Biuro turystyczne z Targówka oszukało klientów?

61
Share

Zaczyna się sezon urlopowy – i sezon upadków biur podróży. Wygląda na to, że w tym roku niechlubną listę otwiera firma z naszej dzielnicy.

Biuro turystyczne Karian Travel z ul. Gorzykowskiej 3A jest znane wielu osobom jako „Targówek Travel” – pod tą nazwą działało od wielu lat, pośrednicząc przy kupnie wycieczek zagranicznych i ciesząc się całkiem niezłą renomą.

Wszystko było dobrze aż do poprzedniego lata, kiedy pojawiły się pierwsze kłopoty firmy. A teraz, wygląda na to, nastąpił całkowity upadek.

Zostaliśmy oszukani przez Karian Travel sp. z o.o. ul. Gorzykowska. Wpłaciliśmy pieniądze na wczasy i nie mamy nic – ani pieniędzy ani wczasów. Oszukanych jest kilkadziesiąt osób. Sprawa jest już w prokuraturze

– pisze w mejlu do targowek.info pani Beata.

Jej list potwierdzają wpisy na portalu rankingowym opinie-turystyczne.pl, w którym obok nazwiska właścicielki Karian/Targówek Travel od niedawna w kółko powtarza się słowo „oszustka” oraz informacje o wpłaconych firmie pieniądzach i otrzymanych w zamian fałszywych dokumentach potwierdzających nieistniejące wycieczki.

Biuro podrozy z Targowka

Siedziba Karian/Targówek Travel na ul. Gorzykowskiej (zdjęcie z 2013 r.)

 

Sprawą biura turystycznego z Gorzykowskiej zainteresował się już program „Interwencja” telewizji Polsat (odcinek jeszcze nie był emitowany).

Duży artykuł poświęciła firmie także „Rzeczospolita”, która pisze m.in. że podejrzenie o popełnieniu przestępstwa zgłosiło policji biuro podróży Grecos Holiday, które na początku czerwca wypowiedziało umowę Karian Travel ze skutkiem natychmiastowym. – Mieliśmy sygnały od klientów, że umowy wychodzące od tego agenta są sporządzane z naruszeniem zasad – mówi „Rzeczpospolitej” wiceprezes Grecos Holiday Janusz Śmigielski.

Podobną historię miała Itaka, która już w ubiegłym roku rozstała się z pośrednikiem. Nie przeszkodziło to firmie z Gorzykowskiej, jak mówi „Rzeczpospolitej” wiceprezes Itaki Piotr Henicz, „sprzedawać” imprez Itaki: – Zgłosiło się do nas kilka osób, twierdząc, że mają wykupione u nas wakacje, ale z powodu braku rezerwacji w naszym systemie, od razu było wiadomo, że zostali oszukani.

Cały artykuł w „Rz” znajduje się tutaj.

Według ostrożnych założeń, oszukanych przez Karian/Targówek Travel może być nawet 100 osób plus kilkanaście dużych biur podróży. Straty mogą sięgać setek tysięcy złotych.

61
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx