Pierwsza siłownia plenerowa wreszcie działa | | targowek.info

Pierwsza siłownia plenerowa wreszcie działa

Z opóźnieniem, ale jest: terenowa siłownia przy ul. św. Wincentego w końcu działa! Choć na razie dzieci traktują ją po prostu jak plac zabaw…

 

Siłownie plenerowe, obiecane przez prezydent Warszawy przed referendum w sprawie odwołania ze stanowiska, miały się pojawić w całym mieście jeszcze w zeszłym roku. Oczywiście nie pojawiły – ale wreszcie zaczyna to się zmieniać.

O rozpoczęciu prac przy ul. św. Wincentego (na łączce na tyłach ratusza) informowaliśmy na początku kwietnia. Trzy tygodnie później siłownia jest oddana do użytku.

Na planie raczej niewielkiego kwadratu stoi sześć róznych urządzeń do ćwiczeń, m.in. orbitrek, wioślarz i narciarz. Przy każdej maszynie stoi tabliczka dokładnie opisująca sposób jej użycia i trenowane na niej mięśnie. Zdecydowanie nie jest to sprzęt do poważnego budowania rzeźby ciała, ale na pewno pomoże w rozruchu np. rekreacyjnym biegaczom.

Z tym, że wczoraj po południu nowiutkie, żółte przyrządy oblegały wyłącznie kilkuletnie dzieci. Teoretycznie robiły to nielegalnie, gdyż na urządzeniach wolno ćwiczyć tylko osobom powyżej 14 roku życia. Choć z drugiej strony może to być dla naszych samorządowców sugestia, że w okolicy jest trochę za mało placów zabaw z prawdziwego zdarzenia…

wszystkie zdjęcia: targowek.info

Lokalizację siłowni „pod chmurką” wybierali sami mieszkańcy w głosowaniu internetowym. W naszej dzielnicy głos oddało ok. dwa tysiące osób, co było jedną z lepszych frekwencji w całej Warszawie. Mieszkańcy zdecydowali, że siłownie staną w tych miejscach:

* Park Bródnowski
* Okolice ul. Bukowieckiej w pobliżu os. Wilno
* Park Wiecha w okolicy ul. Prałatowskiej
* Okolice ul. Łodygowej koło ul. Wolińskiej
* Okolice ul. L. Kondratowicza – Las Bródno
* Okolice Urzędu Dzielnicy – św. Wincentego

(Do tej listy trzeba dodać jeszcze siłownię na skwerze budowanym w rejonie ul. Samarytanka i Korzona – ona będzie sfinansowana oddzielnie z budżetu dzielnicy.)

Budowa pozostałych siłowni plenerowych jeszcze trwa.

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Pierwsza siłownia plenerowa wreszcie działa

 • 25 kwietnia 2014 o godz. 09:43

  Warto zajrzeć na pobliskie place zabaw i laweczki obok zajęte przez miejscowych meneli. W miejscu obecnej silowni ;) bylo kiedys boisko takie wydeptane przez dzieciaki ale na bank trafniejsze niz miedzy blokami a bramka z drzew. Może warto kontynuowac cos w poblizy dla dzieciakow ktorych po oblezeniu dawnego hotelu przybylo zdecydowanie w wiekszosci biegajacych samopas

 • 25 kwietnia 2014 o godz. 09:47

  Panowie Redaktorzy, jeszcze siłownia w ogródku Jordanowskim, która wystartowała jako pierwsza przedwczoraj.

 • 25 kwietnia 2014 o godz. 13:04

  Przy Os. Wilno też dziś montują siłownię.

 • 25 kwietnia 2014 o godz. 15:39

  Ta wielka inwestycja szumnie nazwana siłownią pod chmurką jest delikatnie mówiąc śmieszna. To raczej plac zabaw dla dzieci i ludzi starszych a nie siłownia. Szczerze powiedziawszy obawiałem się właśnie takiego rezultatu tych obietnic przedwyborczych.
  Dla zainteresowanych, obiekt z prawdziwego zdarzenia został otwarty na Bemowie za urzędem. Takiego oczekiwałbym u nas.

  ***

 • 25 kwietnia 2014 o godz. 18:21

  Czekamy na siłownię przy Łodygowej, montaż też najwyższy czas rozpocząć.

 • 25 kwietnia 2014 o godz. 19:01

  chcemy sprzętu do street workout na Targówku!!!
  ***

 • 25 kwietnia 2014 o godz. 21:57

  Takie stacje street workoutu to idealne zestawy do projektów budżetów partycypacyjnych. MMK napisz projekt, poproś producenta drabinek o wycenę (szykują je od ręki), uzyskaj zainteresowanie głosujących i gotowe. Park Wiecha to idealne miejsce na taką stację.

 • 27 kwietnia 2014 o godz. 11:57

  Wlasnie. Street workout! Jak mozna nie zainstalowac drazka? Jezeli ktos juz pojawi sie na takiej silowni pod chmurka to nie po to, zeby robic kolejne cardio na wioslarzu czy na orbitreku tylko pkwzmacniac cialo cwiczeniami z wiekszym oporem. Street workout na targowku!! Najlepiej niedaleko os. Wilno :)

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:09

  a po co w ogole osiedle Wilno? Kto dał zgode na zabudowę tam? Tam powinna być łąka – zielone płuca miasta, a nie kolejne blokowisko. Zburzyć to osiedle. Oni nie płacą podatków, a siłownie chcą.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 11:48

  My już mamy siłownię na osiedlu Wilno. W ramach uściśleń- to nie jest blokowisko, tylko jedno z naładniejszych osiedli warszawskich. Skąd informacje, że mieszkań cytuj naszego osiedla nie płacą podatków

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 14:39

  Hahahahaha, tym tropem to i derby będą jedne z najładniejszych! Wilno to tandeta i paskudztwo, martwica i sypialnia, szereg identycznych pudełek na zadu…iu, które próbowano upiększyć wodotryskiem przed bramą.

 • 29 kwietnia 2014 o godz. 08:16

  @ANNA

  No tak, Wilno jest porażką. Targówek mieszkaniowy, albo Bródno… tam to dopiero widać wkład największej myśli planistów i architektów. Porównajmy więc.
  Najbardziej reprezentacyjna ulica Targówka/Bródna:
  http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2012/05/kebaby_kondratowicza.jpg
  lub
  http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20090418190121/warszawa/images/f/f7/Br%C3%B3dno_%28bloki%29.JPG

  i zdjęcia ulicy Zamkowej na Osiedlu Wilno:
  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,34862,15616064.html?i=1

  Wybacz, ale wolę tą „tandetę, paskudztwo, martwicę” i co tam jeszcze ten Twój zakompleksiony umysł wymyśli, niż sznyt i „szyk” ul. np. Kondratowicza.

 • 29 kwietnia 2014 o godz. 10:49

  Mąż był wczoraj obejrzeć tę „siłownię” koło Ratusza. Stwierdził, że jest to plac zabaw dla dzieci!

 • 29 kwietnia 2014 o godz. 13:32

  OW, ciemnoto, sikasz nawet jak tvn i G..ówno ci każe? trzeba być z najciemniejszego zdu..ia żeby decydować wg wypocin gimbów z internetu która ulica jest reprezentatywna dla Targówka. A na pewno nie Zamkowa,jak ci mamusia wmawia, Kondratowicza też nie.

 • 2 maja 2014 o godz. 13:42

  Widzę,że jest jakiś ogólny problem z naszym osiedlem. Nie wiem czy to zazdrość czy zawiść, a może po protu głupota. Obrażanie mieszkańców naszego osiedla na każdym krok, posądzanie o niepłacenie podatków nic Wam nie da. Chyba,że to w przedziwny sposób podnosi Waszą samoocenę. No cóż bywa i tak. Jednak musicie się pogodzić z tym, że nasze osiedle się rozrasta i to dość szybko i mam nadzieję, że już nie będą się powtarzać takie sytuacje jak np. blokowanie dojścia do stacji przez kilku działkowiczów itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.