Kompromitacja Targu Śniadaniowego na Targówku. Impreza znów odwołana! | | targowek.info

Kompromitacja Targu Śniadaniowego na Targówku. Impreza znów odwołana!

Organizator robi wszystko, żeby tylko nie wyjaśnić, co się dzieje. Targ Śniadaniowy w naszej dzielnicy nie odbędzie co najmniej do połowy lipca, a może i wcale.

A zaczęło się tak miło. Pierwszy Targ Śniadaniowy na Targówku odbył się w sobotę 31 maja i był całkiem fajną imprezą.

Pogoda dopisała i to jak! Od rana jest bardzo ciepło i przez targ w Parku Wiecha przewija się mnóstwo osób. Stoiska rozstawione są w głównej alei na wprost teatru. Znajdziemy tu wiejskie wyroby z ekologicznych gospodarstw. Są sery, dwa stoiska z wędlinami, pieczywo, soki, kawy, miody, zioła, oliwki i wiele innych specjałów. Obok pod drzewami ustawiono stoliki z ławami, więc można od razu skonsumować zakupy. Nam impreza bardzo się spodobała i będzie odwiedzać targ częściej. Bo to wydarzenie cykliczne

pisaliśmy na stronie targowek.info miesiąc temu.

Organizatorzy zapowiadali (plakaty wciąż wiszą w róznych częściach dzielnicy), że Targ Śniadaniowy w Parku Wiecha będzie się odbywał w każdą sobotę aż do 27 września 2014 r..

Ale w czerwcu targ na Targówku odbył się już tylko raz. Trzy tygodnie temu impreza znikła.

Czytelnicy targowek.info zasypywali nas pytaniami co się dzieje, a my długo próbowaliśmy skontaktować się z organizatorami imprezy. Niestety, najwyraźniej gdy w mejlu pojawia się słowo „Targówek” szefowie Targu Śniadaniowego od razu go kasują. Nie dostaliśmy żadnej, choćby najbardziej zdawkowej odpowiedzi.

Jedyne co organizatorzy robią, to krótkie informacje na facebooku – ale nie na głównej, ogólnopolskiej stronie Targu Śniadaniowego, tylko sprytnie ukryte na mało widocznej podstronie.

Wpierw przesuwali tam co tydzień po cichu daty kolejnych wydarzeń o 7 dni, przez trzy tygodnie tłumacząc się tylko bliżej nieokreślonymi „kłopotami technicznymi”. Zaś wczoraj przesunęli datę kolejnego Targu Śniadaniowego na Targówku aż na 12 lipca i dodali coś więcej: że do Parku Wiecha już nie wrócą.

Zmieniamy lokalizację Targu, szukamy miejsca aby na Targówku mogła rozwijać się nasza koncepcja także w kierunku ilościowym. Aktualny skład, oraz ofertę postanowiliśmy przyszykować na nowo (…). Pewnie nikt z Państwa nie wie o utarczkach z „handlarzami” którzy dwukrotnie handlowali w przestrzeni targu nielegalnie, dostaliśmy również ustne skargi od okolicznych mieszkańców „że po co”, „że mają nadzieje że to ostatni raz” itd.

– napisali organizatorzy targu na facebooku.

Jedno w tej informacji jest bez wątpienia prawdziwe: tak, chyba nikt z Państwa o tym nie wie. Bo skąd? Plakaty z nieaktualnymi datami imprezy wiszą w całej dzielnicy, informacji że coś jest nie tak – całkowicie brak.

Być może Targ Śniadaniowy pojawi się znów w naszej dzielnicy 12 lipca. Być może tym razem będzie to Park Bródnowski. Być może to będzie nawet znowu fajna impreza. Tylko komu jeszcze chce się w to wierzyć?

 

Przypomnijcie sobie jak wyglądał pierwszy targ w Parku Wiecha. Takie obrazki długo się nie powtórzą:

wszystkie zdjęcia targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Kompromitacja Targu Śniadaniowego na Targówku. Impreza znów odwołana!

 • 28 czerwca 2014 o godz. 07:51

  Burmistrz Antonik z ekipą był gwarantem tego,że na Targówku będzie lepiej pod każdym względem,i było.
  A teraz jest jak było kiedyś…

 • 28 czerwca 2014 o godz. 07:54

  Może to kolesie Antonika stoją za targiem ? Teraz go nie ma to wypięli się.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 10:04

  Uwielbiam komentarze w stylu „a po co?”. No pewnie, ćwoki siedzą w domach zamiast wyjść coś zobaczyć, posmakować, powąchać. Lepiej powiedzieć ‚po co’ i siedzieć tylko w oknie i ‚paczać’ a potem obrobić komuś tyłek do sąsiadki.

  A pazerność ludzi też jest dobra. Nie mówię, że organizatorzy nie ponoszą winy – bo też nie ogarnęli tematu, ale wcale nie zdziwiła by mnie banda ‚handlarzy’ którzy nie umieją się dostosować. W innych dzielnicach można, ale na targówku nie. Skończy się pewnie tak, że targ przeniosą a u nas nie będzie nic. Jak zwykle zresztą.

  Czy ludzie na tym Targówku naprawdę są aż tacy?

 • 28 czerwca 2014 o godz. 10:10

  A może tereny basenów na namysłowskiej to dobry teren na taki targ śniadaniowy. Jest tam już weekendowy pchli targ, który dzięki targowi zyskałby nowych klientów.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 10:20

  bez łaski,chociaz szkoda,jakos mi sie nie chce wierzyc w te tłumaczenia.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 10:25

  przecie to kase sie rozbija.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 11:01

  Do XYZ
  Nie przykładaj człowieku swojej miary do ludzi, których nie znasz.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 11:13

  Zero reklamy Było byłem w parku niechcący i o targ, sprawa fajna Park Wiecha ma dużo miejsca dziwi mnie, że niechcą a mieszkańcy protestują którzy ??? dawać ich w czypryne szarpanych już ja Ich …

  A DO REDAKCYJYI nie znikła TYLKO ZNIKNęŁA ! obie formy niby poprawne ale fonetycznie słychać prowincje w 1 i Warszawe w 2

 • 28 czerwca 2014 o godz. 12:09

  Ależ kłamią. Nigdy nie było żadnych problemów z kupcami w Parku Wiecha. Wydział Działalności Gospodarczej i Zezwoleń uniemożliwiał nielegalne wystawianie się kupców, którzy nie byli wskazani przez Targ Śniadaniowy. Ponadto Urząd Dzielnicy nigdy nie wydał, za poprzedniego Zarządu, ani grosza na zorganizowanie Targów Śniadaniowych. Takie tłumaczenia, że to i tamto żle, maskują jedynie nieudolność i brak koncepcji. Większość pomysłów została zaczerpnięta od poprzedniego Zarządu i niestety nawet nie jest realizowana tak, jak powinna. Jak w piosence „Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie, co by tu jeszcze spieprzyć…”. Czekamy na dalsze sukcesy i przypisanie sobie osiągnięć innych (np. 10 miejsce w Warszawie szkół podstawowych – z 15 wzeszłym roku).Nowy Zarząd dokonał tego w 20 dni (sic.). Pozdrawiam i życzę co poniektórym odrobiny przyzwoitości iwstydu.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 12:43

  tym nie mniej imprezy nie ma. ludzie z targu org. impreze na moczydle, zoliborxu i wilanowie.skad brac wystawcow na targowek? to wszystko w jeden werkend

 • 28 czerwca 2014 o godz. 14:57

  UWAGA! WYMYŚLILI NOWY SPOSÓB WYŁUDZANIA DANYCH OSOBOWYCH! OSTRZEGAJ INNYCH! GRASUJĄ W NASZEJ DZIELNICY!

  Do drzwi dzwoni pewien człowiek, który pyta czy dotarła do Państwa gazetka z promocjami marketu. Ot, sprawdza czy roznosiciele gazetek robią to, za co im płacą. Biedny człowiek dorabia jak może. Niby nic podejrzanego. Tyle, że na końcu rozmowy prosi o NUMER TELEFONU, aby ktoś inny mógł zadzwonić i sprawdzić czy on rzeczywiście u Państwa był. Po prostu serce ściska litość, bo jak mu nie damy numeru telefonu to straci pracę. Reszty można się domyślić. A, jeszcze jedno, prosi o podanie imienia. Jeśli ulegniemy, to ma nasz adres, bo wie gdzie był, ma numer telefonu, zna imię, brakuje mu tylko nazwiska. Ale mając te dane i internet jakoś sobie poradzi. NIGDY NIE PODAWAJ ŻADNYCH SWOICH DANYCH! POD ŻADNYM POZOREM! NAWET NUMERU TELEFONU! NAWET IMIENIA! Być może sieciówki wymyśliły nowy sposób zdobywania danych o klientach. Potem zadzwoni do Państwa telefon, odezwie się głos: Pani Wiesiu, Pani mieszka pod takim a takim adresem i mamy do Pani ofertę. Jakże odmówić skoro znają imię, nr tel., adres i stosując różne socjotechniczne metody mogą nawet, oddziałując podświadomość, postraszyć starszą osobę, że jeśli czegoś nie kupi to….

 • 28 czerwca 2014 o godz. 17:50

  Do redakcji:
  Proszę informować mieszkańców dokładnie. Zarząd Dzielnicy jest (był) organizatorem targów śniadaniowych na podstawie umowy z firmą zabezpieczającą dostawców (kupców). Poprzedni Zarząd, podobnie jak na Żoliborzu, nie miał problemów z organizacją.Nie nazywajmy więc nieudolności innaczej i nie mówmy o domniemanym organizatorze, bo za fakt, że Targi Śniadaniowe nie odbywają się po raz kolejny, odpowiada jedynie Zarząd Dzielnicy. Smuci mnie to szczególnie, bo poprzedni Zarząd chciał, aby Park Wiecha doczekał się godnego miejsca w życiu naszych mieszkańców.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 18:40

  Panie Sławku, Urząd Dzielnicy NIE jest (i nie był) organizatorem targów, wydzierżawia jedynie teren firmie Targ śniadaniowy, która to odpowiada za organizację, zapewnienie dostawców i reklamę.
  Jeśli chodzi o plakaty to Urząd użyczył jedynie słupy by poinformować o targu, w tej chwili jeszcze wisza gdyż mieliśmy do końca nadzieję że się im uda ruszyć pełną parą, zostaną zaklejone już niedługo.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 20:02

  dajcie lepiej pieniądze na place zabaw na całym Targówku,place dla każdej Wolskiej rodziny,place zabaw na każdym rogu,place zabaw zamiast parkingów,sklepów,kościołów,bawmy się bo wesoło nam w Donkostanie

 • 28 czerwca 2014 o godz. 20:15

  Byłem na ostatnim Targu Śniadaniowym, zainteresowanie Mieszkańców praktycznie zerowe. Dlatego nie dziwi mnie, iż sprzedawcy wolą wystawiać się w innych miejscach.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 23:59

  Widać nie chcieli płacić daniny burmistrzowi z PO. Wiadomo co teraz będzie, ch.., dup… i kamieni kupa. Ale żyje się lepiej Belce i Donkowi.

 • 29 czerwca 2014 o godz. 06:56

  Zero reklamy,zero informacji.
  Bywam czasem w innych dzielnicach-np.na Bielanach,gdy jakaś impreza ma się odbyć przy Stawach Brustmana-informacje o niej wiszą na drzwiach wejściowych do KAŻDEGO bloku,KAŻDEGO sklepu i na KAŻDEJ tablicy ogłoszeń.Na Targówku nie ma ŻADNYCH informacji o takich imprezach.Jesli ktoś nie wejdzie na stronę internetową Urzędu Dzielnicy albo na Targowek.info-nie ma szans na to żeby się dowiedzieć.

 • 29 czerwca 2014 o godz. 11:04

  Do Urzędu:
  Teraz zrozumiałem. Poprzedni zarząd był organizatorem Targów Śniadaniowych. Pracownicy urzędu współuczestniczyli w organizacji i nadzorowaniu targów. Obecnie, jak rozumiem, nie ma kto się tym zająć i imprezę ożywiającą Park Wiecha można zdjąć z afisza. No szkoda, lepiej otworzyć z pompą siłownie plenerowe (od ponad miesiąca użytkowane przez mieszkańców) i wkopać kamień węgielny w inwestycji dawno rozpoczętej. Wiecha na dachu hali sportowej w XIII liceum, rozumiem za miesiąc?

 • 29 czerwca 2014 o godz. 11:15

  eliminujmy „działaczy” z ruchu narodowego z życia publicznego w naszej dzielnicy
  NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla skrajnej prawicy

 • 29 czerwca 2014 o godz. 11:29

  Kurcze, jeśli jestem gospodarzem i zapraszam gości na przyjęcie a za organizację odpowiada firma kateringowa, to tak naprawdę mnie powinno zależeć na tym, żeby goście wyszli zadowoleni. No może się nie znam, ale gospodarzem naszej dzielnicy to chyba wiadomo kto jest. I to chyba nie jest ten od targów śniadaniowych.

 • 29 czerwca 2014 o godz. 17:44

  Zróbcie coś z tą stroną, bo co wejdę, to mi antywirus wykrywa po kilka wirusów!

 • 30 czerwca 2014 o godz. 07:54

  Organizator imprezy zorientował się po prostu , że impreza na Targówku jest nieopłacalna i się wycofał. I dobrze….. Oznacza to, że ludzie tu żyjący są normalni i nie potrzebują kolejnego miejsca zakupów.
  Nam potrzeba miejsca, aby wypocząć , rozłożyć kocyk na trawie, pograć w siatkówkę plażową, itp. Dla dzieci potrzebne są miejsca do zabawy, inspiracje kulturalne. Taki targ to pseudokultura. Nikt się nie dał na to nabrać!

 • 30 czerwca 2014 o godz. 08:26

  Hahahaha,
  Bufetowa już rozdała całą kiełbasę wyborczą, to i bufet zamknięty, a Wy roztrząsacie nie wiadomo co.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 10:08

  HANS-a gdyby Pani Prezydent była twoją matką,i czytałbyś w internecie te obelg i wyzwiska pod jej adresem,to jakbyś się czuł?

 • 30 czerwca 2014 o godz. 12:17

  targ byl potrzebny ale oni sie targowek wypieli.

  rzeczywiscie zawistowski to niudacznik otwiera dawno otwaRte silownie plenerowe, pajace z po

 • 30 czerwca 2014 o godz. 12:29

  Wielka szkoda. Park Wiecha to doskonałe miejsce na Targ Śniadaniowy. Po latach stagnacji nareszcie miało się tu coś zadziać…Nie daję wiary komunikatom, że mieszkańcy tego nie chcieli! Wiadomo, potrzeba trochę czasu,żeby nowy projekt „chwycił”. A może to są już pierwsze „nieudolności” nowego zarządu dzielnicy?

 • 30 czerwca 2014 o godz. 13:13

  Wienio ma rację na temat braku informacji. To chyba wiele nie kosztuje, żeby wydrukować kilkaset plakatów na czarno-biało i powywieszać je na dzielnicy? Na targówek.info informacje często też pojawiają się zbyt późno, powinny być podawane z conajmniej tygodniowym wyprzedzeniem, a nie tego samego dnia!

 • 30 czerwca 2014 o godz. 13:27

  winni sa org. targu i gmina. ale widze brak checi ze dtrony p. Cybrucha i p. Torossian

 • 30 czerwca 2014 o godz. 13:42

  Szanowna Pani Anno,

  to moja Matka nigdy by nie lżyła swoich oponentów politycznych jak to czyniła obecnie urzędująca wraz ze swymi skorumpowanymi po uszy towarzyszami partyjnymi.
  Po drugie jako urzędniczka winna Pani wykazać choć odrobinę inteligencji dla odróżnienia satyry od zwykłego chamstwa, jakim niestety wykazaliście się Wy wobec Profesora Lecha Kaczyńskiego, którego lżyliście na potęgę, bo zagrażał waszym małym partykularnym interesikom.
  Najśmieszniejsze jest to, że ostatnio doradca Nałęcz w Bliżej u Pospieszalskiego, tak się zagalopował, że całkiem piękne laurki wystawił Braciom Kaczyńskim. A przecież to wszystko Wałęsa …
  Oj, kapłani kłamstwa, piewcy marksa, słudzy obcych gubicie się :P

 • 30 czerwca 2014 o godz. 14:41

  Hans:PiSlamiści zrobili ci ulotką zupę z mózgu,szkoda mi ciebie.Zadzwoń może do Antka i wypłacz mu się w mankiet :)

 • 30 czerwca 2014 o godz. 15:20

  Dyskutuje tylko z osobami kulturalnymi i inteligentnymi.Poza tym ten artykuł nie powiązany z polityką.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 17:27

  BADMINTON BADMINTON BADMINTO BADMINTON BADMINTO koszt rakietek 6 zł potrzena miejsca utwardzonegp guma i miejsca na słupki albo słupki bez siatki TANIO ZDROWO każdy moze się ruszać grać !

 • 30 czerwca 2014 o godz. 17:32

  Też JUZ pisałem dot wienia ze zarządzaja analfabecie po 3 lietnich stydiach zzarządzana tfu dziecko wie reklama dzwignią handlu a Tu po imprezowe reportaże poukrywane plkakaty po smietnikach drzewach rozkleją z 10 sztuk i pretensja a to z moicho podatków imprezy robiecie za moje pieniadze ! jak będziecie nieuki robić za swoje to wasza sprawa jak to rozreklamujecie kolejny raz kolejne wydarzenia o których nic nie wiem nie zawsze mam czas siłe na internet

 • 1 lipca 2014 o godz. 08:06

  Idzie Grześ przez wieś,
  worek skarbów niesie,
  pilnujcie mieszkań,
  bo i Wam wyniesie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.