Biuro turystyczne z Targówka oszukało klientów? | | targowek.info

Biuro turystyczne z Targówka oszukało klientów?

Zaczyna się sezon urlopowy – i sezon upadków biur podróży. Wygląda na to, że w tym roku niechlubną listę otwiera firma z naszej dzielnicy.

Biuro turystyczne Karian Travel z ul. Gorzykowskiej 3A jest znane wielu osobom jako „Targówek Travel” – pod tą nazwą działało od wielu lat, pośrednicząc przy kupnie wycieczek zagranicznych i ciesząc się całkiem niezłą renomą.

Wszystko było dobrze aż do poprzedniego lata, kiedy pojawiły się pierwsze kłopoty firmy. A teraz, wygląda na to, nastąpił całkowity upadek.

Zostaliśmy oszukani przez Karian Travel sp. z o.o. ul. Gorzykowska. Wpłaciliśmy pieniądze na wczasy i nie mamy nic – ani pieniędzy ani wczasów. Oszukanych jest kilkadziesiąt osób. Sprawa jest już w prokuraturze

– pisze w mejlu do targowek.info pani Beata.

Jej list potwierdzają wpisy na portalu rankingowym opinie-turystyczne.pl, w którym obok nazwiska właścicielki Karian/Targówek Travel od niedawna w kółko powtarza się słowo „oszustka” oraz informacje o wpłaconych firmie pieniądzach i otrzymanych w zamian fałszywych dokumentach potwierdzających nieistniejące wycieczki.

Biuro podrozy z Targowka
Siedziba Karian/Targówek Travel na ul. Gorzykowskiej (zdjęcie z 2013 r.)

 

Sprawą biura turystycznego z Gorzykowskiej zainteresował się już program „Interwencja” telewizji Polsat (odcinek jeszcze nie był emitowany).

Duży artykuł poświęciła firmie także „Rzeczospolita”, która pisze m.in. że podejrzenie o popełnieniu przestępstwa zgłosiło policji biuro podróży Grecos Holiday, które na początku czerwca wypowiedziało umowę Karian Travel ze skutkiem natychmiastowym. – Mieliśmy sygnały od klientów, że umowy wychodzące od tego agenta są sporządzane z naruszeniem zasad – mówi „Rzeczpospolitej” wiceprezes Grecos Holiday Janusz Śmigielski.

Podobną historię miała Itaka, która już w ubiegłym roku rozstała się z pośrednikiem. Nie przeszkodziło to firmie z Gorzykowskiej, jak mówi „Rzeczpospolitej” wiceprezes Itaki Piotr Henicz, „sprzedawać” imprez Itaki: – Zgłosiło się do nas kilka osób, twierdząc, że mają wykupione u nas wakacje, ale z powodu braku rezerwacji w naszym systemie, od razu było wiadomo, że zostali oszukani.

Cały artykuł w „Rz” znajduje się tutaj.

Według ostrożnych założeń, oszukanych przez Karian/Targówek Travel może być nawet 100 osób plus kilkanaście dużych biur podróży. Straty mogą sięgać setek tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ TEŻ:

62 komentarzy na temat “Biuro turystyczne z Targówka oszukało klientów?

 • 30 czerwca 2014 o godz. 09:44

  W koło to samo. Nigdy nie wpłaca się pieniędzy przed otrzymaniem towaru. Egzekwowanie prawa w Polsce nie działa i zawsze kliencie, od momentu wykonania przelewu, jesteś wyłącznie na łasce lub niełasce przedsiębiorcy lub oszusta.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 10:35

  A mi tam nie w głowie trwonienie pieniędzy na zagranicznych wojażach.Jako rodowity mieszkaniec Targówka,jednej z najbardziej luksusowych dzielnic w Warszawie,będę odpoczywać spacerując po promenadach nad kanałami,będę kąpać się w fontannach i opalać na skwerze z kotwicą.I to wszystko zrobiono dla mnie.I stać mnie,bo to wszystko za darmo,bo tu się żyje lepiej.Wszystkim nam,POlakom.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 11:12

  Po pierwsze ludzie kupujący wczasy u takich”przedstawicieli”chyba nie liczą się z pieniędzmi i lubią ryzyko :(
  Po drugie w necie było już o problemach tej Pani dawno temu napisane
  Po trzecie najlepsze wczasy są pod Targówkową Gruszą :)

 • 30 czerwca 2014 o godz. 09:33

  nie tylko na gorzykowska oszukują jeszcze maja drugie biuro pod nazwą Karian Travel 2

 • 30 czerwca 2014 o godz. 11:47

  Tylko RODOS Rodzinne Ogórdk Działkowe Ogrodzone Siatką

 • 30 czerwca 2014 o godz. 12:54

  to jest państwo bezprawia i niesprawiedliwości,zmieńmy to,wybierzmy Kongres Nowej Prawicy,który rozprawi się ze złodziejami,oszustami i trzodą u koryta

 • 30 czerwca 2014 o godz. 13:00

  a jak się rozprawi to sam zacznie kraść.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 13:01

  Z usług Karian Travel korzystaliśmy wielokrotnie. Zawsze było wszystko OK. Miła i konkretna obsługa, aż do teraz. Brak pieniędzy i wyjazdu. Najgorsze jest to, że zaufaliśmy tej agentce. Nie przyszło nam do głowy aby sprawdzić czy nasze pieniądze za wyjazd trafiły tam gdzie powinny trafić a nie do kieszeni Izabeli Legat. Uważam, że najgorszym świństwem jest żerować na zaufaniu drugiego człowieka i tak go oszukać.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 13:05

  Witam, wiele osób lubi robić nagonkę. A może, ktoś zada sobie pytania: dlaczego po 17 latach nienagannego prowadzenia biznesu właściciele postanowili kogoś oszukać?

  Odpowiedź jest prosta. Kilka lat wcześniej Mariusz i Iza właściciele biura Turystycznego dali pod opiekę swoje mieszkanie sąsiadom. Nie wiedzieli, że podczas ich nieobecności został wzięty kredyt na ich firmę. Dopóki kredyt był spłacany przez nieuczciwych sąsiadów Mariusz i Iza byli nieświadomi zagrożenia. Pewnego dnia zjawił się komornik, który ich oświecił. Zgadnijcie, gdzie są pieniądze na Wasze wczasy? Zabrał je komornik.. Komornik najpierw zabiera pieniądze a potem można sobie sprawę wyjaśniać. Taka jest właśnie nasza Polska. Firma z dnia na dzień utraciła płynność finansową i próbowała w legalny i nielegalny sposób uratować sytuację. Niestety nie udało się i wszystko wyszło na jaw.
  Nie pochwalam takiego postępowania ale pytanie co Państwo by zrobili, gdyby ktoś na Państwa wziął kredyt.

  Nigdy nie widziałem aby ta para obnosiła bogactwem, chodziła w drogich ubraniach i jeździła drogimi samochodami. Żyją bardzo skromnie i nie mieli w planach pozbawiać kogoś wakacji.

  Oszukani klienci zostali pozbawieni jednych wakacji ta para została pozbawiona, uśmiechu na twarzy i wakacji na kilkanaście lat a grożą im o wiele większe konsekwencje. Żyją w depresji i nigdy nie wiadomo jak to się skończy.

  Zanim kogoś się osądzi należy znać drugą prawdę, nie wiem dlaczego nikt tego nie wie. Ja dowiedziałem się przypadkiem.

  Pzdr
  Sąsiad z Mokrej

 • 30 czerwca 2014 o godz. 13:57

  Co ma „danie” mieszkania pod opiekę sąsiadom z „wziętym kredytem na ich firmę”? Przez kogo wziętym? Ktoś może za właściciela firmy wziąć kredyt? I co ma tu mieszkanie do rzeczy?

  Sam kiedyś zostałem oszukany przez nieuczciwą firmę. Po wysłaniu wezwania do zapłaty próbowali się tłumaczyć kłopotami z Urzędem Skarbowym. Jakaś bajka o podwójnie zapłaconym podatku przez wadliwy system informatyczny i trudnościami z jego zwrotem. Tymczasem pieniądze były już chyba na cypryjskich kontach. Śledczy oczywiście tego nie wiedzą co się stało z pieniędzmi tysiąca oszukanych osób, bo nie można dotrzeć gdzie zostały przelane. Tajemnica bankowa. Na sądowe wezwanie do zapłaty owi oszuści już w ogóle nie reagowali. I nic nie można zrobić.

  Są różne portale dla oszukanych (oszukani org czy pozywamy zbiorowo).

 • 30 czerwca 2014 o godz. 15:29

  @saiad z Mokrej:dzięki Panu coś więcej wiadomo na ten temat,dziękujemy

 • 30 czerwca 2014 o godz. 15:39

  Żyjemy w państwie Prawa i Sprawiedliwości,nie wierzę w to co się stało

 • 30 czerwca 2014 o godz. 16:23

  jestem znajomą Pani Izy i gdyby było tak jak podają media to by nie pozyczali pieniedzy na jedzenie, ktos chcial ich zniszczyc i komus się to udało
  tam się dzieje prawdziwa tragedia Ci ludzie są przerażeni pogróżkami i tym co sie dzieje do tego stopnia że nie są w stanie się bronić, ktoś ich oszukał fałszująć przelewy a cała sytuację wykorzystały media które pogrążają ich coraz bardziej
  czy są tu jacys normalni ludzie, ktorzy myslą a nie wierzą we wszystko to co podaja media?
  Czy ktoś z Was jest w stanie wysluchac drugiej strony czy tylko potraficie łączyć sie w grupę i kopać leżącego?

 • 30 czerwca 2014 o godz. 18:32

  Straszne rzeczy sie dowiaduję. Iza i Mariusz to porządni ludzie. Na prawdę musi się dziać w ich życiu co okropnego skoro takie okropmości się dzieją:(

 • 30 czerwca 2014 o godz. 21:56

  pewnie dzieje się coś okropnego w ich życiu ale czemu zrobili to także innym, wykorzystali zwykłych ludzi, wykorzystali znajomych, ludzi którzy im ufali… Ludzie przez cały rok zapieprzają jak dzikie świnie, by zarobić i zrobić sobie i dzieciom przyjemność, zabrać ich tak gdzie zawsze jest słońce, wypocząć… a tu co. Oszustwo. Jak teraz tacy mają spędzić wakacje, jak rozwiązać taki problem, jak powiedzieć dzieciom że nie wyjedziemy, jak wytłumaczyć sobie że pieniędzy nie odzyskamy…jak – jak? Kto może odpowiedzieć na te pytania? Może Pani Iza! Która jest winna temu. Osoba której przekazywaliśmy pieniądze a ona je chyba sobie wypłacała. Ktoś jest winien – ktoś musi za to odpowiedzieć. Biura podróży wcale tak chętnie nie pomagają poszkodowanym, jak to ogłaszają. Mieliśmy marzenia o udanych wakacjach a nie pozostało nam NIC, nic, totalnie nic.
  -poszkodowani

 • 30 czerwca 2014 o godz. 22:00

  Pierwsza sprawa, to kredyt na firmę nie bierze sąsiad tylko ew. Prezes firmy Karian Travel.
  W ten sposób jak postąpili ze swoimi Klientami nie będą mieli nic. Trzeba było się zastanowić, zanim brnąć w to bagno. Mariusz był współwłaścicielem firmy i było dobrze. Wzięli sobie do Zarządu Słupa to tak mają. Nie upoważniło to ich do przywłaszczania sobie cudzych pieniędzy. Może i maja teraz problemy ale to co zrobili ich nie rozwiąże a wręcz pogłębi. Mam nadzieje że sprawiedliwość ich dopadnioe
  Do PAR 286; CHYBA NIE MASZ POJĘCIA JAK FUNKCJONUJĄ BIURA PODRÓŻY, NIE WPŁACISZ ZALICZKI, NIE JEDZIESZ.

 • 1 lipca 2014 o godz. 08:18

  @GOŚĆ Wpłacasz zaliczkę – też nie jedziesz boś frajer.

 • 1 lipca 2014 o godz. 08:26

  Do Pani IWONY: oby nigdy nie musiała się Pani przekonać o „złej stronie” Pani Izy. Ja niestety też jej ufałam, wydawało się, że to co mówią nie może być prawdą, bo normalnemu człowiekowi w głowie się nie mieściło, to co słyszał. Niestety prawda okazała się okrutna i bezwzględna. Nie ma wakacji, pieniędzy i dobrego zdania na jej temat. I niestety nie jestem z tym sama, takich jak ja są setki osób.
  PS. Pieniądze pożyczone na jedzenie pewnie zwrócone z naszych zaliczek…

 • 1 lipca 2014 o godz. 08:35

  Straciliśmy ciężko zarobione pieniądze, to jest fakt, który nas w tej chwili interesuje. Każdy ma problemy, więc wybaczcie, ale to w jaki sposób P. Iza rozwiązała swoje, NAS postawiło w sytuacji z której nie wiemy jak wybrnąć. I jej problemy nie interesują klientów! Tylko fakt, że nas oszukała! Biura się teraz bronią. Ludzie piszą artykuły co się stało, ale nikt nie wpadł na pomysł żeby napisać co możemy zrobić! A możemy niewiele. Biura już się zasłaniają prawnikami. RAINBOW już nie chce mi nic mówić odnośnie mojej rezerwacji. Rainbow mówi, że musi się najpierw skonsultować z prawnikiem i dostanę coś na piśmie… kiedy, za rok? Pani Iza powinna pójść siedzieć. Później właśnie się stąd bierze, że ludzie innych zabijają, okradają, skoro i tak jest się bezkarnym!

 • 1 lipca 2014 o godz. 08:38

  Jak tak można postąpić?!!!?? GDZIE SĄ DO CHOLERY NASZE PIENIĄDZE!!! Jej braciszek pewnie znowu sobie gdzieś lata ze swoją małolatą! My straciliśmy pieniądze, a ona pewnie czyta nasze komentarze i się z nas śmieje! Oj cisną się na język słowa żeby powiedzieć co o niej myślę! AKTORKA PIERWSZA KLASA!!!

 • 1 lipca 2014 o godz. 08:40

  PS. DO Pani Iwony! Media podają to, co słyszą od ludzi! Od jakich? Tych co stoją jak pajace pod biurem i czekają na oszustkę Izabelę Legat żeby raczyła się pokazać, bo chcieliby odzyskać swoje pieniądze żeby zabrać swoje rodziny na wymarzone wakacje, na które ciężko tyrali!!!

 • 1 lipca 2014 o godz. 15:42

  A moze niech sie ktos zastanowi, czy to nie jest jakas chytra gra wielkiego gracza, a nie takiej małej firemki jak Targowek Travel…..

 • 1 lipca 2014 o godz. 17:32

  Owieczka (gość) pisze: 27 czerwca 2014 17:57:44
  Jestem stałą klientką biura od wielu lat i wiem, że biuro padło ofiarą oszustów, wiem, że Pani Iza jest w ciąży, że jest chora i że powinna leżeć w szpitalu potwierdzam fakt ze pracownnicy firmmy rainbow stali pod biurem i zaczepiali ludzi ze pani Iza to oszustka bo sama z nimi rozmawialam zrobiliscie na ludzi nagonkę i wiem ze to dla nich tragedia, kto odpowie za zniszczennie firmy, kto odpowie za zniszczenie zdrowia albo jak się chore dziecko urodzi, no kto?? Pani Izo oferuję pomoc prawną, proszę odbierac telefony albo oddzwonic pozdrawiam Ola

 • 1 lipca 2014 o godz. 18:32

  O Boze jaka ta pani iza biedna .a ile ludzi jest teraz biednych przez nią. Ile dzieciaków bedzie siedziec w parku na placu zabaw zamiast pluskac się w wodzie przy hotelu.co powiedzieć dzieciom które zapytaja o wyjazd? Ze swiat doroslych jest taki „wspaniały” ze przychodzi lis rabus z bajki i zabiera pieniądze? Zygac sie chce a te komentarze w obronie . ile osob wzielo pozyczki kredyty zeby wyjechac? Ile osób wpadnie byc może w depresje nie mogąc udzwignac straty kilku , nastu tysiecy zlotych.jak jesteście tacy madrzy bylo sie zainteresować, ,pomoc, festyn zorganizować charytatywny.a nie pocic sie teraz na forum.miala problemy to powinna wziac drugj kredyt i splacac pierwszy. Zarabiać i próbować sobie poradzić.Ca nie tydzien przed afera bezczelnie podawac nr konta na przelanie reszty kwoty wiedzac ze w biurze z ktorego mieliśmy jechać nie ma rezerwacji od kwietnia kiedy była zawierana umowa wstepna.czlowiek byl głupi i wierzyl.uczy się na bledach.na szczęście za ok 1, 5tys.bo taka pani iza znalazla nam zajefajna promocje na dojazd do chorwacji.

 • 1 lipca 2014 o godz. 18:45

  Kto wie czy to nie ona sama pisze te komentarze w swojej obronie? Ktos pomoc prawna chce udzielic? Swietny sposob na reklame bo sprawa robi sie medialna

 • 1 lipca 2014 o godz. 19:57

  pajace chcieliście jechać za 30% ceny to macie !!!!!

 • 1 lipca 2014 o godz. 20:40

  Naprawdę zabawne są komentarze obrońców typu sąsiad z mokrej czy inna Iwona. UWAGA liczę tylko okradzioną grupę o której wiem (80 osób na Kos, rawie z Itaki). Na oko 10 rodzin z 2 dzieci 10×6600 + 13 rodzin z 2 dzieci (5800) + 1 jeden dorosły = 143 900 pln !!! a gdzie reszta poszkodowanych ??? Lekko licząc mówimy o 300 tyś pln ukradzionych klientom a wy piszecie jakie idiotyczne usprawiedliwienia o pożyczaniu na jedzenie!? Bajka z utratą płynności finansowej i komornika dotyczyła poprzedniej wpadki tej pani z ubiegłego roku. Jak widać wyciągnęła wnioski i w tym roku poszła na całość. Okradając wszystkich jak lecie, znajomych i sąsiadów też. Mam tylko nadzieje że wyrok sądu będzie surowy i sprawiedliwy.

 • 2 lipca 2014 o godz. 20:06

  Nie rozumiem pochlebnych komentarzy.Sam jestem poszkodowanym w sprawie a wraz ze mną dodatkowych siedem osób które mi zaufały i powierzyły swoje oszczędności celem opłacenia wymarzonych wakacji.Działanie pani Izy od samego początku jest z premedytacją.Zbierała pieniądze w dwóch wpłatach pierwszej zaliczkowej i co?.. Jedno wielkie oszustwo nie wpłaciła zaliczki i czekała na drugą wpłatę bezczelnie sie uśmiechając i obiecując super urlop.Potwierdzając ze wszystko jest ok itd. Zagrania z super rabatami i jej możliwościami jako agenta turystycznego że po znajomosci sprzedaje wycieczkę bez swojej prowizji że nigdzie taniej nie znajdę widzę ze nie tylko mnie nabrała.Najgorsze jest to że moi przyjaciele dwa lata oszczędzali na ten urlop by leciec razem z dziećmi i co?… Może mi teraz Sąsiad lub Iwona którzy tak żałują p.Izy oddadzą za nią pieniądze?TO JEST ZŁODZIEJKA I OSZUSTKA i nie widzę żadnego usprawiedliwienia!!!!chetnie przyczynie sie do złożenia jakiegoś pozwu zbiorowego by poniosła karę.swoją drogą teraz rozumiem działania popełniane w afekcie bo to coś strasznego być oszukany ma ona sie śmieje i mało tego normalnie utrzymuje ze przeciez nic sie nie stało i byśmy normalnie jechali na lotnisko. O zgrozo !!!

 • 6 lipca 2014 o godz. 13:45

  do Sąsiad: taka prawda. U nas komornik zabiera ( mimo, że np. dom nie należy do dłużnika) a potem dopiero się wyjaśnia w sądzie. Polska to syf

 • 6 lipca 2014 o godz. 13:47

  Drodzy Państwo. Pieniądze, które wpłacaliście zostały zablokowane przez Komornika Sądowego dla Pragi Północ. Niestety nie dano nam możliwości wyjaśnienia całej tej sytuacji. W tej chwili zostaliśmy bez niczego. Nie wiedzieliśmy co się dzieje, tak jak i Państwo teraz nie wiecie gdzie są wasze pieniądze. Oszukano NAS co automatycznie oznacza, że ‚oszukano’ i Państwa. PRoszę o cierpliwość, miejmy nadzieję, że sąd szybko wyjaśni tę sprawę.

 • 7 lipca 2014 o godz. 08:25

  Pani Izo – szanowna właścicielko! Myślę, że jest Pani na tyle poważna, że zacznie się z nami normalnie kontaktować, a nie ośmieszać się pod nieprzychylnym dla siebie artykułem. My w przeciwieństwie do Pani mamy cały czas włączone telefony, które jak dzwonią – ODBIERAMY!!!

  I chciałam, żeby Pani zrozumiała jedną kwestię. Oszukano nas – nas czyli klientów biura Karian. A oszukani zostaliśmy właśnie przez Panią, Pani Izo!!! Niech nie będzie Pani śmieszna!!!

  Miłego dnia

 • 7 lipca 2014 o godz. 08:45

  Komentarz rzekomo właścicielki jest po prostu… brak słów! Oszukiwała z premedytacją, grała przed wszystkimi, a teraz ma czelność znowu łżeć! Tfuuu brzydzę się takimi ludźmi! Najgorsze, że takim jak ona zawsze to uchodzi na sucho! ODDAJ NAM NASZE PIENIĄDZE!!! Ja na to co straciłam pracowałam bardzo długo!!!! Kto mi to odda?

 • 7 lipca 2014 o godz. 09:49

  „miejmy nadzieję, że sąd szybko wyjaśni tę sprawę”. Typowa psychologiczna gra na zwłokę. Ludzie się pogodzą ze stratą i po sprawie.

  Gdy mnie kiedyś oszukano (oszuści otworzyli kilka lipnych sklepów internetowych – dużo ocen pozytywnych, certyfikaty Rzetelna Firma – na wszystko mam dowody), to śledczy z Łodzi powiedział, że odzyskanie pieniędzy w takim przypadku, to jak wygrana w Lotto i sam nie ma pojęcia, w jaki sposób oszuści zrobili ten szwindel. Zostałem również poinformowany przez tegoż śledczego, że podobne rzeczy np. we Francji czy w Anglii nie miałyby racji bytu. Myślę, że już Państwo rozumieją wypowiedź jednego z przedstawicieli naszych elit, że nasze państwo to fikcja. Także oszuści mogą spać spokojnie.

 • 7 lipca 2014 o godz. 11:49

  @Anonim twoja historia na prawdę mnie urzekła.
  Czytając powyższe komentarze widać jak na dłoni,jak jest wiedza pospolitej masy owiec.Otóż jest ona praktycznie zerowa.Współczuję tej kobiecie,bo domyślam się jak ciężko odnaleźć się jej w sytuacji,kiedy to nic właściwie nie można zrobić,tylko trzeba czekać.Trzymam kciuki za szybkie(co w tym kraju nie jest możliwe)wyjaśnienie sprawy

 • 7 lipca 2014 o godz. 15:25

  Droga Pani Izo.. /dosłownie i w przenośni!!!!/ jeśli to faktycznie Pani jest autorką kometarza pod nickiem Iza Właścicielaka to powiem krótko Niżej upaść już nie można.. Która to już wersja, którą słyszymy.. 24.06.2014r. bez mrugnięcia okiem twierdziła Pani, że pieniądze zostały przelane na konto Itaki.. mówiła Pani to nam/oszukanym i przedstawicielom Itaki.. przesyłała Pani potwierdzenia przelewów bez pokrycia.. wystawiała Pani vouchery których nie miała Pani prawa wystawiać.. sprzedawała Pani wycieczki po nieistniejących cenach.. przyjmowała Pani pieniądze z pełną świadomością, że osoby które je wpłacają urlopy spędzą w swoich domach.. oszukiwała Pani nawet dzieci, które chciały wyjechać na letnie obozy.. proszę więc nie odgrywać przed nami kolejnego przedstawienia pt. „TO JA POKRZYWDZONA”.. to my , nasze rodziny i nasze dzieci zostaliśmy oszukani przez Panią..

 • 8 lipca 2014 o godz. 00:46

  Proszę nie polemizować z „panią Izą” na forum, ponieważ nie ma to sensu.

  1. Wysłać do firmy OSTATECZNE WEZWANIE do zapłaty (zwrotu środków) listem poleconym (aby był skutek doręczenia – zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego) informując, że za każdy kolejny dzień zwłoki będą naliczane odsetki ustawowe.

  2. W przypadku braku reakcji proszę pozwać firmę. Pozew sądowy sporządzi Państwu prawnik z Federacji Konsumentów (bezpłatnie, można wpłacać na federację „co łaska”). Prawnik Państwa poinformuje o wszelkich szczegółach.

  3. Nie ma na co czekać. Nic samo się nie zrobi. Czas pracuje zawsze na rzecz oszustów. Prawdopodobnie jedyna rzecz, którą to biuro gwarantuje, to ta, że Państwa telefon nie zadzwoni.

 • 8 lipca 2014 o godz. 08:16

  5 lat temu ktoś ich oszukał na biletach lotniczych na sławetne 80tys.
  To juz pół Targówka słyszało i wtedy współczuło.
  W zeszłym roku skarbówka przez 5 miesięcy blokowała konta.
  A w tym roku pechowo wynajete mieszkanie!!!!
  Rany co za pech!!!
  Szkoda że to bajki wyssane z palca.
  Znam Izę i Mariusza bardzo dobrze i wiem że coś kombinowali!!
  A z resztą skoro taka uczciwa to czemu wyrolowała ludzi na ponad 400tys.?????
  Może sąsiad z Mokrej pospłaca długi skoro tak ich broni!!
  Ja kupiłam wycieczkę w styczniu. Zapłaciłam zaliczkę o Ona nawet nie wpłaciła zaliczki. A z resztą nie mogła bo okazało się że Iza nie miała podpisanej umowy np. z Itaką i nie miała prawa sprzedawać ich wycieczek!!!
  A Mariusz na rowerku po osiedlu jeździ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 8 lipca 2014 o godz. 08:20

  A jaka kasa została zablokowana przez komornika!!!!
  Jak na koncie już nie było pieniędzy od dawna!!!
  Kasa była na kontach prywatnych!!
  Dziwne co roku Komornik albo Skarbówka.
  To faktycznie jest pech!!

 • 8 lipca 2014 o godz. 09:20

  Czy ktoś już zgłaszał sprawę na policję? Można to zrobić w najbliższym komisariacie a policja przekaże sprawę do odpowiedniej komórki zajmującej się przestępczością gospodarczą.

 • 25 lipca 2014 o godz. 22:51

  Ja wysłałam trzy listy z wezwaniem do zapłaty, powtórnym wezwaniem i ostatecznym wezwaniem – żaden nie został odebrany. To samo mówi za siebie. Właściciele Kariana chcieli oszukać, oszukali a teraz nie odbierają korenspondencji i robią ze wszystkich wariatów.

 • 26 lipca 2014 o godz. 14:30

  Ludzie litości … jak ja się podpiszę „Iza Jakaś_tam właścicielka” i napiszę że pies mi zeżarł hasło do konta i dlatego nie wpłaciłem kasy do BP to też mi uwierzycie ? Serio ?
  Puknijcie się w czoło, to jest celowe i świadome OSZUSTWO na dużą kwotę(może i milion pln!). Za kilka tygodni dowiecie się ze cała ta firma to od roku czy dwóch jest oparta na anonimowym „słupie” i owa właścicielka nie ma z tym formalnie nic wspólnego (oprócz skradzionej i ukrytej kasy). Wy i sąd będzie ją mogli tylko grzecznie pocałować w cztery litery (czego Wam nie życzę).

 • 28 lipca 2014 o godz. 14:54

  Dwa lata temu chcieli też nas oszukać i się im nie udało w sezonie 2012. Widoczne na ten sezon przygotowali się lepiej i ludzie potracili pieniądze. Prze tyle lat wykupowaliśmy u nich wycieczki i wszystko było dobrze. Widocznie stali się za bardzo pazerni na kasę i wywinęli numer. Właścicielka znała nas doskonale i nie przeszkadzało to żeby nas oszukać, ale jak pisałem wyżej nas nie oszukała. Z tego co przeczytałem to był początek jej oszustwa. Nasza kasa została uratowana mało tego to ONA straciła

 • 6 sierpnia 2014 o godz. 14:22

  To co? Ktos odzyskał kase?

 • 19 sierpnia 2014 o godz. 08:47

  k

 • 4 września 2014 o godz. 07:07

  Ale wała wykręcili o ja pier….

 • 9 września 2014 o godz. 01:38

  Powiem krotko P.Izo, zadne pieniadze nie sa warte by Panstwa dziecko wstydzilo sie za Was rodzicow, czy pomyslala Pani co robi swojej corce tak migusiem sie wzbogacajac?Wstyd , brak honoru, szkoda slow.

 • 10 września 2014 o godz. 13:52

  Reginko, DZIŚ idziemy w szkole wyjaśniać czy córka się wstydzi a Ty nam powiesz jak bardzo się wzbogaciliśmy, ok???

 • 18 września 2014 o godz. 21:08

  To pismo zostało mi przesłane 22 sierpnia drogą mailową.
  Do dziś nic się nie dzieje pieniędzy jak nie było to nie ma.
  Nikt się ze mną nie kontaktował

  Kolejne kłamstwo.

  Szanowni Państwo

  W mailu tym chciałam Państwa poinformować o zwrocie wpłaconych kwot za wycieczki, które wykupiliście w biurze Karian Travel.

  Wszystkie pieniądze zostaną Państwu zwrócone w dniu 16-09-2014 , przelewem na konto . w związku z tym, że zwrotu będzie dokonywała Kancelaria Prawna podałam do Kancelari Państwa maile, nr telefonów i numery kont . Prawnik mój będzie się również z Państwem kontaktowa przed wysłaniem przelewu celem potwierdzenia numeru konta.

  Przepraszam, że dopiero teraz kontaktuję się z Państwem, ale nie miałam możliwości kontaktu głównie z prawnych powodów, nie byłam też pewna daty zwrotu pieniędzy , data 16-09-2014 jest datą pewną i nieprzekraczalną . środki pozyskuje z kredytu, o który starałam się jako osoba prywatna ,a po utracie pracy nie była to prosta i szybka sprawa, zostały też zastosowane środki prawne,które przedłużały wszystkie procedury. Jeżeli pieniądze zostaną odblokowane wcześniej niż 16-09-2014 od razu Kancelaria skontaktuje się z Państwem.

  Bardzo Państwa przepraszam za to co się wydarzyło , tłumaczenie , że tak jak Wy padłam ofiarą oszustów nic tu nie da , bo to ja zawierałam z Państwem umowy i ja na te oferty namówiłam i to przeze mnie wakacje sie nie odbyły i nic co napiszę czasu już nie cofnie.

  Jeszcze raz bardzo przepraszam i mam nadzieję , że nastąpi taki czas , że mi wybaczycie to że przez swoją naiwność, łatwowierność i tak naprawdę głupotę zepsułam wakacje Państwu, Waszym dzieciom… przepraszam

  Iza Legat

 • 1 października 2014 o godz. 11:45

  @KTG
  Brawo !!! Tak należy frajerów traktować ! Nie jakieś tam przymilne bzdety o zwracaniu czegokolwiek …

 • 29 października 2014 o godz. 19:46

  Nie wiem dla kogo to brawo. Sprawa jest w prokuraturze i uwierz mi nie odpuścimy. Jest już 200 osób , które się zgłosiły i zeznają. Tym razem się nie uda oszukać. Tym razem poniesie karę. Damy radę. Tak więc działam i będziemy działać. A bzdety KTG zachowaj dla siebie

 • 8 kwietnia 2015 o godz. 22:36

  witam cos wiadomo co z iza i z kasa

 • 23 września 2015 o godz. 17:02

  Do tej pory nic nie wiadomo.

 • 23 września 2015 o godz. 17:05

  A ja Wam powiem. Najgorsze jest to ze chodzą sobie po osiedlu jak święte krowy. Ludzi wycyckali a teraz udają ze nie znają. Śmiech na sali. Niby Iza pisała ze kasę zwrócą…..Haaa tylko kiedy i komu?? Ale jeszcze będą tacy co się upomną…..i to z nawiązką……

 • 5 października 2015 o godz. 23:02

  UWAGA UWAGA IZA DALEJ DZIAŁA tym razem w TRAVELPLANET REMBERTOW franczyze sobie zrobili uważajcie i przestrzegajcie!!!!!!!

 • 6 października 2015 o godz. 13:45

  święta krowa z Rembertowa, hehe :]

 • 8 października 2015 o godz. 12:52

  UWAGA UWAGA! Teraz oszukuje w branży ubezpieczeniowej, odszkodowawczej, konsultingowej i gastronomicznej. Fałszuje polisy i wyłudza odszkodowania. Drżyjcie głodomory, bo jedzenie jest zatrute. Uważajcie biznesmeni, jej doradztwo biznesowe z góry skazuje wasze firmy na porażkę! Pani Iza to zło wcielone, antychryst, który wcielił się w rolę kobiety i wyłudza kasę na wszelkie możliwe sposoby!
  apokalipsa tego świata rozpoczęła się na Targówku, ratuj się kto może!!!

 • 8 czerwca 2016 o godz. 18:45

  no i co z tą kasą? wsadzili oszustkę czy jeszcze nie?

 • 27 października 2016 o godz. 17:14

  Gdzie oni teraz sa? Czy ktoś odzyskał jakies pieniądze ?

 • 24 marca 2017 o godz. 12:29

  Z tego co ja wiem to pieniedzy nikt nie odzyskał. Iza i Mariusz dalej chodzą po Targówku.
  Mariusz dla ściemy ma długie włosy i udaje że to nie On a Iza robi zakupy w Biedronce. Robi z siebie cierpietnicę pracujacą gdzieś na etacie!!!!!
  Mam nadzieje że dobiorą im sie do TYŁKA!!!!

 • 11 października 2017 o godz. 09:42

  Będzie pierwsza rozprawa p Izy L. 25.10.2017 na Terespolskiej 15a o godz. 10. idziecie?

 • 9 czerwca 2020 o godz. 18:23

  Kaska ale Ty głupia jestes
  Co to znaczy że udaje że to nie on?
  Jak coś do mnie masz zapraszam na mokra albo do sądu krety ko głupia

 • 28 października 2020 o godz. 04:49

  walmart viagra viagra for sale online viagra prescription

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.