Sobota na Targówku pełna wydarzeń: targ, foodtrucki i silent disco

14
Share
Można się najeść, obkupić, zaplanować zmiany w dzielnicy, a na koniec wytańczyć. Nie będziemy się nudzić w ten weekend na Targówku.

Sobota

godz. 10

W Parku Wiecha znów w ramach Targu Śniadaniowego miały stanąć food trucki. Przynajmniej tak wciąż zapewnia na oficjalnej stronie urząd dzielnicy, ale coraz mniej w to wierzymy. Choć impreza miała być cykliczna, to w ostatnie soboty stoisk nie było.

Tutaj zobaczycie zdjęcia z pierwszego targu w tym roku.  A tu przeczytacie, dlaczego targ się nie odbywa. 

O godzinie 10 rozpocznie się oficjalne otwarcie działających już od kilku tygodni siłowni plenerowych. Najpierw pewnie przemówią urzędnicy, ale potem będzie coś dla ludzi. Profesjonalni trenerzy podpowiedzą jak ćwiczyć na siłowni, żeby było przyjemnie i efektywnie.

godz. 12 

Także w Parku Wiecha przez Teatrem Rampa rozpoczyna się spotkanie w sprawie jego przyszłości. Stowarzyszenie Katedra Kultury przedstawi propozycje mieszkańców na zmiany w parku wypracowane podczas jesiennych konsultacji społecznych. Trochę już o tym pisaliśmy.  Mieszkańcy proponują m.in. budowę skate parku, muszli koncertowej, sceny letniej czy wybiegu dla psów. 

godz. 14

Na parkingu pod Domem Kultury Zacisze przy ulicy Blokowej rozpoczyna się drugi Pchli Targ. Można coś tanio kupić albo samemu rozłożyć stoisko i sprzedać niepotrzebne przedmioty. Targ trwa do godz. 18. Jak było na pierwszym Pchlim Targu zobaczycie na filmiku poniżej. 

godz. 18

Domek Herbaciany zaprasza do Parku Bródnowskiego na chyba pierwsze w historii dzielnicy Silent Disco. Co to takiego? To prawie dyskoteka, tylko niemal bezgłośna. Tańczący dostają specjalne słuchawki, w których słyszą muzykę puszczaną przed DJ-a. Śmiesznie to wygląda z boku, bo ludzie tańczą, a muzyki nie słychać.  Za hity odpowiadają DJ ICE BEAR (disco, oldies) i DJ BEZ Etykiety (deep Mouse).

Zanim jednak zacznie się ta nietypowa zabawa obok domku wystąpi zespół Kwietniewski i Biela. Na imprezie będą też promować głosowanie w budżecie partycypacyjnym, które trwa tylko do poniedziałku.

Niedziela

W niedzielę można odpocząć po tych szaleństwach, a wieczorem wybrać się do Parku Bródnowskiego na seans pod gołym niebem. O Filmowej Stolicy Lata w Parku Bródnowskim piszemy tutaj.

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx