Kompromitacja Targu Śniadaniowego na Targówku. Impreza znów odwołana!

34
Share

Organizator robi wszystko, żeby tylko nie wyjaśnić, co się dzieje. Targ Śniadaniowy w naszej dzielnicy nie odbędzie co najmniej do połowy lipca, a może i wcale.

A zaczęło się tak miło. Pierwszy Targ Śniadaniowy na Targówku odbył się w sobotę 31 maja i był całkiem fajną imprezą.

Pogoda dopisała i to jak! Od rana jest bardzo ciepło i przez targ w Parku Wiecha przewija się mnóstwo osób. Stoiska rozstawione są w głównej alei na wprost teatru. Znajdziemy tu wiejskie wyroby z ekologicznych gospodarstw. Są sery, dwa stoiska z wędlinami, pieczywo, soki, kawy, miody, zioła, oliwki i wiele innych specjałów. Obok pod drzewami ustawiono stoliki z ławami, więc można od razu skonsumować zakupy. Nam impreza bardzo się spodobała i będzie odwiedzać targ częściej. Bo to wydarzenie cykliczne

pisaliśmy na stronie targowek.info miesiąc temu.

Organizatorzy zapowiadali (plakaty wciąż wiszą w róznych częściach dzielnicy), że Targ Śniadaniowy w Parku Wiecha będzie się odbywał w każdą sobotę aż do 27 września 2014 r..

Ale w czerwcu targ na Targówku odbył się już tylko raz. Trzy tygodnie temu impreza znikła.

Czytelnicy targowek.info zasypywali nas pytaniami co się dzieje, a my długo próbowaliśmy skontaktować się z organizatorami imprezy. Niestety, najwyraźniej gdy w mejlu pojawia się słowo „Targówek” szefowie Targu Śniadaniowego od razu go kasują. Nie dostaliśmy żadnej, choćby najbardziej zdawkowej odpowiedzi.

Jedyne co organizatorzy robią, to krótkie informacje na facebooku – ale nie na głównej, ogólnopolskiej stronie Targu Śniadaniowego, tylko sprytnie ukryte na mało widocznej podstronie.

Wpierw przesuwali tam co tydzień po cichu daty kolejnych wydarzeń o 7 dni, przez trzy tygodnie tłumacząc się tylko bliżej nieokreślonymi „kłopotami technicznymi”. Zaś wczoraj przesunęli datę kolejnego Targu Śniadaniowego na Targówku aż na 12 lipca i dodali coś więcej: że do Parku Wiecha już nie wrócą.

Zmieniamy lokalizację Targu, szukamy miejsca aby na Targówku mogła rozwijać się nasza koncepcja także w kierunku ilościowym. Aktualny skład, oraz ofertę postanowiliśmy przyszykować na nowo (…). Pewnie nikt z Państwa nie wie o utarczkach z „handlarzami” którzy dwukrotnie handlowali w przestrzeni targu nielegalnie, dostaliśmy również ustne skargi od okolicznych mieszkańców „że po co”, „że mają nadzieje że to ostatni raz” itd.

– napisali organizatorzy targu na facebooku.

Jedno w tej informacji jest bez wątpienia prawdziwe: tak, chyba nikt z Państwa o tym nie wie. Bo skąd? Plakaty z nieaktualnymi datami imprezy wiszą w całej dzielnicy, informacji że coś jest nie tak – całkowicie brak.

Być może Targ Śniadaniowy pojawi się znów w naszej dzielnicy 12 lipca. Być może tym razem będzie to Park Bródnowski. Być może to będzie nawet znowu fajna impreza. Tylko komu jeszcze chce się w to wierzyć?

 

Przypomnijcie sobie jak wyglądał pierwszy targ w Parku Wiecha. Takie obrazki długo się nie powtórzą:

wszystkie zdjęcia targowek.info

34
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx