Pierwsza siłownia plenerowa wreszcie działa

17
Share

Z opóźnieniem, ale jest: terenowa siłownia przy ul. św. Wincentego w końcu działa! Choć na razie dzieci traktują ją po prostu jak plac zabaw…

 

Siłownie plenerowe, obiecane przez prezydent Warszawy przed referendum w sprawie odwołania ze stanowiska, miały się pojawić w całym mieście jeszcze w zeszłym roku. Oczywiście nie pojawiły – ale wreszcie zaczyna to się zmieniać.

O rozpoczęciu prac przy ul. św. Wincentego (na łączce na tyłach ratusza) informowaliśmy na początku kwietnia. Trzy tygodnie później siłownia jest oddana do użytku.

Na planie raczej niewielkiego kwadratu stoi sześć róznych urządzeń do ćwiczeń, m.in. orbitrek, wioślarz i narciarz. Przy każdej maszynie stoi tabliczka dokładnie opisująca sposób jej użycia i trenowane na niej mięśnie. Zdecydowanie nie jest to sprzęt do poważnego budowania rzeźby ciała, ale na pewno pomoże w rozruchu np. rekreacyjnym biegaczom.

Z tym, że wczoraj po południu nowiutkie, żółte przyrządy oblegały wyłącznie kilkuletnie dzieci. Teoretycznie robiły to nielegalnie, gdyż na urządzeniach wolno ćwiczyć tylko osobom powyżej 14 roku życia. Choć z drugiej strony może to być dla naszych samorządowców sugestia, że w okolicy jest trochę za mało placów zabaw z prawdziwego zdarzenia…

wszystkie zdjęcia: targowek.info

Lokalizację siłowni „pod chmurką” wybierali sami mieszkańcy w głosowaniu internetowym. W naszej dzielnicy głos oddało ok. dwa tysiące osób, co było jedną z lepszych frekwencji w całej Warszawie. Mieszkańcy zdecydowali, że siłownie staną w tych miejscach:

* Park Bródnowski
* Okolice ul. Bukowieckiej w pobliżu os. Wilno
* Park Wiecha w okolicy ul. Prałatowskiej
* Okolice ul. Łodygowej koło ul. Wolińskiej
* Okolice ul. L. Kondratowicza – Las Bródno
* Okolice Urzędu Dzielnicy – św. Wincentego

(Do tej listy trzeba dodać jeszcze siłownię na skwerze budowanym w rejonie ul. Samarytanka i Korzona – ona będzie sfinansowana oddzielnie z budżetu dzielnicy.)

Budowa pozostałych siłowni plenerowych jeszcze trwa.

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx