Autobus 527 powinien zatrzymywać się na Zaciszu i Targówku? | | targowek.info

Autobus 527 powinien zatrzymywać się na Zaciszu i Targówku?

Obraźliwy napis pod adresem pasażerów 527 pojawił się na murze przy Młodzieńczej. To nie jedyne kontrowersje związane z tą linią.

 

Napis trudno nawet komentować, bo odnosi się do durnych stereotypów. Ale sama linia wzbudza kontrowersje od dawna. 527 to autobus, który zbiera mieszkańców z nowych osiedli Zielonej Białołęki i wiezie ich do centrum. Tyle że to linia niemal eksterytorialna, bo naszą dzielnicę mija, zatrzymując się ledwie trzy razy: przy ratuszu, na Radzymińskiej przy Łodygowej i przy Piotra Skargi.

Taki napis pojawił się na murze przy Młodzieńczej / fot. targowek.info
Taki napis pojawił się na murze przy Młodzieńczej / fot. targowek.info

Po drodze omija kilka przystanków ze zdezorientowanymi pasażerami czekającymi na jakikolwiek autobus, do którego da się wcisnąć. W godzinach szczytu na przystankach na Radzymińskiej na Zaciszu i Targówku normą jest, że podjeżdżają autobusy tak przeładowane, że nie da się do nich wsiąść. Tymczasem 527 mknie do centrum znacznie szybciej niż przeładowane 190 i często (choć nie zawsze) z wolnymi miejscami.

Sytuacja drażni mieszkańców naszej dzielnicy bez względu na poglądy polityczne. Zgłaszają się do radnych różnych opcji, a ci piszą w sprawie linii 527 do urzędu. Interpelacje składała radna Małgorzata Kwiatkowska (Klub Mieszkańcy Bródna, Targówka i Zacisza, czyli SM Bródno), Maciej Jankiewicz (PiS) i radny Zbigniew Poczesny (ex-PO).

Pierwszych dwoje wnioskuje, żeby przynajmniej przystanek Trocka był „na żądanie”. Radny Poczesny reprezentujący Zacisze domaga się, żeby autobus zatrzymywał się tak jak 512 na machnięcie ręką na przystanku „Bohuszewiczówny”.

W odpowiedzi na te pisma ZTM twierdzi niezmiennie, że linia 527 powstała po to, żeby szybko dowozić do centrum mieszkańców Białołęki (głównie chodzi o osiedle Derby). Podają nawet wyniki liczenia pasażerów, z których wychodzi, że w 190 w godzinach szczytu są jeszcze wolne miejsca. Ale liczenie przeprowadzono na przystanku Gorzykowska, gdzie dochodzą już linie 162 i 160, a nie przy Trockiej, gdzie nie ma tego komfortu.

Tłumaczenie jest o tyle dziwne, że tylko niektóre dzielnice mają szybkie linie bezpośrednio do centrum. Skoro nie da się zatrzymywać 527 na Targówku, to niech 512 nie staje na Pradze, na takich przystankach  jak Szwedzka czy Park Praski. Czy tak nie byłoby sprawiedliwiej?

PRZECZYTAJ TEŻ:

79 komentarzy na temat “Autobus 527 powinien zatrzymywać się na Zaciszu i Targówku?

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:13

  Absolutnie NIE!To jest NASZ autobus,bogate Zacisze niech sobie jeździ swoimi autami,które stoją przed domami jak na wystawie,po 4-6 na dom,nieprawdopodobne!Całe ulice pozastawiane,a w niedzielę dookoła kościoła sznury aut,musi się państwo pokazać,żeby mieć poważanie u sąsiadów,nawet na wsiach tak nie ma,bo to tu jest prawdziwa wieś!
  Ręce precz od 527!!!

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:20

  Zmiana dowolnego przystanku linii 527 na „na żądanie” doprowadzi do tego,że wydłuży się dojazd do metra dla pasażerów z Białołęki,a to przecież właśnie nich ta linia ma dowozić jak najszybciej,prawda?
  Pomysł Pana Poczesnego pozostawiam bez komentarza,ponieważ jest to głos służalczy wobec jakiegoś mieszkańca Zacisza i nie ma on racji bytu.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:23

  linia nie jest przyspieszona po to, żeby mieć po drodze jak najwięcej przystanków

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:23

  bezndziejny pomysł, to jest linia, która w szybkim tempie ma dowozić mieszkańców bródna i białołeki na starówke, na przystankach wzdluz radzyminskiej maja inne autobusy

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:25

  Ja uważam że 527 powinien wrócić na rondo żaba i potem na gdański

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:29

  Jak ktoś nie rozumie dlaczego linia 527 jest na czerwono malowana,to o czym tu mówić?

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:31

  Te autobusy jeżdżą pełne – wiem, bo korzystałem z przystanku Ratusz. Kiszka była… Zamiast zabierać Białołęce, lepiej domagać się czegoś dla Targówka. Bo inaczej zabiorą i nam, i im.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:31

  Skoro tak cała Białołęka jest przeciwna temu żeby na Targówku był jeszcze jeden przystanek to proponuje zmianę trasy na Toruńską i Wisłostradę. Tam wam będzie szybciej :)
  Bo korzystać z jeszcze przejezdnej Radzymińskiej to każdy chce… Jeden głupi przystanek,a dla mieszkańców Targówka spore ułatwienie bo na Trocką rano podjezdzaja autobusy do których się wejść nie da.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:34

  I argumentacja że „to linia przyspieszona” jest śmieszna bo na Białołęce 527 zatrzymuje się na praktycznie każdym przystanku na trasie.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:35

  Błąd jest po stronie władz miasta i samego ZTM-u,bo dopuścili ludzi do głosu,i teraz wszyscy kombinują,piszą i robi się bajzel.Każdy chce czegoś dla siebie,a tak się nie da.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:39

  Arnie to jest linia dla Białołęki,taka jest argumentacja,czy ty tego nie kumasz?Tam 527 ma zbierać mieszkańców po przystankach

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:42

  Jeszcze nigdy nie widziałem wolnych miejsc w 527 w godzinach szczytu na radzymińskiej. NA Piotra Skargi to nie ma gdzie nogi już postawić…

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:43

  Skoro 527 ma szybko dowozić tylko ludzi z Białołęki i tylko pod II linię metra to szybciej będzie jak dowiezie do PKP Zacisze Wilno a stamtąd tylko 2 min. do Wileniaka :)

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:47

  Skoro uważacie że napis jest „obraźliwy”i odnosi się do „głupich stereotypów”to po kiego dajecie go na front,jako główne zdjęcie,robicie mu darmową reklamę,i to jeszcze do artykułu o linii 527?Co ma ten napis to postulatów wnoszonych przez radnych???Zabawiacie się w Fakt,żeby wam tylko klikali?

 • 6 czerwca 2014 o godz. 10:51

  527 z wolnymi miejscami??? kiedy chętnie się przejadę. W godzinach szczytu często wejść się nie da. Linia ma za zadanie łączyć odległą Białołękę z metrem i spełnia swoje zadanie – nie ma co kombinować. Mnożenie liczby przystanków na Radzymińskiej, to tylko powielanie zadań innych linii. Jeżeli jest zbyt tłoczno, to trzeba się zastanowić nad zwiększeniem częstotliwości kursowania.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 11:00

  Jestem z Zacisza i uważam ,że 527 teraz jeździ dobrze ,bo spełnia rolę super szybkiego autobusu i nie prawda że jeździ pusty!! W godzinach szczytu zawsze z miasta jedzie zatoczony co najmniej do Gmniny Targówek.Mnóstwo ludzi korzysta z niego na przystanku przy ul.Młodzieńczej ,i są to pasażerowie nie tylko z Zacisza ,ale i Ząbek przesiadający się z linii 199.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 11:03

  Poszedłbym krok dalej, przystanki 527 Młodzieńcza i Piotra Skargi również powinny zostać zlikwidowane. Skoro Bemowo ma linię E2, która też „mija” dzielnice to Zielona Białołęka również może. Proponuję jeszcze droga gmino Targówek by linia 500 nie skręcała z Wincentego w lewo w Kondratowicza tylko kończyła swój bieg tam gdzie obecnie kończy 527 (Kąty Grodziskie) i co Wy na to?

 • 6 czerwca 2014 o godz. 11:09

  512 tez jest czerwone, a staje na każdym przystanku. Dlaczego z 527 jest inaczej?

 • 6 czerwca 2014 o godz. 11:11

  BOHUSZEWICZÓWNY pisze się tak redaktorku ;))))

 • 6 czerwca 2014 o godz. 11:55

  NARESZCIE KTOŚ SIĘ ZAINTERESOWAŁ , CAŁE SZCZĘŚCIE JEŻDŻĘ SAMOCHODEM ALE WIEM CO SIĘ DZIEJ RANO NA TROCKIEJ W KIERUNKU CENTRUM !!! LUDZIE SĄ WOŻENI JAK BYDŁO !!! ILE TRZEBA AUTOBUSÓW PRZYPUŚCIĆ ŻEBY CHOCIAŻ WEJŚĆ JEDNĄ NOGĄ DO TEGO BYDŁO WOZU !!!! PARANOJA !!!

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:08

  Nie jest prawdą, że 527 ma czasami wolne miejsca jak dojeżdża do przystanku piotra skargi. Owszem poza godzinami szczytu może i tak ejst ale tu raczej chodzi o poranne dojazdy do pracy i popołudniowe powroty. Już na głębockiej jest ciasno a na przystanku młodzieńcza połowa ludzi nie daje rady wsiąść, wiec niby na trockiej kto miałby się jeszcze wcisnąć do tak naładowanego autobusu?

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:15

  Przecież autobus który ma czerwoną liczbę jest linią przyspieszoną więc logicznie nie zatrzymuje się na każdym przystanku. Obecna trasa jest idealna . Po co wracać na starą trasę ( Rondo Żaba , Arkadia ) przecież tam są gigantyczne korki , a Radzymińską autobus jedzie byspasem. Co za de*ile wymyślają te zmiany.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:19

  wracając do 512 faktycznie zatrzymuje się na każdym przystanku . Ale ten autobus jeździ według własnego rozkładu. przez pół godziny żaden nie przyjedzie chociaż na tablicy przyjazdów jest że będzie np. za 5 min , a później przyjeżdżają 3 autobusy.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:22

  Czemu TROCKA ja bym wolała KOŚCIELISKĄ bo tu ni mogę wsiąść do autobusu bo taki jest tłok. A swoją drogą to ludziska kumulują się przy drzwiach a na środku autobusu jest miejsce. Jak zwracasz takiemu uwagę to patrzy wzrokiem tęskniącym za rozumem, zaspany jakby nie rozumiał o co chodzi.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:27

  Czemu 527 na Białołęce zatrzymuje się na każdym przystanku a od Młodzieńczej to już niekoniecznie. Na Białołęce mieszka kupę słoików którzy nie płaca tu podatków ale autobusik mają.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:44

  Czy „Bohószewiczówny”, to jest autentyczny cytat z niedawnego wodza dzielnicy? Jeśli tak, to wystarczy na to, by dziadka przepędzić od stołu, na którym leżą decyzje w sprawach dzielnicy (ciągle przecież pozostał radnym, choć stołek „prezesa” wyciągnęła mu spod tyłka partia, z którą nawet rwał się do Sejmu). Witek Woźniak

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:47

  527 powinien jechać do metra Młociny przez Most Północny! Łatwiej im będzie wtedy dostać się do pracy. I tyle. Na stare miasto nie ma co dowozić słoików. Jak chcą zwiedzać, to mogą sobie wynająć pekaes, i już.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 12:59

  CHYBA PAŃSTWO Z PERYFERII TAK GŁOSUJE

 • 6 czerwca 2014 o godz. 13:09

  kierownik na 527:wymyśl sobie inny nick i nie obrażaj ludzi gnojarzu

 • 6 czerwca 2014 o godz. 13:15

  Chciała bym zabrać głos w dyskusyji,jestem emerytka i dlaczego zabrano nam autobus 202,co go mieliśmy do lekarza

 • 6 czerwca 2014 o godz. 13:39

  ja z bialoleki i chcial zapytac ile w 527 biletow zakasowac za kury bo 10 kur wioz bede

 • 6 czerwca 2014 o godz. 13:48

  Białołęka rozrasta się w takim tempie,że wkrótce to ona będzie trząść Targówkiem,jeśli chodzi o komunikację i nie tylko

 • 6 czerwca 2014 o godz. 13:51

  Niech nic nie kombinują z tą linią.
  Autobus zatrzymując się na Młodzieńczej jest już załadowany i cieżko się w niego wcisnąć. Po co ma się zatrzymywać na jeszcze kilku przystankach, skoro i tak nikt nie skorzysta z tej linii, a wydłuży się tylko czas przejazdu.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 13:53

  niech zostanie jak jest, tylko niech te słoiki płacą za bilet 2 x więcej – przynajmniej niech coś z nich warszawiacy mają ;)

 • 6 czerwca 2014 o godz. 13:58

  a po co komu to 512,jakby 527 jeździł Gilarską,Codzienna,Młodzieńczą można by zlikwidować ten bus

 • 6 czerwca 2014 o godz. 14:36

  Puscic 527 przez wincentego, gliraską, codzienna, młodziencza, radzyminska do placa wilenska. Zlikwidowac 512, a taborem uzupelnic czestosc 527.
  Pasazerowie 527 myc sie co dzien rano, starszym panom ustomp miejsca! Cukrowy Buraki!
  50% zaloga ztm przesunĄć od biurka do mycia busa – śmierdzi brudas!

 • 6 czerwca 2014 o godz. 14:57

  A ZTM ma w d…e wasze sugestie, i tak zrobią po swojemu, nie tylko z 527, ale ze wszystkimi liniami, bo tam rządzą szefowie z Pcimia Dolnego i g….o ich obchodzi, ze macie do pracy z przesiadkami ;))))))

 • 6 czerwca 2014 o godz. 14:58

  nie ale usuńcie to parszywe zdjęcie

 • 6 czerwca 2014 o godz. 15:05

  @ja:a co cię obchodzi skąd kto jest?a ty skąd jesteś,a twoja rodzina to skąd?
  Właśnie po to ZTM konsultuje się z mieszkańcami,żeby wybrać rozwiązanie dla nich najbardziej korzystne.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 15:21

  A kto widział jakiś autobus z tego rejonu z wolnymi miejscami w godzinach szczytu? Ludzie ledwo się mieszczą, każdy autobus jest pełen.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 15:57

  Jak dla mnie to niepotrzebnie marudzicie na to 527, na Radzymińskiej jest sporo autobusów i mi 527 zupełnie nie przeszkadza. Można poczekać te 5-10min dłużej. Jak ktoś pisał, jest to autobus dla Białołęki, a nie dla nas.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 16:45

  wy tumany z Białołęki won z tego forum, jak sama nazwa wskazuj jest to portal dla mieszkanców targówka

 • 6 czerwca 2014 o godz. 17:38

  Ciekawe kiedy 527 ma „wolne miejsca” w godzinach szczytu, jakos na codzien nie widze tego…radzyminska jeździ oprocz 527 9 innych autobusow… Nikt mie bierze pod ueahe ze przy wiekszej ilosci przystankow bedzie sie jechalo dłużej? Nie 40 a 60 min!

 • 6 czerwca 2014 o godz. 17:43

  jakiekolwiek przystanki nie rozwiążą problemu leżących odłogiem pól.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 18:16

  „PAWEL napisał(a):

  6 cze 2014

  11:03

  Poszedłbym krok dalej, przystanki 527 Młodzieńcza i Piotra Skargi również powinny zostać zlikwidowane. Skoro Bemowo ma linię E2, która też “mija” dzielnice to Zielona Białołęka również może. Proponuję jeszcze droga gmino Targówek by linia 500 nie skręcała z Wincentego w lewo w Kondratowicza tylko kończyła swój bieg tam gdzie obecnie kończy 527 (Kąty Grodziskie) i co Wy na to?”

  Co do 500 rewaelacyjny pomysł, Nobel się należy… w tym momencie odcięte zostaje Bródno już całkiem od drugiej strony Wisły, nie mowiąc już o Centrum… Zabrali już na E3, 524, 506, 127 (wiem pocięty jest i jeździ az 2 na godzinę i jest krótki, więc każdy śpieszący się może z niego korzystać…). 500 jest obecnie jedynym autobusem którym w miarę sprawnie można z Bródna przejechać przez Wisłę… (nie mówię o tych co jeżdżą Grota Roweckiego, bo na tym moście teraz się głównie stoi a nie jedzie). Wiem są tramwaje, nie każdy ma jednak blisko, a w godzinach szczytu też jest w nich megaciasno….

 • 6 czerwca 2014 o godz. 19:00

  Hołota z Zacisza niech siedzi w swoim chlewiku i nie chrumka za głośno!!! Brudne łapy precz od linii 527!!!

 • 6 czerwca 2014 o godz. 21:33

  „Tymczasem 527 mknie do centrum znacznie szybciej niż przeładowane 190 i często (choć nie zawsze) z wolnymi miejscami.”
  Bardzo zabawne stwierdzenie, bo NIGDY nie trafiłam na wolne miejsce w 527. Ludzie tłoczą się i ściskają. Najgorzej jest chyba na Młodzieńczej, kiedy ludzie wręcz na siłę próbują wsiąść do autobusu.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 21:37

  Dodam, że zwykłam wsiadać na przystanku Os. Derby III.

 • 6 czerwca 2014 o godz. 22:40

  Mieszkańcy Białołęki!
  Nie dajcie się zrobić w konia Targówkowi i ZTM-owi!
  527 MUSI ZOSTAĆ NA OBECNEJ TRASIE!!!!!!!!!
  PISZCIE PISMA I MAILE DO ZTM!!!!!!
  Zarzućcie ich pismami!!!!
  Walczcie!

 • 6 czerwca 2014 o godz. 23:45

  Co za ludzie to piszą? Przecież w godzinach szczytu nie da sie do niego wejsc taki zapchany

 • 7 czerwca 2014 o godz. 00:14

  zgadzam sie z tym ze trzeba zarzucic ztm pismami! papier wszystko przyjmie! wysylajcie tez pisma zeby 732 i 120 czesciej jezfzilo, bo to co zrobili z tymi autobusami wola o pomste doo nieba!

 • 7 czerwca 2014 o godz. 14:34

  Jezdze z derby III, mieszkam w WARSZAWIE OD URODZENIA. Sloiki sa wszedzie nie tylko na Bialolece.

 • 7 czerwca 2014 o godz. 14:38

  Poza tym 527 to JEDYNY autobus ktory jedzie do centrum z bialoleki, wiec zabierac od niego lapy!

 • 7 czerwca 2014 o godz. 16:33

  autobus 527 nie powinien mieć przystanków na Targówku. Ostatni przystanek powinien mieć przy galerii handlowej na Głębockiej, a potem przy dworcu Wileńskim.
  Codziennie obserwuję jak zatłoczonych autobusów z Białołęki wywala się tłum i zapycha nasze tramwaje. Żaden autobus z Białołęki nie powinien mieć przystanku na Bródnie czy Targówku :)
  I co wy na to epile? Mądre to jest????

 • 8 czerwca 2014 o godz. 06:10

  527 w ogole nie powinno miec przystankow! 527 powinno przefruwac nad wrogimi mu dzielnicami ! i nie zyczymy sobie tak wulgarnych i obrazliwych slow na murach jak „pola”!

 • 8 czerwca 2014 o godz. 11:45

  Typowe Polactwo wychodzi tutaj z komentujących.

  Zróbcie z 527 autobus zatrzymujący się na każdym przystanku a później narzekajcie że nie będziecie mogli do niego wsiąść.

  Zlikwidujcie 527 a później narzekajcie na korki.

  Dowartościowujcie się nazywając przyjezdnych słoikami, a wasi rodzice sami tutaj przyjechali (Warszawa została wybita podczas powstania Warszawskiego, zostały jakieś niedobitki. Gdyby nie przyjezdni to Warszawa była by miastem powiatowym teraz).

  Najlepiej zlikwidować ZTM i niech rynek decyduje. Gdzie będą chętni tam będą jeździć autobusy, tj np. te autobusy z Radzymina i Wołomina.

 • 8 czerwca 2014 o godz. 20:12

  W piątek powinien jeździć do Ryków, coby można było po słoiki pojechać, a w niedziele po sumie z powrotem ze słojami wrócić, bo w golfie za gorąco i mało miejsca.

 • 8 czerwca 2014 o godz. 22:09

  Znam rodowitych warszawiaków co tez po słoiki do sąsiedniej dzielnicy, do rodziców latają . Wiec jaka to różnica ?

 • 9 czerwca 2014 o godz. 06:45

  a ja bym chcial jeszcze dodac ze kiedys w 527 widzialem Yetiego. siedzial obok wolnego miejsca.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 10:59

  Brawo,jeden debil bezkarnie zniszczy czyjeś ogrodzenie,portal robi mu reklamę sic!,a inni debile pod artykułem wypisują debilne komentarze,fajna reklama Targówka dla innych dzielnic i nie tylko

 • 9 czerwca 2014 o godz. 13:24

  Kierownik na 114:
  jesteś wyjątkowo niewielki człowieczek, taki powiedzmy sobie żuczek …
  Nie musisz dzielić się zanadto swoimi epitetami, rozumiem, że Ci ciężko …
  Zacznij powolutku od początku, najpierw może umyj sobie pachy, będzie naprawdę lżej – również pasażerom :P

 • 9 czerwca 2014 o godz. 13:25

  Taka, że płacą podatki KIKI!!!!

 • 9 czerwca 2014 o godz. 14:39

  Z uwagi na korki linia 527 powinna zostać skierowana od centrum Targówek trasą AK do Centrum Marki i dalej bez przystanków pilnie buspasem, aż do Metra Plac Wileński! W celu zwiększenia częstotliwości kursowania, nie ma sensu by autobus jechał gdzieś dalej. Jest metro, są tramwaje, są i inne autobusy, a Linia 527 ma być szybka i niezawodna, by nie blokować wewnętrznej ulicy Targówka jaką jest Św. Wincentego.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 15:18

  527 every 5 minutes w czasie szczytu i no problem

 • 9 czerwca 2014 o godz. 16:05

  kierownik na 527 to HANS,zresztą podszywa się pod wszystkich wesz

 • 9 czerwca 2014 o godz. 19:07

  @balbina wożenie słoików jeszcze nie definiuje gdzie kto płaci podatki.
  Poza tym podatek dochodowy jest nie moralny i należało by go zlikwidować. Wtedy całkowicie zniknie problem redystrybucji pieniędzy z podadku dochodowego. Podatek dochodowy to socjalistyczny wynalazek i tylko demoralizuje ludzi.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 22:21

  527 ma wolne miejsca?

  Człowieku, mieszkańców z Derby 17 jest tylu, w godzinach szczytu na św.Wincentego nie da się wsiąść :)

  Po co zatrzymywać się na Trockiej, skoro i tak ludzie jadą na glonojada.

  Dziękuję – wybieram samochód a podróż środkami komunikacji miejskiej traktuję od czasu do czasu jak Jumanji – przygodę.

 • 10 czerwca 2014 o godz. 03:11

  @kierownik na 527:
  „Próżnoś repliki się spodziewał,Nie dam ci prztyczka ani klapsa.Nie powiem nawet pies cię je…,bo to mezalians byłby dla psa”

 • 10 czerwca 2014 o godz. 10:18

  straszni egosci ci z 527! przeciez mozna by sobie siedziec na kolanach ewentualnie jechac na barana i wtedy nawet na trockiej by ktos wszedl! mozna by tez jechac na dachu. i kazdy jezdzacy 527 powinien schudnac. jakis pomyslem jest tez jechanie warstowo lezac na sobie. w ten sposob zmiesciloby wiecej ludzi. mozliwosci jest wiele. trzeba tylko chciec.

 • 10 czerwca 2014 o godz. 12:37

  Czasami zastanawiam się w jakim świecie przyszło jeździć autobusami a do tego linią 527. Jeżdżę nią regularnie od ponad roku wsiadam na przystanku Św Wincentego i nie powiem są dni że autobus w godzinach między 7:30 a 8:00 jest luźny ale nie pusty. Od jakiegoś czasu linia ta jest notorycznie zapchana i pasażerowie na przystanku św. Wincentego mają problem z wejściem a co dopiero w te upalne dni gdy klimatyzacja nie działa w autobusie i ledwo co się oddycha nie jest przyjemnością przyklejania się do drugiego pasażera. A tu się mówi o większej ilości przystanków, wydaje mi się że na radzymińskiej jest taka ilość autobusów i ich częstotliwość też, że przesadą jest mówić o dodatkowych przystankach

 • 10 czerwca 2014 o godz. 12:40

  A ile razy ludzie z Młodzieńczej nie wsiadają do innych autobusów tylko do 527 bo szybsze a dalej za 527 stoi inny i nie ma zbyt dużo chętnych. Dążymy do tego aby linia która ma być przyśpieszona nią nie była uważam, że Młodzieńcza owszem jest potrzebna bo jest to miejsce przesiadkowe i dojazdowe z Ząbek ale Trocka tam jest naprawdę nie mała ilość autobusów.

 • 10 czerwca 2014 o godz. 16:48

  jestem kierowcą autobusu. pytam kolegę co dzis jeżdżisz a on odpowiada słoiki i wszyscy wiedzą jaką ma linię 5 2 7

 • 10 czerwca 2014 o godz. 17:01

  USUŃCIE TEN NAPIS BO NIE MOGĘ NA NIEGO PATRZEĆ JUŻ!!!!!!!!!!

 • 20 czerwca 2014 o godz. 19:40

  Według mnie powinna skręcać na łodygową, zatrzymywać się w ząbkach na warszawskiej 10 i potem wracać do radzymińskiej.
  Aha.. i jeszcze powinna na 5 minut zatrzymać się przy piekarni lub KFC :)

 • 3 lipca 2014 o godz. 06:50

  W sumie tak. Autobus 527 ma dobrą i szybką trasę, bo obecnie jest mi bardzo na rękę, gdy się spieszę, a tak linia nie zatrzymuje się prawie na każdym przystanku na Radzymińskiej. Lecz uważam, że powinien on jeździć przez starą pętlę autobusową Zacisze wraz z 512 by było więcej autobusów i by było poprostu lepiej. A dokładniej z Młodzieńczej powinien skręcać w Codzienną ( jak kiedyś 512 ), następnie zrobić przystanek Czerwińska ( na żądanie ) w stronę pętli, przystanek Zacisze, później Kanałek Bródnowski, Rolanda, Żuromińska i by miał prostą drogę na Skarbkę z Gór, i tak z droga powrotna jak : 512512

 • 31 lipca 2014 o godz. 15:39

  Ten artykuł pisał chyba ktoś kto nigdy nie jeździ ulica Radzymińską w godzinach szczytu. Jadąc rano w stronę centrum, 527 jest od przystanku „Młodzieńcza „najbardziej zatłoczonym autobusem. Dodatkowy przystanek na Radzymińskiej tylko by pogorszył tą sytuację i jeszcze wydłużył czas dojazdu. Do dyspozycji na tej trasie jest całe mnóstwo innych linii. Osobiście zrezygnowałem z jazdy 527, właśnie ze względu na to, iż jest to najbardziej zatłoczony autobus i przesiadłem się na 190 lub 512, którymi trochę wolniej ale w mniejszym tłoku można dojechać do metra.

 • 12 grudnia 2014 o godz. 19:11

  „Widzisz i nie grzmisz”. Ludzie ogarnijcie sie! co Wytu wypisujecie?!! 527 jest pospiesznym autobusem tak jak 507 czy 501 na Bemowo ( nie stają na każdym przystanku). Jeżdżę codziennie do pracy przez Radzymińską i powiem tak: byłoby to największym głupstwem,żeby 527 stawało na każdym przystanku, 527 i tak do Ratusza jedzie prawie godzinę. I jakoś nie zauważyłam ( nawet w ciągu dnia) by było pusto w tym autobusie! Po drugie Targówek, a zwłaszcza Radzyminska mają inne autobusy a w tym i „czerwone” , a Skarbka z gór ma jeden i to 527. Tylko jesli ktos z mieskzanców Radzymińskiej widział ile tam wsiada ludzi rano to nie wypisuje takich bzdór.

 • 13 grudnia 2014 o godz. 09:29

  Mieszkańcy Białołęki,czy to prawda,że 527 ma mieć nowe przystanki na żądanie na Targówku(Zacisze)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.