Źle się dzieje na skwerze Ciechowskiego

27
Share

Wiosna w pełni, ale nie na nowym skwerze przy ul. Kondratowicza. Tam drzewa, zamiast rozkwitać, są ścinane, a ozdobna roślinność usycha na skraju nieczynnej fontanny.

W zeszłym roku nowy skwer Grzegorza Ciechowskiego był prawdziwym przebojem wśród mieszkańców Zacisza i Bródna, ale ostatnio – choć pogoda dopisuje – ludzie zaglądają na niego o wiele rzadziej. Dlaczego? Po prostu piękne miejsce „w centrum” naszej dzielnicy już nie jest takie piękne…

Proszę o zwrócenie uwagi na wycinkę drzew rosnących wzdłuż kanałku Bródnowskiego. W tym tygodniu na skwerze Ciechowskiego poległa ponad 150 letnia, całkowicie ZDROWA topola. Od kilku lat drzewa są okaleczane podczas tzn „cięcia pielęgnacyjnego” – zamiast zadbanej korony widać nędzne kikuty… Drzewa przetrwały wojnę, ale widać polegną przed bezmyślnymi urzędnikami.

– pisze do nas pani Magda.

skwer_drzewo1

Tyle zostało ze starego drzewa na skwerze Ciechowskiego /fot. targowek.info

Nie wiemy, czy sędziwe drzewo faktycznie było takie zdrowe (miesiąc temu kilkaset metrów dalej podobna topola runęła do kanałku), ale faktycznie pozostała po nim smutna „szczerba”. Te zaś drzewa, które jeszcze stoją wokół skweru, także, jak napisała pani Magda, nie umknęły przed ostrzem piły. Ich gołe poobcinane czarne kikuty kojarzą się raczej z klęską ekologiczną niż „pielęgnacją”!

skwer_drzewo3

Okaleczone drzewa nad kanałkiem raczej straszą, niż zdobią /fot. targowek.info

Żeby zauważyć smutne okaleczone korony drzew trzeba wysoko podnieść głowę. Ale nawet tego nie trzeba robić, aby zobaczyć marne pozostałości po ozdobnych roślinach zasadzonych na skwerze Ciechowskiego w zeszłym roku. Kwiaty i krzaki całkowicie pousychały, a ich resztki sterczą z dawnych kwietników. W nawodnieniu roślinek na pewno nie pomoże fontanna, która jak została wyłączona przed zimą, tak pozostaje nieczynna nawet po kilku tygodniach pięknej wiosny.

skwer_ciechowskiego_sucho

Eks-ozdobe rośliny uschły obok nieczynnej fonatanny / fot.targowek.info

Gdy powstawał skwer niektórzy czytelnicy zgryźliwie komentowali na naszej stronie, że teraz wszystko jest pięknie, a za pół roku urzędnicy o tym miejscu zapomną i wszystko zacznie się sypać. Czyżby… mieli rację?

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx