Sobota na Targówku pełna wydarzeń: targ, foodtrucki i silent disco | | targowek.info

Sobota na Targówku pełna wydarzeń: targ, foodtrucki i silent disco

Można się najeść, obkupić, zaplanować zmiany w dzielnicy, a na koniec wytańczyć. Nie będziemy się nudzić w ten weekend na Targówku.

Sobota

godz. 10

W Parku Wiecha znów w ramach Targu Śniadaniowego miały stanąć food trucki. Przynajmniej tak wciąż zapewnia na oficjalnej stronie urząd dzielnicy, ale coraz mniej w to wierzymy. Choć impreza miała być cykliczna, to w ostatnie soboty stoisk nie było.

Tutaj zobaczycie zdjęcia z pierwszego targu w tym roku.  A tu przeczytacie, dlaczego targ się nie odbywa. 

O godzinie 10 rozpocznie się oficjalne otwarcie działających już od kilku tygodni siłowni plenerowych. Najpierw pewnie przemówią urzędnicy, ale potem będzie coś dla ludzi. Profesjonalni trenerzy podpowiedzą jak ćwiczyć na siłowni, żeby było przyjemnie i efektywnie.

godz. 12 

Także w Parku Wiecha przez Teatrem Rampa rozpoczyna się spotkanie w sprawie jego przyszłości. Stowarzyszenie Katedra Kultury przedstawi propozycje mieszkańców na zmiany w parku wypracowane podczas jesiennych konsultacji społecznych. Trochę już o tym pisaliśmy.  Mieszkańcy proponują m.in. budowę skate parku, muszli koncertowej, sceny letniej czy wybiegu dla psów. 

godz. 14

Na parkingu pod Domem Kultury Zacisze przy ulicy Blokowej rozpoczyna się drugi Pchli Targ. Można coś tanio kupić albo samemu rozłożyć stoisko i sprzedać niepotrzebne przedmioty. Targ trwa do godz. 18. Jak było na pierwszym Pchlim Targu zobaczycie na filmiku poniżej. 

godz. 18

Domek Herbaciany zaprasza do Parku Bródnowskiego na chyba pierwsze w historii dzielnicy Silent Disco. Co to takiego? To prawie dyskoteka, tylko niemal bezgłośna. Tańczący dostają specjalne słuchawki, w których słyszą muzykę puszczaną przed DJ-a. Śmiesznie to wygląda z boku, bo ludzie tańczą, a muzyki nie słychać.  Za hity odpowiadają DJ ICE BEAR (disco, oldies) i DJ BEZ Etykiety (deep Mouse).

Zanim jednak zacznie się ta nietypowa zabawa obok domku wystąpi zespół Kwietniewski i Biela. Na imprezie będą też promować głosowanie w budżecie partycypacyjnym, które trwa tylko do poniedziałku.

Niedziela

W niedzielę można odpocząć po tych szaleństwach, a wieczorem wybrać się do Parku Bródnowskiego na seans pod gołym niebem. O Filmowej Stolicy Lata w Parku Bródnowskim piszemy tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Sobota na Targówku pełna wydarzeń: targ, foodtrucki i silent disco

 • 27 czerwca 2014 o godz. 10:04

  Będzie się działo,będzie zabawa!Zapraszamy!!! :-)

 • 27 czerwca 2014 o godz. 12:45

  tak bedzie zabawa, w parku opanowaym przez dresiarzy i agresywnych imbecyli. Miłego dnia :)

 • 27 czerwca 2014 o godz. 20:34

  dzieci na profilu fb targu jest info dosyc enigmatyczne ze targu nie ma.

  nie dziwie sie zmienil sie burmistrz ktory nie bedzi placil za moznosc zakupu kaszanki za 25 kg.

 • 27 czerwca 2014 o godz. 22:35

  „Mieszkańcy proponują m.in. budowę skate parku, muszli koncertowej, sceny letniej czy wybiegu dla psów.”
  a czy nie może zostać park, taki zadbany ? muszla koncertowa w środku osiedla ? gratuluję pomysłu. widać za dużo mamy zieleni.

 • 27 czerwca 2014 o godz. 22:49

  Ja bym tam zrobił tor dla podrasowanych BMW i GOLFów,przez cały park parę pętelek,potem nakręcił filmik z Kubicą i budżet obywatelski w kieszeni,gawiedź zagłosuje tak jak kiedyś głosowało na Peło a wcześniej na Kwacha

 • 28 czerwca 2014 o godz. 10:38

  Dzielnica za targ śniadaniowy nie płaciła ani jednej złotówki!

 • 28 czerwca 2014 o godz. 11:49

  Świetna sprawa, można się zabawić, trochę wrażeń, ale dlaczego będąc u siebie w kraju jestem zmuszany do czytania w obcych językach „foodtrucki”. Znam język angielski, niemiecki, hiszpański ale znam i nie zapominam swojego języka, czy w Anglii ktoś napisze info, że ‚jutro odbędzie się dzień kaszanki’ w języku polskim, na pewno nie. Dziwne jest też to, że większość rodziców nie zwraca uwagi na słownictwo swoich pociech, a jest to pospolity bełkot. Miłej zabawy:)

 • 28 czerwca 2014 o godz. 13:41

  Na co komu foodtrucki ? Żeby zjeść zapiekankę na kilkanaście złotych lub hamburgera za 20 zł !!!

 • 28 czerwca 2014 o godz. 18:13

  Najlepiej to nic nie robić bo zaraz ktoś powie że „po co, a ile to kosztowało” etc etc. A jak nic nie będzie to znowu będą pytania i zarzuty „że nic kompletnie się nie dzieje”. I weź tu bądź człowieku mądry…

 • 29 czerwca 2014 o godz. 11:15

  Ale dno na tym Targówku zamieszkało, pogrodzone getta+tvn+plazma+kredyt jako cel życia, za wydarzenie kulturalne uznają pseudowiejskie festyny z kiełbachą i kaszaną albo wymianę z sąsiadem obszczanego fotelika dla dziecka na ulicy oraz pokazanie łachów z lidla na obowiązkowej promenadzie wzdłuż naszej smródki.

 • 29 czerwca 2014 o godz. 13:32

  Uwaga Sławek z artykułu o Targu Śniadaniowym to inny Sławek niż tu. Widać ten to stały bywalec Targów Śniadaniowych, co jadł hamburgery (przepraszam Pana Romeckiego1818 – kotleta wieprzowego z bułką) za dwadzieścia złotych. Gratuluję bogactwa.

 • 29 czerwca 2014 o godz. 13:59

  Hairy bear men: dobre,zgadzam się

 • 30 czerwca 2014 o godz. 11:01

  @Hairy bear men co ty bełkoczesz?!

 • 3 lipca 2014 o godz. 11:23

  Chora jest ta dzielnica i przeżarte głupotą władze miasta. Jest kasa na betonowanie dróg wzdłuż lasu, siłownie i inne dyrdymały, z jarmarku kiełbachy robi się wydarzenie kulturalne, a Domy Kultury w dzielnicy upadają z braku dotacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.