Zrujnowane balkony z widokiem na ratusz

26
Share

Kompromitacja estetyczna w środku dzielnicy już jest. Ale czy spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” zdąży naprawić balkony w swoch blokach, zanim komuś spadnie na głowę kawał szkła lub betonu?

Szklane osłony balkonów w blokach z wielkiej płyty w okolicach ul. Malborskiej i Kowalskiego z daleka wyglądają całkiem efektownie. Jednak po przyjrzeniu się, widać że są w katastrofalnym stanie. A najlepiej widzą to nasi czytelnicy.

Każdego dnia wychodząc na balkon lub z samego budynku ryzykujemy, że spadnie nam na głowę jakiś niebezpieczny element balkonu. Na porządku dziennym jest odpadanie mniejszych lub większych jego elementów. Z balkonów odpadają przerdzewiałe elementy metalowe, gruz, tafle szkła. Jakiś horror!

– pisze w mejlu do naszej redakcji mieszkaniec bloku przy Malborskiej 2 (prosząc o zachowanie anonimowości).

Na dowód nasz czytelnik przysyła zdjęcia ze swojego balkonu…

zdjęcia: czytelnik targowek.info

Problem nie jest nowy – balkony na tym osiedlu sypią się już od wielu lat i w końcu SM Bródno zabrała się nawet za ich naprawę (w tej chwili remontowane są balkony w podobnym bloku przy ul. Kowalskiego). Ale nasz czytelnik, oprócz trwającego zagrożenia dla ludzi, zauważa jeszcze jeden problem:

Wstyd tym bardziej, że blok powinien być wizytówką Spółdzielni gdyż znajduje się vis a vis Urzędu Gminy Targówek [właściwie Urzędu Dzielnicy – przyp. red.], w bliskim sąsiedztwie Szpitala Bródnowskiego i takie powybijane szyby, zabezpieczenia kartonem na pewno dla nikogo nie są chlubą.

W zasadzie w tym momencie powinniśmy postawić do tablicy burmistrza Sławomira Anotnika, który przecież równocześnie jest przewodniczącym rady nadzorczej w SM „Bródno” i codziennie z okien urzędu może spoglądać swój zrujnowany blok.

Ale wczoraj w nocy pan burmistrz stracił swoje stanowisko. Mieszkańcy Malborskiej 2 mają podwójnego pecha…

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx