Wysyłajcie mejle do ZTM [LIST]

22
Share

Kończą się konsultacje w sprawie kształtu komunikacji miejskiej na Targówku po otwarciu II linii metra. Z tej okazji nasz czytelnik proponuje… akcję nacisku na ZTM.

 

Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM

Autobus 527 na rozkopanym placu Wileńskim /fot. ZTM

Szanowni Państwo

Do końca procesu konsultacji społecznych w sprawie zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej po uruchomieniu centralnego odcinka II linii metra, pozostało kilka dni. Ostatnim dniem składania wniosków w tej sprawie jest przyszły piątek, 27 czerwca 2014 r. 

Nieukrywanym celem ZTM jest zapewnienie mieszkańcom optymalnego dojazdu do stacji początkowej II linii metra, tj. do stacji Dworzec Wileński. Wszyscy chyba zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że bezproblemowy dojazd do metra (i nigdzie dalej) nie wypełni wszystkich naszych obecnych i przyszłych potrzeb.

Część z nas chciałaby z pewnością nadal bez przesiadek dojeżdżać na uczelnie zlokalizowane na Trakcie Królewskim (UW / ASP) czy na spacery lub weekendowe imprezy w okolicach Starego Miasta. Części z nas bardziej pasuje bezprzesiadkowy dojazd do stacji Ratusz Arsenał celem przesiadki do I linii metra a jeszcze inni, chcieliby pewnie dojechać w okolice Al. Jana Pawła II.

Wszystkim tym osobom z pewnością nie spodoba się zakończenie trasy wszystkich linii autobusowych z Targówka na przystanku Dworzec Wileński.

Dlatego apeluję o przypomnienie wszystkim mieszkańcom dzielnicy by w terminie do dnia 27 czerwca 2014 r. wysyłali maile na adres konsultacje@ztm.waw.pl, w sprawie optymalnego skomunikowania naszej dzielnicy z częścią centralną miasta,  po otwarciu II linii metra. Proponuję następujące (lub podobne) rozwiązanie i treść maila:

Szanowni Państwo. W ramach konsultacji społecznych w sprawie zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu centralnego odcinka II linii metra wnioskuję o utrzymanie linii kursujących z Targówka na dotychczasowych trasach, tzn. takich, które umożliwią bezprzesiadkowe dotarcie w okolice Starego Miasta, a najlepiej również dalej tzn. w okolice Al. Jana Pawła czy ul Okopowej. Proszę zatem o otrzymanie linii 527 na dotychczasowej trasie wraz z przeniesieniem przystanku krańcowego w okolice ul. Okopowej oraz uruchomienie dodatkowej linii zwykłej na podobnej trasie, umożliwiającej bezprzesiadkowe skomunikowanie centrum targówka m.in. z Domem Kultury Zacisze czy ul. Kościeliską.

Szanowni Państwo. Wszyscy zasługujemy na dobre skomunikowanie centralnej części Targówka z centrum Warszawy, ale także na godną komunikację w ramach samej dzielnicy. Dziś nawet dojazd z okolic ratusza dzielnicy do oddalonego o ok. 3 km Domu Kultury Zacisze czy do szkoły podstawowej przy ul. Radzymińskiej lub Gimnazjum przy Trockiej wymaga przesiadek. Po zmianach w komunikacji zostanie nam właściwie wyłącznie linia 527 dodatkowo okrojona i dojeżdżająca wyłącznie do dworca Wileńskiego. Linia 512 staje się linią wyłącznie dla Zacisza. Dlatego gorąca prośba o wyrażenie swojego zdania i zażądanie linii 527 jako linii przyspieszonej na trasie do krańca Okopowa oraz dodatkowej linii zwykłej, która umożliwiłaby dojazd z okolic Ratusza do Domu Kultury Zacisze i szkół podstawowych oraz gimnazjów zlokalizowanych w ciągu Al. Solidarności.

Liczę na wsparcie powyższej inicjatywy.

Pozdrawiam,
Piotr

 

Przeczytaj o propozycjach ZTM: 160 rzadziej, ale do Centrum, 512 i 527 tylko do Wileniaka!

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx