Co to jest ten M.T.O.N. na Radzymińskiej?

19
Share

Na buspasie wzdłuż Radzymińskiej pojawiły się nowe znaki. Doświadczeni kierowcy pewnie wiedzą, o co chodzi, ale dla wielu skrót M.T.O.N. wciąż jest zagadką. 

 

Tak jak dotychczas, buspasem mogą jeździć oczywiście autobusy, taksówki, ale na znakach pojawiły się też litery M.T.O.N.

Skrót ten oznacza Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych. Są to najczęściej busy oznaczone symbolem człowieka na wózku inwalidzkim. Co rano rozwożą dzieci do szkół specjalnie przystosowanych do ich potrzeb i mają prawo jeździć buspasem.

Nowe znaki są wyraźne, jest ich całkiem sporo i nie da się ich przegapić. Teraz mamy nadzieję, że pojawią się też policjanci, którzy będą egzekwować ich przestrzeganie.

Na Targówku jeszcze nie jest tak źle, ale od skrzyżowania ze Szwedzką w al. Solidarności buspas praktycznie przestał działać. Kierowcy omijają nim auta stojące na światłach na lewym, jedynym pasie dla samochodów osobowych, a potem wciskają się przed nich, bo na przystanku Szwedzka najczęściej stoi jakiś autobus. Dalej do Dworca Wileńskiego też wiele samochodów prywatnych po prostu jedzie buspasem.

Policja naprawdę miałaby tu łatwy zarobek.

wszystkie zdjęcia: targowek.info

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx