GKP utrzymuje się w III lidze, choć w kontrowersyjnych okolicznościach

22
Share

Zadecydowała nie gra na boisku, ale decyzje przy zielonym stoliku. Tak czy siak – drużyna z Targówka gra dalej!

fot. miejscy.pl

fot. miejscy.pl

Wczoraj piłkarze III ligi rozegrali ostatnią kolejkę w sezonie. Ale zawodnicy GKP Targówek nie grali – bowiem zaplanowany wyjazdowy mecz „o wszystko” z Wartą Sieradz nie doszedł do skutku.

Dlaczego? Dzień przed meczem Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zawiesił licencję naszym rywalom (z powodu zaległości finansowych Warty) i przyznał walkower drużynie z Warszawy.

Nieoczekiwany prezent bardzo się przydał podopiecznym trenera Grzegorza Sitnickiego. Przed ostatnią kolejką GKP balansowało na granicy strefy spadkowej i zdobyte (niezależnie od okoliczności) trzy punkty oznaczały, że dużo spokojniej obserwowaliśmy pozostałe spotkania.

W zaistniałych okolicznościach mogliśmy spaść z III ligi tylko pod warunkiem, że trzy inne drużyny wygrają swoje ostatnie mecze – jednak z tej grupki komplet punktów zgarnął tylko WKS Wieluń (też walkowerem) i w rezultacie GKP Targówek zakończył sezon 2013/2014 na bezpiecznym 11. miejscu w tabeli z 53 punktami na koncie.

III ligę wygrał Ursus Warszawa, co jednak nie oznacza automatycznego awansu do II ligi – w wyniku wielkiej reformy niższych lig, żeby awansować wyżej Ursus musi wygrać jeszcze dwustopniowe baraże.

Przy odrobinie szczęścia w przyszłym sezonie Targówek zagra w lidze razem z Legią II (rezerwy mistrza Polski zajęły w III lidze 3. miejsce) oraz odradzającą się z popiołów Polonią Warszawa (która prowadzi w IV lidze – ale tam do końca są jeszcze dwie kolejki).

Zaś przy mniejszym szczęściu GKP nie zagra w ogóle.

Mimo utrzymania, trzecioligowej drużynie grozi bowiem rozwiązanie. Władze klubu wciąż nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą długów przekraczających pół miliona zł, wskutek czego dzielnica Targówek wystąpiła do GKP o zwrot dzierżawionego przez klub terenu.

Jeśli kierownictwo klubu z ul. Kołowej nie rozwiąże w lecie problemów finansowych, to jesienią piłkarze GKP zamiast w III lidze będą grali w okręgówce – albo wcale…

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx