Kanapowa rewolucja w radzie dzielnicy

40
Share

Radni zdołali odwołać „niezatapialnego” przewodniczącego rady Targówka Zbigniewa Poczesnego. A to dopiero początek zamieszania „na szczytach” naszej dzielnicowej władzy.

 

Zbigniew Poczesny, szara eminencja nowego zarządu Targówka /fot. targowek.info

Zbigniew Poczesny (w środku) /fot. targowek.info

Tak jak wczoraj przewidywaliśmy, w poniedziałek wieczorem radni dzielnicy Targówek odwołali ze stanowiska wieloletniego przewodniczącego rady Zbigniewa Poczesnego (ex-PO, dziś niezależnego).

Stało się to na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej, którym udało się rozbić rządzącą Targówkiem od niewiele ponad roku koalicję PiS-Spółdzielnia Bródno-Niezależni.

A dla ścisłości, PO znów przeciągnęła na swoją stronę owych „niezależnych” – czyli głównie swoje byłe koleżanki, skupione wokół radnej Danuty Winnickiej, które odeszły z PO razem z Poczesnym, ale potem się z nim rozstały i założyły własne ugrupowanie pod nazwą „Nasz Targówek”, w którym, na marginesie, zasiadają razem z byłym burmistrzem Grzegorzem Zawistowskim, tym samym którego, wspólnie z PiS, same odwołały w kwietniu ubiegłego roku…

Ufff…

Formalnym powodem odwołania Zbigniewa Poczesnego jest niekończąca się kuriozalna „afera tabletowa”, połączona z poważniejszymi zarzutami o celowe utrudnianie przez przewodniczącego pracy rady dzielnicy, polegające m.in. na ustalaniu porządku obrad bez zasięgania opinii wszystkich wiceprzewodniczących (z PO).

Posiedzenie Rady Targówka 4.04.2013 r. /fot. targowek.info

Posiedzenie Rady Targówka /fot. targowek.info

Po odwołaniu przewodniczącego stosunkiem głosów 13:12, poniedziałkowa sesja rady została przerwana do połowy przyszłego tygodnia – i wiele wskazuje na to, że wtedy czekają nas kolejne „rewolucyjne” zmiany.

Plotki na korytarzach urzędu przy ul. Kondratowicza głoszą, że PO może nagrodzić Danutę Winnicką i dać jej zwolniony fotel przewodniczącego rady dzielnicy. A potem, korzystając z odzyskanej minimalnej większości (i co za tym idzie władzy w dzielnicy) odwołać Sławomira Antonika ze stanowiska burmistrza Targówka i przywrócić na ten stołek, ta da!, Grzegorza Zawistowskiego.

Do wyborów samorządowych zostało nam jeszcze pół roku.

40
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx