Od „The Voice of Poland” do rycerzy. Mnóstwo imprez w weekend

25
Share

W ten weekend jest co robić w naszej dzielnicy (jeśli tylko pozwoli pogoda)! Zabawa zaczyna się już w piątek przy muzyce zwycięzcy popularnego programu TV. A potem będą m.in. bule, piłkarze, Tatarzy i rycerze.

 

PIĄTEK 30 MAJA 2014

Festyn Sąsiedzki

Już w piątek w Parku Wiecha odbędzie się festyn rodzinny „Zdrowy i Radosny Targówek”. Od godz. 15 pod Teatrem Rampa czekają głównie atrakcje dla dzieci. Będą turnieje sportowe, zajęcia artystyczne, a dla młodszych dmuchane zamki.

Na finał imprezy o godz. 20 wystąpi zespół Enclose Juana Carlosa Cano. Na plakatach rockman z Meksyku przedstawiany jest jako uczestnik „The Voice of Poland”. Od czasu ich wydrukowania program już się skończył, a zwycięzcą okazał się właśnie Cano.

 

(Zabawny niuansik: zawsze nam się wydawało, że „Wiech” miał na imię Stefan, ale widać autorzy plakatu wiedzą coś więcej…. Ups! :)

 

SOBOTA 31 MAJA 2014

Targ Śniadaniowy

Ledwie skończy się festyn rodzinny, a w sobotę rano w Parku Wiecha kolejna atrakcja: Targ Śniadaniowy. To cykliczne wydarzenie, które od 31 maja aż do końca września ma się odbywać się w soboty na terenie Targówka.

Impreza znana z innych miast Polski i dzielnic Warszawy stwarza możliwość zakupu zdrowej żywności i zjedzenia jej na świeżym powietrzu.  Na targach śniadaniowych możliwy jest zakup świeżych warzyw i owoców, przetworów mięsnych i nabiałowych, oraz tradycyjnych i regionalnych produktów od lokalnych producentów, a także są stworzone warunki do wspólnego posiłku z przyjaciółmi – śniadania z możliwością zjedzenia przy stołach w jadalni wewnątrz, oraz na zewnątrz.

Początek godz. 8 rano, koniec ok. 16-stej.

 

Turniej w Petanque, czyli bule

Bule to taki sport, w którym można grać od dziecka do późnej starości. W skrócie chodzi o to, żeby metalowe kule umieścić jak najbliżej drewnianej świnki (pétanque). Kto zna, te może zagrać już w sobotę, kto nie, to może zobaczyć jaka to fajna i jaka towarzyska gra.

Sobotni turniej organizuje działający na Bródnie UKS „Trois Boules”. 15 boisk powstanie w Parku Bródnowskim, na żwirowej alejce wzdłuż fontanny od strony Kondratowicza. Zgłaszać się może każdy (do dziś, adres ukstroisbolues@gmail.com), choć liczba miejsc jest ograniczona.

Początek turnieju w sobotę już o godz. 9.20, zakończenie i rozdanie nagród ok. 19. Oczywiście wcześniej będą przerwy.

 

Spacer po Targówku

Przewodnicy z Praskiej Ferajny w niedzielę wychodzą poza granice Pragi i idą zwiedzać Targówek. Miejsce spotkania: pod bramą Cmentarza Żydowskiego (rondo Żaba) godzina: 14.00.

Podczas spaceru opowiedzą jak ten rejon wyglądał zanim w latach 70-tych buldożery zrównały go z ziemią pod budowę osiedla mieszkaniowego. Wycieczka spróbuje odnaleźć zakamarki, które przypomną o czasach, kiedy Św. Wincentego jeździł tramwaj, w zagrodach pasły się krowy, po ulicach biegały kury, a ludzie mieszkali w jednoizbowych chałupkach. Będzie też oczywiście o „Wiechu”, Cmentarzu Bródnowskim, a także akrobatach z DKS Targówek.

Spacer potrwa ok. 2 godzin i nie jest biletowany, ale na koniec mile widziany napiwek.

 

NIEDZIELA 1 CZERWCA 2014

Turniej rycerski w Parku Bródnowskim / fot. DK Świt

Turniej rycerski w Parku Bródnowskim / fot. DK Świt

Turniej Rycerski

Turnieje rycerskie na Bródnie mają już długą tradycję. Były lata słabsze, gdy impreza nie miała takiego rozmachu, ale w tym roku znowu zapowiada się bardzo okazale.

W niedzielę o godz. 11:30 w Parku Bródnowskim rozlegnie się salut armatni, który będzie znakiem do rozpoczęcia turnieju. Do wieczora rekonstruktorzy z różnych epok będą rywalizować na szable, łuki, dawać pokazy jazdy konnej. Zobaczymy też prawdziwych sokolników, stoiska prezentujące średniowieczne rzemiosło (piekarnię, wiklinowe kosze, hutę, biżuterię).

 

 

(Zabawny niuansik 2: na turniej zapraszają Przewodniczący Rady Dzielnicy, który już został usunięty z tego stanowiska, oraz Burmistrz Targówka, który właśnie się pakuje… Ups! :)

 

Orszak Króla Zygmunta III Wazy

Niejako obok turnieju rycerskiego przez Park Bródnowski ok. godz. 11:30 przejdzie Orszak Króla Zygmunta III Wazy, czyli przemarsz kilkudziesięciu dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z naszej dzielnicy. Dzieci będą przebrane w stroje z epoki i przygotowane do odparcia ataku hordy Tatarów, który, jak wieść niesie, ma nastąpić około południa.

 

Dzień Dziecka na Orliku

Festyn z okazji dnia dziecka odbędzie się też 1 czerwca na Oriliku im. Eusebio przy ul. Remiszewskiej 40. W programie są m.in. gry i zabawy z nagrodami, występy artystyczne, konkursy, pokazy klauna. Jako że festyn organizuje akademia piłkarska „Talent Targówek” będzie też można pograć w piłkę, a kto jej nie lubi, będzie miał stanowisko z konsolą Playstation. Start godz. 10:00, zakończenie godz. 15:00.

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx