Burmistrz tłumaczy się z „zaginionej” siłowni – i zapowiada nową

15
Share

Włodarze Targówka mają pomysł, jak wyjść z zamieszania, które sami spowodowali.

Pialiśmy o tym już kilka razy, ale przypomnijmy w skrócie: jesienią mieszkańcy Targówka głosowali, gdzie w naszej dzielnicy ma powstać 6 ufundowanych przez miasto siłowni plenerowych. Pięć z nich stanęło pod koniec kwietnia tam gdzie trzeba. Ale szósta, zamiast zgodnie z wynikami głosowania pojawić się u zbiegu ul. Łodygowej i Wyspowej na Zaciszu, po cichu „przewędrowała” aż do Ogródka Jordanowskiego na Bródnie!

Siłownia pod chmurką w Ogródku Jordanowskim przy ul. Suwalskiej / fot.: targowek.info

 

Gdy sprawa wyszła na jaw, urząd dzielnicy Targówek został zalany pismami od rozczarowanych mieszkańców oraz interpelacjami od wyjątkowo aktywnych radnych (wiadomo, za pół roku wybory samorządowe).

I wreszcie, po kilku nieformalnych sygnałach, doczekaliśmy się oficjalnej informacji od burmistrza Sławomira Antonika. W odpowiedzi na jedną z interpelacji pan burmistrz wpierw potwierdza błąd podlegających mu urzędników, którzy przygotowując głosowanie nie dość dokładnie przejrzeli dokumenty:

Lokalizacje siłowni plenerowych były sprawdzane pod kątem własności gruntów. Działka wskazana przy ul. Wyspowej, mimo, że stanowi własność m.st. Warszawy obciążona jest prawem użytkowania wieczystego, przez co realizacja inwestycji w tym rejonie okazała się niemożliwa

– informuje burmistrz Targówka, dodając że gdy urzędnicy zauważyli wtopę to w panice zaczęli sprawdzać sąsiednie działki, lecz żadnej nie znaleźli (czytamy między wierszami, oczywiście pan burmistrz przekazał tę informację znacznie oględniej) – i właśnie dlatego ostateczny wybór wbrew woli mieszkańców padł na „czysty” Ogródek Jordanowski przy ul. Suwalskiej.

Wyjaśniwszy przyczyny zamieszania, Sławomir Antonik ma też dobre wiadomości dla Zaciszan:

Ustalono, iż powstanie siódma siłownia plenerowa na tyłach osiedla Zacisze. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami siłownia ma stanąć w tym miejscu jeszcze przed wakacjami

– zapowiada burmistrz Targówka, podając też lokalizację dodatkowej siłowni: u zbiegu ulic Wyspowej i Uznamskiej, na skraju zabudowy mieszkalnej i tuż przy ogródkach działkowych.

Co jest podwójnie dobrą wiadomością: nie dość, że w naszej dzielnicy będzie więcej siłowni niż pierwotnie planowano, to jeszcze dotarcie do tej najnowszej będzie wymagało tak długiego spaceru, że kondycja ćwiczących poprawi się znacznie szybciej.

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx