Zmiany w komunikacji miejskiej – ruszają konsultacje | | targowek.info

Zmiany w komunikacji miejskiej – ruszają konsultacje

Oto wszystkie szczegóły zmian autobusów i tramwajów na Targówku planowanych po otwarciu środkowego odcinka II linii metra. Teraz swoją opinię możecie wyrazić nie tylko na naszej stronie, ale i w ZTM.

Skrócony projekt zmian w komunikacji opisaliśmy już niemal dwa tygodnie temu, ale wreszcie Zarząd Transportu Miejskiego ujawnił ich pełną wersję, równocześnie rozpoczynając konsultacje społeczne w tej sprawie.

ZTM informuje, że głównym celem zmian jest „jak najwygodniejsze” dowiezienie warszawiaków do stacji podziemnej kolei. Niestety, w naszej dzielnicy rozwiązano to głównie przez cięcie połączeń autobusowych prowadzących z Targówka bezpośrednio do centrum Warszawy.

Jeśli mieszkańcy naszej dzielnicy nie sprzeciwią się temu dostatecznie głośno w czasie konsulacji, to tak już zostanie na zawsze:

AUTOBUSY

Linia 160

Linia ma pozostać na obecnej trasie (TARGÓWEK – DW. CENTRALNY) ale wg planów będzie kursować z nową, żenującą częstotliwością – zaledwie raz na 20 minut zarówno w szczycie, jak i poza szczytem oraz w święta.

Linia 260

To będzie nowa linia, której zadaniem będzie wspomaganie zmasakrowanej linii 160. Będzie kursowała na skróconej trasie 160-tki: TARGÓWEK – trasa linii 160 – al. Solidarności – METRO DW. WILEŃSKI. Częstotliwość – 5 minut w godzinach szczytu, ale poza godzinami szczytu i w święta już tylko 20 minut.

Linia 338

Zostanie skierowana na trasę prowadzącą przez ul. Dąbrowszczaków: ZAJEZDNIA UTRATA – … – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: Inżynierska – Wileńska) – Dąbrowszczaków – PL. HALLERA. Zmiana druga: linia kursowałaby przez cały dzień (obecnie tylko w godzinach szczytu). Częstotliwość – 15 minut w szczycie, 20 minut poza szczytem.

Linia 512

Linia ma kursować na skróconej trasie: ZACISZE – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – METRO DW. WILEŃSKI. Dodatkowo ZTM oficjalnie potwierdza, o czym już pisalismy, plany zbudowania nowej pętli przy ul. Gilarskiej (w pobliżu św. Wincentego)  oraz korekty trasy na Zaciszu: 512-stki mają zniknąć z Kondratowicza i pojechać dwukierunkowo ul. Codzienną i Rolanda. Częstotliwość – 10 minut w szczycie, 15 minut poza szczytem i 20 minut w święto.

Linia 527

Mogłaby kursować na skróconej trasie: OS. DERBY – … – Radzymińska – al. Solidarności – METRO DW. WILEŃSKI. „W zamian” za skrócenie trasy ma wzrosnąć częstotliwość kursowania. Częstotliwość – 4-8 minut szczycie, 15 minut poza szczytem i w święto.

Linia 718

Linia miałaby wrócić na swoją trasę sprzed rozpoczęcia budowy centralnego odcinka II linii metra, czyli do Dworca Wschodniego: MARKI (CZARNA STRUGA) – … – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA). Częstotliwość – 15 minut w szczycie, 20 minut poza szczytem, 40 minut w święto.

Linia 738

Kursowałaby na trasie: RADZYMIN – … – Radzymińska – al. Solidarności – METRO DW. WILEŃSKI. Częstotliwość – 30 minut w szczycie, 40 minut poza szczytem i w święto.

Linia 805

Propozycja zakłada, że będzie kursowała na trasie: MARKI – … – Radzymińska – al. Solidarności – METRO DW. WILEŃSKI. Częstotliwość – 15 minut w godzinach szczytu.

Zmienione trasy autobusowe w Warszawie po otwarciu II linii metra (kliknij, żeby powiększyć)

Więcej mapek z propozycjami zmian tras autobusów znajdziecie tutaj

 

Na torach tramwajowych nastąpią dużo mniejsze, wręcz bezbolesne zmiany. Tramwaje na Bródnie przede wszystkim wrócą na swoje stare trasy, sprzed rozpoczęcia budowy metra:

TRAMWAJE

Linia 3

Według propozycji ZTM 3-jka ma wrócić na swoją starą trasę: ANNOPOL – Rembielińska – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – GOCŁAWEK. Częstotliwość kursowania – 10 minut w godzinach szczytu, 15 minut poza godzinami szczytu i w święta.

Linia 4

Powrót linii na trasę sprzed rozpoczęcia budowy: ŻERAŃ WSCHODNI – … – Odrowąża – 11 Listopada – most Śląsko-Dąbrowski – Marszałkowska – … – WYŚCIGI. Częstotliwość – 10 minut w godzinach szczytu, 15 minut poza szczytem i w dni świąteczne.

Linia 25

Także powrót na starą trasę: ANNOPOL – Rembielińska – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. Zieleniecka – most Poniatowskiego – … – BANACHA. Częstotliwość – 10 minut w szczycie, 15 minut poza szczytem i w dni świąteczne.

Zmienione trasy tramwajowe w Warszawie po otwarciu II linii metra (kliknij, żeby powiększyć)

 

Zmiany w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone jesienią 2014 r., po otwarciu środkowego odcinka II linii metra. I teoretycznie powyższy plan jeszcze może się zmienić – bo właśnie zaczynają się oficjalne konsultacje społeczne na ten temat.

Jaki informuje ZTM, najważniejsze pytania, na jakie podczas konsultacji urzędnicy chcieliby uzyskać odpowiedzi od pasażerów i mieszkańców m.in. z  Targówka, to:

1. Czy zaproponowane zmiany ułatwią korzystanie z II linii metra?
2. Czy zaproponowane zmiany odpowiadają potrzebom pasażerów?
3. Co zmienić, aby dojazd do stacji II linii metra był komfortowy?
4. Co mogłoby być zmodyfikowane, aby przesiadki z komunikacji naziemnej do metra (i w druga stronę) były bardziej komfortowe?

Warto odnotować proporcje pomiędzy pytaniami dotyczącymi przymusowych przesiadek, a realnymi potrzebami pasażerów…

Odpowiedzieć ZTM będziecie mogli osobiście na otwartych spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami, ale ich harmonogram oraz dokładne miejsca jeszcze nie zostały oficjalnie podane (gdy tylko to się stanie, oczywiście od razu napiszemy o tym na targowek.info).

Lecz już w tej chwili swoje uwagi możecie mogli przekazywać pocztą elektroniczną (na adres konsultacje@ztm.waw.pl), a także pocztą tradycyjną (ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa, z dopiskiem „konsultacje”) lub w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Konsultacje będą trwały do 27 czerwca, a potem co będzie… to będzie.

 

fot. MZA
Wkrótce dotarcie bezpośrednim autobusem z Targówka do centrum Warszawy będzie graniczyć z cudem… /fot. MZA

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

65 komentarzy na temat “Zmiany w komunikacji miejskiej – ruszają konsultacje

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:27

  „ZTM informuje, że głównym celem zmian jest “jak najwygodniejsze” dowiezienie warszawiaków do stacji podziemnej kolei”

  Niech sobie ZTM uświadomi że II linia metra nie jest celem podróży. Ludzie chcą dojechać do pracy, szkół itp.

  Póki co II linia metra jest ogryzkiem. Dopóki II linia metra nie zostanie doprowadzona na Bródno lub Białołękę, zmiany kursów autobusu nie mają sensu gdyż człowiek dłużej będzie się przesiadał jak jechał II linią metra (a raczej jej ogryzkiem). ZTM niech poczeka z cięciem kursów do wybudowania do końca II linii metra. Wtedy 512 można zlikwidować całkowicie, a 527 dowoziło by do metra na Kondratowicza jeżeli metro poszło by na Bródno.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:27

  Zauważcie kochani miłośnicy PO że po reformie autobusów (zaproponowany rozkład PO otwarciu metro na Wileniaku ) Marki będą miały dwa połączenia ze Starówką oraz Stacją Arsenal. (718 oraz 190)

  Natomiast Bródno Bliskie oraz zacisze żadnego. Białołęka Zielona też “0″ połączeń ze Starówką oraz Arsenalem Czy Pani Hania będzie kandydować na Burmistrza Marek ? Czy ktoś coś POwie w tej sprawie?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:32

  Jaki jest szczyt odwagi ?

  _ Zagłosować na HGW i nie wyprowadzić się z Targówka

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:32

  Czy oni w tym ZTM myślą, że nie wiemy jak działają?
  Zostawią ochłap 160 co 20 minut i później do odwołają. I zostaniemy z gołym 260 i przesiadkami. 160 musi pozostać co najmniej do Feminy.

  Zobaczcie co zrobili ze 162. Przecież całe te zmiany to miało być przywracanie układu komunikacyjnego do stanu sprzed budowy metra. I znowu oszustwo – 162 ma nie jechać do PKP Stadion.

  Swoją drogą to redakcja Targówek.info może zebrać wpisy z forum (pod tym artykułem i wcześniejszymi) i przekazać do ZTM jako głos w konsultacjach. Z odpowiedzi ZTM będzie można zrobić kolejny artykuł. A będziemy widzieli czy nas słuchają.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:45

  A dlaczego w planach nie występuje zlikwidowana na czas budowy linia 506?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:47

  dlaczego 512 ma zniknac z Kondratowicza? komu tam przeszkadza?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:49

  bo 506 zlikwidowano na stale. misja ZTM jest niszczenie komunikacji na Brodnie. a co z chodzacym raz na polgodziny 156?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 07:52

  A może inaczej:
  1. Gdzie jest Burmistrz i dlaczego pozwala na niszczenie komunikacji autobusowej na Targówku?
  2. Gdzie są radni – reszta pytania jak wyżej.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 08:01

  @HNN

  512 na Kondratowicza to było rozwiązanie tymczasowe po zamknięciu pętli autobusowej na Zaciszu.
  Na Kondratowicza mamy 527.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 08:29

  JA SIĘ PYTAM: DLACZEGO RADNI NIE ZWOŁALI JESZCZE NADZWYCZAJNEJ SESJI W OBRONIE MIESZKAŃCÓW TARGÓWKA. (TAK JAK ZWOŁALI W OBRONIE RADIA MARYJA). CZEMU PYTAM?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 08:31

  HGW NISZCZY DALEJ TARGÓWEK. (GDZIE LINIA 506? NA MARGINESIE)

  WSTYDZĘ SIĘ ŻE DWA RAZY NA HGW GŁOSOWAŁEM. PRZEPRASZAM

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 08:38

  Całe te zmiany mogą dowodzić jednego:
  HGW nie planuje budować dalej metra i boi się że nikt tym ogryzkiem nie będzie jeździł.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 08:51

  konsultacje@ztm.waw.pl)

  Piszcie swoje uwagi!!!!! Nie dajmy się bez obrony n naszej strony

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 09:21

  przeczytajcie uwaznie pytania. tu nie chodzi o polepszenie komunikacji. ztm zaklada ze celem samym w sobie jest dojazd do II linii metra. to ze potem wiekszosc ludzi musi i tak sie przesiasc do pierwszej linii nikogo nie obchodzi

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 09:27

  1. Czy zaproponowane zmiany ułatwią korzystanie z II linii metra?
  2. Czy zaproponowane zmiany odpowiadają potrzebom pasażerów?
  3. Co zmienić, aby dojazd do stacji II linii metra był komfortowy?
  4. Co mogłoby być zmodyfikowane, aby przesiadki z komunikacji naziemnej do metra (i w druga stronę) były bardziej komfortowe?

  Ale ja chcę dojechać na Starówkę i do Stacji Arsenal !!!!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 09:39

  Niech przywrócą kursowanie 506!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 09:43

  To jakieś chore!!
  A co bedzie jak metro sie popsuje??
  Nie będzie czym z Targówka dojechać do Centrum!!!
  Merto nie pasuje każdemu!!!!!!
  Czemu trzeba sie kilka razy przesiadać jadąc z Marek!!
  Kolejne zmiany do du…..

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 09:45

  ech ech ech
  a ja się bardzo cieszę. ulice nie sa dla autobusów, tylko dla samochodów. autobusy robią tylko korki.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 09:54

  Terminy konsultacji zostały już podane oficjalnie.
  Spotkania konsultacyjne

  •Praga-Południe – 28.05, godz. 18.30-21.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
  •Praga-Północ – 13.05, godz. 18.00-21.00, Urząd Dzielnicy, ul. Kłopotowskiego 15
  •Targówek – 14.05, godz 18.00-21.00, Urząd Dzielnicy, ul. Kondratowicza 20
  •Praga-Północ – 3.06, godz. 18.00-21.00, Urząd Dzielnicy, ul. Kłopotowskiego 15
  •Targówek – 4.06, godz. 18.00-21.00, Gimnazjum nr 141, ul. Trocka 4

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 09:56

  LUDZIE!Nie dajcie sobą manipulować!Popatrzcie na ton i częstotliwość komentarzy pod artykułem.Większość napisała jedna i ta sama osoba,jakiś PiSklak,albo KaPiSzon.
  Nie pozwólmy rozniecić wojny polsko-polskiej i polsko-ruskiej!
  Żarcik na dziś:
  Gdzie mógłby rządzić PiS?
  wPiS*u daleko :-)

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:02

  Uwaga do wszystkich!
  Jeśli naprawdę zależy Wam na tym, żeby nasz głos był usłyszany, nie wyżywajcie się w jałowej krytyce na forum, ale piszcie do ZTM, a przede wszystkim pofatygujcie się na konsultacje! Wylewanie żalów w domowym zaciszu na klawiaturze nie jest wiele warte. Trzeba zabrać głos publicznie, co wymaga wszak pewnego wysiłku, tzn. poświęcenia kilku godzin wieczorem na udział w spotkaniu konsultacyjnym!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:07

  Ztm ogłasza PROPOZYCJE zmian i zaprasza na KONSULTACJE.Proszę zwrócić na to uwagę.Pani Prezydent też nie jest dyktatorem i liczy się ze zdaniem wyborców(mieszkańców).
  Jej przeciwnicy zawsze będą jej zarzucać złą wolę,niszczenie Targówka ponieważ na tym próbują zbić polityczny kapitał.Sami nie mają pojęcia o rządzeniu miastem,o budżecie itd.
  Jedyną rzeczą,jaką mogą nam zaproponować jest jad rzucany w stronę PO i Pani Hanny.
  Trwa największa inwestycja od lat w naszej okolicy,mam na myśli II linię Metra.Wkrótce dojedziemy wygodnie i szybko do pracy,szkół.Dopingujmy tą inwestycję,żeby wszystko poszło zgodnie z planem.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:16

  aksas podaj swojego maila,myślę że mógłbyś zbierać opinie z Targówka i przekazać je do ZTM,co cwaniaczku?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:21

  @ ANNA

  Całej dyskusji by nie było gdyby cała II linia była już ukończona lub budowana w stronę Targówka i Bemowa. Póki co mamy ogryzek a nie II linię metra.
  Kto jeszcze pamieta obietnice że ogryzek II lini metra będzie gotowy na Euro 2012?
  Kto w Urzędzie Miasta potrafi powiedzieć kiedy będzie budowana linia w stronę Targówka i Bemowa.
  Kto w Urzędzie Miasta potrafi powiedzieć w którą stronę będzie budowane metro na Targówku (Bródno czy Zielona Białołęka) ?

  Problemem jest to że takie niekorzystne trasy autobusów mogą zostać na wiele lat…

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:23

  Łukasz: chyba chodzi o skuteczność, a nie łatwe, ale bezsensowne wylewanie frustracji na forum? I po co ta uszczypliwość wobec kogos, kto probuje zrobić cos sensownego?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:25

  Askas podaj maila jak taki cwany jesteś,zrób coś sensownego

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:27

  Czy kontrolerzy biletów ZTM to już wyjechali na majówkę?Bo na Targówku ani widu ani słychu ich od wielu miesięcy.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:28

  Lukasz: wracaj do zabawek, pani przedszkolanka wola wszystkich do swietlicy!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:28

  Dlaczego kontrolerzy jeżdżą tylko rano i popołudniowym szczycie i w dodatku tylko po głównych trasach?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:31

  askas wymiękł,nie podał maila,jest cienki bolesław jak spagetti,ha,ha,ha

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:32

  A GDZIE 190 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przecież nie wszyscy jada do metra !!!!!!! są tacy co jadą za wisłę autobusem i co maja się przesiadać dla 1, 2 przystanków. KTOŚ TU MA CHYNA ODCISKI NA MUZGU !!!!!
  Kto to wymyślił że chce „mi” zrobić dobrze że będzie metro. Jak dla mnie mogło by go nie być bo teraz to ja będę miała większy problem z dojazdem do centrum.
  IMBECYLE zabierają autobusy to jak ludzie mają się dostać do tego waszego zafajdanego metra. B Z D U R A !!!!!!! Ja już dziś nie mogę wsiąść na Kościeliskiej do 190. Może mam do wileniaka dmuchac z buta a potem w nagrodę będę mogła wsiąść do jakiegoś środka lokomocji aby przejechać 2 przystanki do Krakowskiego Przedmieścia. Pod Wileńskim będzie taki „SAJGON” że hej !!! BRAK SŁÓW.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:33

  Dlaczego kontrolerzy omijają Targówek?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:39

  @ZUZA

  Gdy zostanie wybudowana cała II linia metra to 190 w obecnej formie straci rację bytu. Póki mamy ogryzek zamiast II linii metra istnienie 190 w obecnej formie jest jak najbardziej zasadne.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:42

  Mortq co ty chrzanisz i po co???190 będzie zawsze jako linia z CH M1 na Górczewską,nawet po otwarciu całej II nitki metra

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:44

  Jak się nazywa klakier PiS-u piszący komentarze na zamówienie?
  PiSmaczek!:-)

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:49

  Linia 527 powinna ulec likwidacji. Wtedy znajdzie się sporo taboru na warszawskie, potrzebne linie. Peryferie mogą zmieścić się bez problemu w 120, 132, 732.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 10:53

  Lukasz: nie jesteś w piaskownicy, a tak się zachowujesz. Z doświadczenia wiem, ze 99,5% osob piszących na forum nie bedzie się chciało zrobić nic, czyli przejsc sie na konsultacje i wypowiedzieć merytorycznie. Gdyby zdecydowalo się na to choćby 10%, bylby to glos, z którym ZTM musialby się liczyc. Najlatwiej nic nie robic i narzekac, nie dziwie się, to przecież w Polsce typowe. W każdym razie ja się wybieram, wpisałem termin do kalendarza. Przynajmniej będę mógł powiedzieć, że cos w tej sprawie, przecież w swoim dobrze zrozumianym interesie zrobiłem. Ale pewnie się nie spotkamy, prawda?

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 11:02

  @ANNA
  Jak najbardziej 527 do likwidacji, ale gdy zostanie ukończona II linia metra (i nieważne czy II linia bedzie szła na Bródno czy Białołękę).

  @stolica komunikacji
  Jak pisałem wcześniej 190 jako autobus łączny miasto na osiwschód – zachód straci rację bytu po wybudowaniu II linii metra. To samo się stało na I linii metra na osi południe-północ.
  Im więcej będzie linii metra tym mniej będzie autobusów jedzących na tak długich trasach, bo bardziej opłacalne będzie worzenie ludzi metrem. Autobusy będą głownie dowozić ludzi do metra. Ale nie można też wylać dziecka z kąpielą i robić autobusy do ogryzków czyli nieukończonych linii metra. Nie oznacza że będzie gorzej jak nie będzie 190 w obecnej formie gdy będzie druga linia metra.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 11:05

  Mortq, daruj sobie dyrdymały, oświecanie innych. I nie ma autobusów „jedzacych” ani „worzacych”, porażka!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 11:11

  @Kwasek
  Trzeba nieść kaganek oświaty.

  Dyrdymały to piszą ludzie którzy nie mogą pojąć że po wybudowaniu drugiej linii metra nic nie może się zmienić w komunikacji autobusowej.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 11:12

  UWAGA,to Hans się podszywa pod różne osoby!!!Dziecko bez pracy,bez perspektyw :)

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 11:16

  To o likwidacji linii 527 nie wyszło spod mojej ręki,gnojek Hans się zabawia,bo nie ma innego zajęcia niedojda.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 14:41

  ostatnio poznałem fajnego kolesia z PiSu. Pokochałem go tak jak tego z PełO i tego z twójruhu. Poznaliśmy się w autobusie 169 na pętli. Czy to z tego powodu chcecie zlikwidować autobusy na Bródnie????

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 15:00

  dobra Anna, nie tłumacz się. Kazdemu zdarza się napisac głupotę. Tobie też dość często. Zresztą wiemy, ze ty musisz tutaj pisać, bo szef patrzy i czyta.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 15:01

  Mi jest metro niepotrzebne ja potrzebuje połączenie autobusowe z ul. Górczewską i co ???? muszę jechać metrem dokąd ????? do Wileńskiego aby się przesiadać. A może mam jechać do Wileńskiego przesiadać się w metro potem w kolejne metro potem tramwaj i dopiero w autobus. Normalnie rewelacja same DEBILE w tym ZTM.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 15:08

  sam jestes debel. nikt nie będzie płacił podatkow bys ty sobie na górczewska jechał bez przesiadek.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 15:49

  I bardzo dobrze, ze 512 dwukierunkowo na Codzienną, jazda Kondratowicza była bez sensu.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 15:51

  Jesteście bandą szczeniaków opluwających się tutaj wzajemnie . Szczeniaków, albo katopolaków ;)

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 20:30

  Targówek – 14.05, godz 18.00-21.00, Urząd Dzielnicy, ul. Kondratowicza 20

  Przyjdźcie na konsultacje!!!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 21:02

  a co tu zaraz konsultowac. mam 22 lata i tak bede głosowac na HGW bo nie ma alternatywy. Co mam głosować na transwestytów z twojego rucha???? a moze na neokomune z SLDe?
  tylko PO, tylko Hanka cos robiom.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 21:23

  Ty Anna „wanna” podatki to ja płacę za siebie (bo jestem rodowitą warszawianką z dziada pradziada) nie tak jak ty słoju z Wąchocka. Więc zostaw dla siebie i swojej rodzinki te mądrości. Jak przychodzą święta to są puch w autobusach bo wszystkie słoje do ojców po ziemnniory jadą. Słoje do powiedzenia mają najwięcej w temacie metra o którym do tej pory tylko mogły śnić, teraz udają wielkich warszawiaków którzy wiedzą co i jak. Odbierają prawdziwym Warszawiakom pracę, przedszkola, parkingi, autobusy, lekarzy itp. Nie potrafią w cywilizowany sposób współgrać z otoczeniem ale pretensje to mają światowe. (Nie mówię tu o wszystkich bo są całkiem przyzwoite wyjątki) tylko oni nie mówią o sobie warszawiacy tylko potrafią się przyznać skąd są i to jest OK. A najlepsi są ci co mieszkają w w-wie od 2 m-cy ale na portalach przedstawiają się jako warszawiacy a na warszawę plują jadem. KOŁTUNY I TYLE W TEMACIE.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 21:48

  524, 506,… Praktycznie Targowek – z punktu widzenia komunikacyjnego(transportu publicznego) stal sie jedna z najgorszych dzielnic Warszawy. Biorac pod uwage remont trasy to w zasadzie nawet mozna stwierdzic, ze najgorsza(nie liczac bardzo odleglych terenow niemalze „wiejskich” Bialoleki czy Wesolej).

  Jest to o tyle dziwne, ze nawet nie zagwarantowano drugiej nitki metra. Poza tym do czasu zbudowania takiej powinno byc wrecz odwrotnie – liczbe autobusow bezposrednich powinno sie zwiekszac.

  Moze to troche wina zlej polityki – kasacja tanich w eksploatacji Ikarusow, zakup elektrycznych dopiero teraz, tramwajarskie zapedy(sa bardzo drogie – na Bialoleke powinny chodzic nowoczesne trojlebusy, a nie tramwaje), dodatkowo przesadne skomunikowanie niektorych miejsc – przykladowo tramwaje dubluja i woza powietrze w czesci stolicy, tam gdzie metro.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 21:54

  Jaka jest jedyna inwestycja Pani Hani na Targówku podczas 8 lat rządzenia?

  Spalarnia śmieci!!!!

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 21:57

  do Prawdziwej Ani: Konsultacje organizuje ZTM w sprawie proponowanych zmian tras autobusów. Te konsultacje to nie głosowanie ani nie wybory.

 • 28 kwietnia 2014 o godz. 22:10

  @POLOKOKTA
  Po powstaniu Warszawskim liczba ofiar w Warszawie wynosiła wynosiła 150 tys. a a lewobrzeżna Warszawa w 84% to była ruina. Gdyby nie ludność napływowa Warszawa by przypominała teraz bardziej powiatowe miasto niż Europejskie metropolie.

  .

 • 29 kwietnia 2014 o godz. 09:09

  Hans-obiecuję ci,że wkrótce zostaniesz ujawniony i ośmieszony na tym portalu,dostaniesz nauczkę,chwila twojej nieuwagi i się zdemaskowałeś

 • 29 kwietnia 2014 o godz. 09:15

  Myślę tak sobie,że jakby zostawić 527 do Pl.Bankowego,to wszyscy na tym skorzystamy:Białołęka,Bródno,Zacisze,Targówek.Przystanki bez zmian,tylko częstsze kursy.

 • 29 kwietnia 2014 o godz. 11:41

  Marcin słoiku – a ja ciebie informuje, ze już ciebie namierzyłem. uważaj co piszesz, bo jak mnie wkurzysz, to cie tak osmieszę, ze z domu nie wyjdziesz.

 • 29 kwietnia 2014 o godz. 13:29

  Marcin,daj spokój,szanuj się,nie warto schodzić do jego poziomu.Najlepiej w ogóle nie podejmować dyskusji z takimi ludźmi.Pozdrawiam

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 08:32

  Co ze 190 ??????

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 09:47

  kolo Hans,najbardziej z twojej aktywności cieszą się developerzy:)kumasz to???Powinni ci odpalać % aktywny obywatelu antyPOwski:)

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 15:03

  jakie bzdury tu czytam. to przeraża. Jakaś Anna nimfomanka, jakiś Marcin trans, jakis Hans udajacy jurgena – banda urzedników o mentalnosci gupniarzy, w dodatku prezentujący obsceniczne teksty wykolejency. Wszystkich was całuję w zupe.

 • 4 maja 2014 o godz. 12:48

  Banan, kolejny zbok, w takie miejsca całować niehigienicznie

 • 6 maja 2014 o godz. 08:36

  kto to wymyślił…chyba ktoś kto ma służbowy samochód z kierowcą, 160, 517, 162 już z pętli Targówek wyjeżdżają z dużą ilością ludzi, po wyjeździe na Radzymińską pęka w szwach i wszyscy się wysypują na Bankowym i wsiadają do metra głownie wszyscy jadą do centrum i wierzbno gdzie się przesiadają żeby dojechać do marynarskiej, kto będzie chciał dojechać do metra na wileńskim, wsiadać do metra żeby przejechać 2 stacje po to żeby znowu się przesiadać do metra żeby dojechać do centrum i na mokotów, gratuluję pomysłu wycofania autobusów i zmniejszenia ich częstotliwości, nic tylko brać przykład

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.