Prezydent Warszawy obiecuje (prawie) wszystko

37
Share

Jest czerwiec, a my czujemy się prawie jak podczas Bożego Narodzenia: w najbliższych latach dostaniemy i obwodnicę śródmiejską (choć nie całą) i most Krasińskiego (choć nie do końca), o metrze na Bródno już nawet nie wspominając.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecuje inwestycje także dla naszego kawałka miasta /fot. Urząd m.st. Warszawy

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecuje inwestycje także dla naszego kawałka miasta /fot. Urząd m.st. Warszawy

Jak poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na infrastrukturę, komunikację miejską, opiekę zdrowotnę, edukację i inne projekty m. st. Warszawa zamierza przez następne 8 lat (do 2022 roku) wydać 25,5 miliarda złotych.

W tym z najbardziej interesujących nas nowości:

* zostanie przedłużona II linia metra w stronę Targówka i Bródna do 2022 r. (więcej na ten temat czytaj tutaj)

* wreszcie powstanie brakujący fragment obwodnicy śródmiejskiej – czyli odcinek między rondem Wiatraczna na Grochowie i ulicą Radzymińską na Targówku (ma być skończony do 2021 r. – niestety, na ostatni odcinek obwodnicy do Ronda Żaba nie starczyło pieniędzy nawet w obietnicach).

* znów będzie budowany most Krasińskiego, który docelowo połączy pl. Wilsona na Żoliborzu z ul. Budowlaną/Matki Teresy na Bródnie… ale niestety w duuużo dalszej przyszłości, gdyż na razie w planach jest zakończenie trasy na ul. Jagiellońskiej (a i to dopiero w roku 2023).

* potwierdzony też został remont ul. Łodygowej na Zaciszu (który ma być przeprowadzony w latach 2015-2016)

Chwilowo to jeszcze tylko plan, który jednak na pewno oficjalnie zostanie zatwierdzony przez radę Warszawy w czwartek. I z całą pewnością będzie obowiązywał do wyborów samorządowych w listopadzie 2014 r.

A co potem? Nauczeni doświadczeniem w poprzednich kampanii wyborczych, na razie wolimy nie otwierać nawet taniego szampana.

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx