Wysyłajcie mejle do ZTM [LIST] | | targowek.info

Wysyłajcie mejle do ZTM [LIST]

Kończą się konsultacje w sprawie kształtu komunikacji miejskiej na Targówku po otwarciu II linii metra. Z tej okazji nasz czytelnik proponuje… akcję nacisku na ZTM.

 

Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM
Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM

Szanowni Państwo

Do końca procesu konsultacji społecznych w sprawie zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej po uruchomieniu centralnego odcinka II linii metra, pozostało kilka dni. Ostatnim dniem składania wniosków w tej sprawie jest przyszły piątek, 27 czerwca 2014 r. 

Nieukrywanym celem ZTM jest zapewnienie mieszkańcom optymalnego dojazdu do stacji początkowej II linii metra, tj. do stacji Dworzec Wileński. Wszyscy chyba zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że bezproblemowy dojazd do metra (i nigdzie dalej) nie wypełni wszystkich naszych obecnych i przyszłych potrzeb.

Część z nas chciałaby z pewnością nadal bez przesiadek dojeżdżać na uczelnie zlokalizowane na Trakcie Królewskim (UW / ASP) czy na spacery lub weekendowe imprezy w okolicach Starego Miasta. Części z nas bardziej pasuje bezprzesiadkowy dojazd do stacji Ratusz Arsenał celem przesiadki do I linii metra a jeszcze inni, chcieliby pewnie dojechać w okolice Al. Jana Pawła II.

Wszystkim tym osobom z pewnością nie spodoba się zakończenie trasy wszystkich linii autobusowych z Targówka na przystanku Dworzec Wileński.

Dlatego apeluję o przypomnienie wszystkim mieszkańcom dzielnicy by w terminie do dnia 27 czerwca 2014 r. wysyłali maile na adres konsultacje@ztm.waw.pl, w sprawie optymalnego skomunikowania naszej dzielnicy z częścią centralną miasta,  po otwarciu II linii metra. Proponuję następujące (lub podobne) rozwiązanie i treść maila:

Szanowni Państwo. W ramach konsultacji społecznych w sprawie zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu centralnego odcinka II linii metra wnioskuję o utrzymanie linii kursujących z Targówka na dotychczasowych trasach, tzn. takich, które umożliwią bezprzesiadkowe dotarcie w okolice Starego Miasta, a najlepiej również dalej tzn. w okolice Al. Jana Pawła czy ul Okopowej. Proszę zatem o otrzymanie linii 527 na dotychczasowej trasie wraz z przeniesieniem przystanku krańcowego w okolice ul. Okopowej oraz uruchomienie dodatkowej linii zwykłej na podobnej trasie, umożliwiającej bezprzesiadkowe skomunikowanie centrum targówka m.in. z Domem Kultury Zacisze czy ul. Kościeliską.

Szanowni Państwo. Wszyscy zasługujemy na dobre skomunikowanie centralnej części Targówka z centrum Warszawy, ale także na godną komunikację w ramach samej dzielnicy. Dziś nawet dojazd z okolic ratusza dzielnicy do oddalonego o ok. 3 km Domu Kultury Zacisze czy do szkoły podstawowej przy ul. Radzymińskiej lub Gimnazjum przy Trockiej wymaga przesiadek. Po zmianach w komunikacji zostanie nam właściwie wyłącznie linia 527 dodatkowo okrojona i dojeżdżająca wyłącznie do dworca Wileńskiego. Linia 512 staje się linią wyłącznie dla Zacisza. Dlatego gorąca prośba o wyrażenie swojego zdania i zażądanie linii 527 jako linii przyspieszonej na trasie do krańca Okopowa oraz dodatkowej linii zwykłej, która umożliwiłaby dojazd z okolic Ratusza do Domu Kultury Zacisze i szkół podstawowych oraz gimnazjów zlokalizowanych w ciągu Al. Solidarności.

Liczę na wsparcie powyższej inicjatywy.

Pozdrawiam,
Piotr

 

Przeczytaj o propozycjach ZTM: 160 rzadziej, ale do Centrum, 512 i 527 tylko do Wileniaka!

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Wysyłajcie mejle do ZTM [LIST]

 • 25 czerwca 2014 o godz. 07:09

  wspierajmy , piszmy e-maile a nie tylko na forum marudźmy.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 07:14

  a ja nie chce 527 na takiej trasie. 527 powinno wrocic na gdanski. piszcie do ztm zeby 527 wrocilo na gdanski!!

 • 25 czerwca 2014 o godz. 07:21

  527 na Gdański, za to 160 do Okopowej (do Centralnego będzie 517). Nie dla 260!

 • 25 czerwca 2014 o godz. 07:13

  A w nosie mam burackie 527, dla Targówka jest bezwartościowe. Niech sobie Białołęka o tym pisze

 • 25 czerwca 2014 o godz. 09:31

  Monika Dobkowska tak śliczna dziewczyna a takie brudy opowiada,a fe.A już miałem się z panienką umówić,bo z Targówka,a tam ludzie takie przystojne,kulturalne i umyte (czyste)

 • 25 czerwca 2014 o godz. 10:53

  Precz z 527 z Targówka, po co piszecie o tej furmanie na tej witrynie?

 • 25 czerwca 2014 o godz. 14:02

  Generalnie chodzi jak zwykle o oszczędności-krótsze trasy,mniej paliwa,mniej kierowców.Ale w ten sposób ZTM daleko nie zajedzie.Najważniejsze,że obecne kierownictwo,to ludzie dobrze przygotowani do swojej pracy i otarci na potrzeby mieszkańców Targówka.
  Pozdrawiam całą dyrekcję :-)

 • 25 czerwca 2014 o godz. 17:36

  Debile, autobus to nie taksówka ! Chcecie bezpośrednich połączeń to kupcie sobie samochody. Lenie śmierdzące ze wsi. Dojeżdżali tyle lat wiejskim pks do miasta i teraz chcą tak samo ! Won na wieś !

 • 25 czerwca 2014 o godz. 23:17

  A ja bym proponował parkowanie w centrum po dwie dyszki za godzinę jak to jest w cywilizowanych krajach. Wtedy korków nie ma, komunikacja miejska śmiga i nie ważne czy dorobkiewicz czy dyrektor wszyscy jeżdżą autobusami, metrem i tramwajami. U nas jednak wciąż jeszcze tak trochę po moskiewsku. M2, kredyt i odpicowane audi bi em dablju lub fał we. i jest klasa :):):)

 • 26 czerwca 2014 o godz. 00:13

  Racja. Jak by tak z góry popatrzeć, to komunikacja na Targówku jest strasznie nierównomierna. Faktycznie długodystansowe pięćsetki koncentrują się na dowożeniu do metra, natomiast z przejazdami w ramach dzielnicy jest już gorzej. Moje dziecko po wakacjach idzie do szkoły 84 i rzeczywiście nie da się tak dojechać bez przesiadek z Kondratowicza. nigdy tak na to nie patrzyłem. Patrząc dalej, to ZTM faktycznie proponuje nam abyśmy albo jeździli metrem (I / II linia) albo się przesiadali jak nie pasują nam lokalizacje wzdłuż linii metra. Paradoksem jest też że nie mamy bezpośredniego nocnego połącznia przez Most Gdański. Można co najwyżej dojechać do Trockiej i poczekać pół godziny na kolejny autobus jadący do Ratusza. Faktycznie nie wygląda to za ciekawie. Trzeba się zmobilizować bo czasu mało. A trolle z za biurek niech sobie trolują.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 01:50

  Piszemy – dla siebie, dla dorastających dzieci, dla sąsiadów, dla Targówka i dla Białołęki. Zaczął się targ przedwyborczy, więc warto podrzucić pomysły do przedwyborczego zaakceptowania…. :)

 • 26 czerwca 2014 o godz. 12:12

  Przeciez to wszystko już jest ustalone zacisze będzie gettem w warszawie. Debile robią nam metro które przynajmniej dla mnie będzie zbędne a w zamian zabierają mi jedyny środek dogodnego transportu. Nie wiem jak będzie wyglądała komunikacja przy Wileniaku bo tam jakieś straszne dziwolągi robią. Merto ma dalej „biec” przez stalową itd. Stacja na Stalowej dla kogo ??? dla zapitych szumowin ??? A człowiek z zacisza będzie się musiał przesiadać na Wileńskim. Dopiero przy tych przesiadkach będzie burdel. Główne przesiadki powinny być na Bankowym ba tam metra się będą „przecinały” i można coś kombinować z dogodnymi przesiadkami. Na wileńskim jest to bez SENSU. Powinna być alternatywa bo inaczej burdel będzie na stacji centrum. Przesiadki na Bankowym rozładowały by sytuację w centrum.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 12:13

  Co mi po 527 jak on staje tylko na wybranych przystankach. Wolę taki autobus co staje na wszystkich przystankach. Tylko wtedy ma to sens.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 12:23

  Zuza człowiek z choroba alkoholową też jest człowiekiem i jako nasz bliźni zasługuje na szacunek,miłość i troskę.To może być twój ojciec,córka lub zięć,alkohol nie wybiera.A los bywa okrutny

 • 26 czerwca 2014 o godz. 12:45

  KASZTANIACZEK – ja szanuję wszystkich ale niestety sporaaaaa część ludzi z tych okolic Pragi np. Stalowa, Brzeska, Szmulki to patologia. Większość z tych osób nie pracuje tylko zbija bąki wiec im potrzebna jest stacja metra (będą pić w ciepełku, sikać na podłogę ew. wozić tyłki bez biletu opcjonalnie okradać ludzi w metrze). Policja na tą stację nie wejdzie !!! Ale ja dzięki bogu mam pracę, płacę za bilet ZTM i będę miała utrudniony dojazd do pracy. P O P R O S T U N I E P O D O B A M I S I Ę T O.

 • 27 czerwca 2014 o godz. 12:48

  jak mozna usunac linie 517 bo bedzie metro?! ale ja wole autobusem podjechac dwa przystanki niż metrem do Wileniaka i potem wracac się autobusem. PRzeciez to debilstwo

 • 27 czerwca 2014 o godz. 12:49

  PO CO NAM 527?!?! to dobre dla przesiadkowiczów z wiosek typu marki wołomin itd.

 • 27 czerwca 2014 o godz. 14:11

  527 to zbawienie,cud na jaki czekał cały Targówek,musi pozostac w obecnej formie i trasie

 • 28 czerwca 2014 o godz. 01:17

  No i pozamiatane… Kto wysłał petycję, ten wysłał. Kto gardłował tylko na forach internetowych, ten gardłował. Ważne jednak byśmy wszyscy (niezależnie od tego czy jesteśmy dziś zmotoryzowani, czy zrowerowani), otrzymali godną i sprawną komunikację w dzielnicy… !!!

 • 28 czerwca 2014 o godz. 07:58

  Dyskusja na tym forum,jak i na konsultacjach społecznych była podkręcana przez osoby,które chciały w ten sposób ugrać coś dla siebie,żałosne,tyle wam powiem,taki muppet show.Daliście się ludziska wciągnąć w pyskówkę,bo z myśleniem nie jest u was za dobrze.
  Mamy najlepszą komunikację w dzielnicy od lat,ale jak jest dobrze,to trzeba coś sp…,prawda?

 • 28 czerwca 2014 o godz. 11:19

  169 na Targówek na obwodnice

 • 29 czerwca 2014 o godz. 23:55

  @ ADAM. Tak, tak – oczywiście masz rację. Naprawdę nikt z mieszkańców Targówka (oprócz 5 osób z forum i parku może tych samych z konsultacji) nie potrzebuje komunikacji sięgającej dalej niż do Wileniaka. Z DK Zacisze też korzystają te same osoby ( 2 seniorów, dwie matki z dziećmi i kierownik DK Zacisze).

  Ogarnij się proszę – naprawdę uważasz, że nikt nie potrzebuje prostego dojazdu na Radzymińską (np. do podstawówki czy DK Zacisze). Naprawdę nikt nie przesiada się np. do 190, 23 czy 26 na Wileńskim. Naprawdę nie zauważasz, że to decyzją ZTM a nie naszą warunki komunikacyjne Targówka (najlepsze z najlepszych jak uważasz) zostaną pogorszone przez skrócenie wszystkich linii do przystanku dw. Wileński. Gratuluję dobrego samopoczucia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.