Wreszcie powstanie ulica Potulicka

17
Share

Dziś radni mają przeznaczyć pieniądze na budowę chyba najbardziej wstydliwej ulicy na Zaciszu. 

 

Wstydzić się tej ulicy powinny wszystkie kolejne władze Targówka. To dobry przykład na to, jak miasto nie nadąża za deweloperami z budową infrastruktury. Przy ulicy Potulickiej już dawno powstały osiedla bloków, a wciąż prowadzi do nich gruntowa droga, tak usiana dołami, że po deszczach praktycznie nie da się tędy przejechać.

Generalny remont drogi był odsuwany z roku na rok i ostatnio widniał w planach na rok 2016. W tegorocznym budżecie dzielnicy na aktualizację projektu budowy przeznaczono raptem 100 tys. zł.

Na szczęście jest szansa, że budowa nastapi wcześniej niż „świętego nigdy”. I to dzięki… kryzysowi! Po prostu wykonawcy zabiegający o zlecenia w trudnych czasach zażądali za budowę kilku ulic mniej pieniędzy niż zarezerwował ratusz:

  • na budowie ul. Lewinowskiej zaoszczędzono 651 tys. zł
  • na ul. Sternhela 496 tys. zł
  • na ul. Drewnowskiego 219 tys. zł

Dzięki temu powstały nadwyżki do zagospodarowania. I na dzisiejszej sesji Rady Dzielnicy radni chcą przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze właśnie na budowę Potulickiej na najgorszym odcinku od Lewinowskiej do Perłowej. Inwestycja ma kosztować 1,34 mln zł. i zacząć się już wkrótce.

Ostateczny projekt ulicy ma być gotowy do końca lipca, potem trzeba jeszcze rozstrzygnąć przetarg i można zaczynać budowę.

To zdjęcie Potulickiej zrobiliśmy w kwietniu. Rośnie już kolejne osiedle, a droga wciąż gruntowa / fot. targowek.info

To zdjęcie Potulickiej zrobiliśmy w kwietniu. Rośnie już kolejne osiedle, a droga wciąż gruntowa / fot. targowek.info

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx