Zaczną budowę hali…, która trwa od kilku miesięcy

4
Share

Dziś przy liceum Lisa-Kuli uroczyście zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej hali sportowej. 

Budowa trwa już od wielu miesięcy, teraz chcą pokazać się na niej oficjele. W poniedziałek w południe do liceum przy ul. Oszmiańskiej przyjedzie wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, będą też nasze lokalne władze. Wspólnie wmurują kamień węgielny. Jeszcze niedawno ten akt oznaczał początek budowy, coraz częściej uroczystość odbywa się już w jej trakcie.  Na budowie byliśmy już w kwietniu i wtedy wyglądała tak:

Budowa hali sportowej przy Oszmiańskiej w kwietniu 2014

Budowa hali sportowej przy Oszmiańskiej w kwietniu 2014

Od tamtej pory konstrukcja poszła mocno w górę. Wciąż nie jest jeszcze wybudowany łącznik między starym i nowym obiektem:
Rozbudowa XIII LO im. Leopolda Lisa-Kuli to największa inwestycja naszej dzielnicy w tym roku. Kompleks zaprojektowany został dla 25 oddziałów szkolnych, tj. na ok. 650 uczniów. Dobudowana zostanie nie tylko nowa, o wiele większa od starej, sala gimnastyczna i towarzyszące jej boiska. Oprócz tego przybędzie też sala widowiskowo-teatralna, pracownie: plastyczna, fizyczna, chemiczne, geograficzna, językowe, komputerowe.

Część pomieszczeń ma być też użytkowana po południami na wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. Zapewni je m.in. działająca w liceum grupa teatralna PUNKT.

Tak ma wyglądać szkoła po zakończeniu rozbudowy:

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx