Testy dziwnego pojazdu na polu PGR. Nowy sposób na korki?

7
Share

Ta maszyna może zrewolucjonizować podróże z naszej dzielnicy do centrum. Bez problemu przeleci nad dziurami św. Wincentego, a w dodatku nie potrzebuje mostu Krasińskiego. 

 

Może jeszcze go nie widzieliście, ale mieliście szansę usłyszeć. Głośno pracujący silnik, to jedyna wada pojazdu, który od kilku dni testowany jest na polu PGR przy ul. św. Wincentego. Materiał filmowy z testów na bieżąco umieszczany jest na You Tube, więc i my możemy im się przyglądać.

Czerwona maszyna, to poduszkowiec o nazwie Szerszeń produkowany przez polską firmę Trigger Composites. Na branżowych portalach jest bardzo chwalony. W kabinie przypominającej nieco kokpit myśliwca mieszczą się dwie, a nawet trzy osoby siedzące za sobą. Poduszkowiec w trakcie lotu unosi się na 17 cm, więc niestraszne mu nierówności gruntu, głębokie kałuże czy koleiny. Potrafi oczywiście latać nad wodą, więc nie potrzebuje mostów.

Producent reklamuje go nieco poetycko

Przelatuj tuż nad trawą, patrząc jak jej źdźbła znikają pod fartuchem, podskakuj na falach jeziora, wzniecaj pióropusze wody albo mknij po lodzie z prędkościami zapierającymi dech w piersiach! Mało tego! Zabierz w tą niezwykłą podróż kogo tyko chcesz!

Tak wygląda to ze środka kabiny.

Osiągi? Na pewno lepsze niż średnia w warszawskich korkach. Szerszeń sprzedawany jest w wersji z silnikiem Hondy 57 KM albo Rotax – 54 KM. Prędkość dopuszczalna to 50 km/h, ale poduszkowiec poleci i 80 km/h, a nad lodem nawet 100 km/h! Na pokład może zabrać ludzi i ładunki o wadze do 300 kg nad lądem lub 220 kg nad wodą. Pokonuje wzniesienia do 12 proc. Trochę dużo pali – w zależności od silnika 12 albo 20 litrów na godzinę lotu.

Na polu PGR Szerszeń przeszedł już nawet crashtest

Po którym stracił nieco sterowność

Producent zapewnia, że latanie Szerszeniem jest bezpieczne. Doświadczeni piloci potrafią robić takie cuda.

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx