Motocyklista terroryzuje osiedle. Policja nieudolna

60
Share
Mieszkańcy okolic ul. Korzona nie mogą spać przez jednego motocyklistę, który popisuje się nocami podrasowanym tłumikiem. Policja nie chce pomóc, więc proszą o pomoc naszych czytelników.

Sprawę opisuje Marta, mieszkanka ul. Korzona na Targówku:

– Od trzech lat mieszkańcy naszego i najbliższych osiedli borykają się z pewnym problemem, który pojawia się wraz z nadejściem wiosny i lata. Chodzi o pewnego motocyklistę, który urządza sobie nocne wycieczki. Ów motocyklista posiada motocykl tzw. chopper z bardzo głośnym tłumikiem. Motocykl jest wyjątkowo głośny, a jego kierowca celowo odkręca gaz przejeżdżając obok budynków mieszkalnych. Budząc przy tym całe osiedla, a przede wszystkim wystraszone dzieci.

Motocyklista ma ewidentnie problem z samym sobą, a mieszkańcy mają problem z nim. Jak zapewnia Marta, za każdym razem obudzeni w nocy przez warkot silnika dzwonią pod nr alarmowy 112.  W ubiegłym roku jeden z sąsiadów złożył doniesienie na policję, w rewirze dzielnicowych przy ul. Motyckiej, czyli bardzo blisko Korzona.

Policjant nie chciał przyjąć zgłoszenia, w rezultacie po długich dyskusjach obiecano nam, że z Panem porozmawia dzielnicowy. O dziwo, Policja wie doskonale o kogo chodzi, ale nic z tym faktem nie robi

– pisze Marta.

Po kolejnej nocnej pobudce podczas ostatnich upałów zdesperowani mieszkańcy znowu poszli na policję, ale tym razem do komisariatu przy Chodeckiej. Tam dowiedzieli się, że kierowcy grozi kara nawet do 5000 złotych, ale muszą znać numer rejestracyjny motocykla. To wymóg do złożenia oficjalnego doniesienia i wszczęcia przez Policję postępowania.

W związku z tym zwracam się do Państwa o pomoc. Jesteśmy bardzo zdesperowani i jednocześnie zniesmaczeni brakiem działań ze strony Policji. Poszkodowanych musi być znacznie więcej, bo motocyklista porusza się po okolicznych uliczkach Targówka i Zacisza. Ten kierowca musi mieszkać gdzieś w okolicy.

Oczywiście danych nie można umieszczać tutaj. Najlepiej pójść prosto na policję.

 

Chopper / fot. Sungwon Kim/Flickr

Chopper / fot. Sungwon Kim/Flickr

60
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx