Dziś ostatni dzień głosowania w budżecie partycypacyjnym | | targowek.info

Dziś ostatni dzień głosowania w budżecie partycypacyjnym

Najbardziej zacięta walka trwa na Zaciszu. Najbardziej leniwa na Targówku Fabrycznym. Kto jeszcze nie oddał głosu, ma czas do końca poniedziałku – do godz. 23:59:59.

Od 20 do końca 30 czerwca 2014 r. trwa głosowanie w budżecie partycypacyjnym Warszawy. Na Targówku do wydania mamy łącznie 1,36 mln zł, podzielone po równo na cztery obszary (Bródno, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Zacisze). Projekty, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w 2015 roku.

Wg stanu na piątek po południu, w dzielnicy Targówek zagłosowało 4 725 osób (dla porównania na rekordowym Mokotowie ponad 13 tys.).

Głosować można przez internet (najwygodniej i najszybciej), osobiście (w urzędzie na Kondratowicza w godzinach pracy) lub pocztą (już nieralne, bo list musiałby dotrzeć dzisiaj).

Gdzie i jak głosować w budżecie partycypacyjnym – PRZECZYTAJ TUTAJ

 

W ostatnim dniu głosowania możemy śmiało powiedzieć, że najbardziej zacięta walka pomiędzy projektami – nie tylko w dzielnicy, ale w całej Warszawie – rozgrywa się na Zaciszu. A dokładnie na trawniku obok Domu Kultury przy ul. Blokowej.

Okoliczni mieszkańcy chętnie widzieliby tam duży plac zabaw dla dzieci. Plakaty nakłaniające do głosowania wiszą na całym osiedlu, a znany aktor Tomasz Kot wystąpił w serii satyrycznych filmików promujących pomysł.

Dzieci z Zacisza mają jednak przeciwko sobie narodowców i Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke, które dokładnie w tym samym miejscu chciałby postawić pomnik Żołnierzy Wyklętych – i namawiają do głosowania na ten projekt nie tylko na Zaciszu (tam właściwie najmniej), a w całej Warszawie.

Oczywiście istnieje możliwość, że żadna z tych dwóch (bardzo drogich) koncepcji nie wygra – na Zaciszu o 340 tys. zł z bużetu partycypacyjnego walczy aż 21 różnych pomysłów.

To trzy razy więcej niż na sąsiednim Targówku Fabrycznym, gdzie do podziału jest dokładnie taka sama kwota, a zgłoszono raptem 7 projektów. Nic dziwnego, że tam praktycznie nie ma czegoś takiego jak „kampania wyborcza”…

Szczegóły projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego na Targówku – PRZECZYTAJ TUTAJ

 

Wyniki głosowania nad budżetem partycypacyjnym będą ogłoszone w okolicach 15 lipca 2014 r.. Realizacja zwycięskich projektów ma nastąpić w 2015 roku.

 

you_targowek
A czy ty już zagłosowałeś w budżecie partycypacyjnym?
PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Dziś ostatni dzień głosowania w budżecie partycypacyjnym

 • 30 czerwca 2014 o godz. 10:49

  plac zabaw w spalinach/pomnik z orłem w krzakach-jeśli w ten sposób przebiega rywalizacja na tzw”Zaciszu”to przykre to i biedne,wiele też mówi o samych głosujących
  a co z „Zaciszańską Strefą Talentów”?(najlepszy projekt na tym obszarze)
  mam nadzieję,że albo nie będzie tego budżetu w przyszłym roku,albo zniknie podział na podobszary i będziemy glosować na jeden projekt za ponad 1mln złotych wolskich

 • 30 czerwca 2014 o godz. 11:02

  „Dzieci z Zacisza mają jednak przeciwko sobie narodowców i Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke, które dokładnie w tym samym miejscu chciałby postawić pomnik Żołnierzy Wyklętych – i namawiają do głosowania na ten projekt nie tylko na Zaciszu (tam właściwie najmniej), a w całej Warszawie.” Żołnierze Wyklęci mają przeciwko sobie jednak redakcję targówek.info.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 11:35

  Pomóżmy Domowi Kultury Świt i zagłosujmy na projekt budowy parkingu NR 11, Tam nie ma jak zaparkować, teraz jest zbyt mało miejsc i dzieci zz rodzicami muszą iść chodnikiem po którym jeźdzą samochody parkujące przed tą instystucją. A Dyrektor nie wybuduje parkingu bo dostaje mało pieniedzy i tylko z przeznaczeniem na opłaty i pensje dla pracowników, a to wszystko jest za mało. Świt to było moje pierwsze w życiu kino do którego chodziłam na poranki a potem na inne zajęcia. Wierzę że i Wy macie taki sentyment do tego Domu Kultury. :) a Tak przy okazji to jedno z najtaszych kin w Warszawie, teraz za kilka złotych można chodzić tu na filmy!!! Blisko i tanio i bez szeleszczących chipsów ufff

 • 30 czerwca 2014 o godz. 16:27

  „Nic dziwnego, że tam praktycznie nie ma czegoś takiego jak “kampania wyborcza” – jest i to wzorcowa. Wolontariusze na osiedlu Wilno wrzucają do skrzynek instrukcje, lub chodzą z po mieszkaniach z kartami głosowań. To samo na reszcie Targówku Fabrycznym. Przypominam, że na forum internetowym odbyło się wcześniej głosowanie plus spotkania z Radą Osiedla Targówek Fabryczny, aby omówić wszystkie projekty. Stąd też wniosków jest mało, ale przemyślane i odpowiadające potrzebom mieszkańców.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 19:36

  Plac zabaw to dobry pomysł. Prawie zawsze. Prawie, bo przy Radzymińskiej – czyli smród i hałas to zły pomysł.

 • 1 lipca 2014 o godz. 21:49

  Co za debil wpadł na pomysł, że pomnik jest pomysłem Korwina i narodowców? Widziałem stronę na facebooku wydarzenia promującego pomnik i jak wół było tam napisane, że jest to inicjatywa obywatelska. Jakim prawem więc piszecie te bzdury? Żeby ośmieszyć pomysł? Nachalnie promujecie plac zabaw, a jak widać po komentarzach ludzie mają swoje zdanie i wiedzą, że stawianie placu zabaw przy ul. Radzymińskiej jest średnim pomysłem ze względu na natężeniu ruchu, hałas i spaliny. Targówek info przestał być stroną informacyjną, a stał się tubą propagandową jednego projektu, promowanego nachalnie i głupio.

 • 2 lipca 2014 o godz. 10:02

  stawianie pomnika w krzakach, tez jest głupim pomysłem. Ten pomnik powinien stanąć w miejscu „czterech spiących”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.