Łodygowej na Zaciszu. Tuż obok znajdują się nowe osiedla, których mieszkańcy nie zawiedli – za tą lokalizacją głosowało prawie 300 osób. Teraz wygląda na to, że ich głosy pójdą na marne. Wczoraj w tej sprawie interweniowała Rada Osiedla Zacisze składając pismo do burmistrza Sławomira Antonika.

Mieszkańcy czują się oszukani i tracą wiarę w sesn angażowania się w życie społeczne

– czytamy w piśmie, które kopia powędrowała też do prezydent miasta.

Całe pismo możecie przeczytać tutaj:

Ale na odpowiedź rzecz jasna trzeba będzie trochę poczekać. Jak tylko ją poznamy, na pewno poinformujemy o tym na targowek.info.

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx