Zrywamy śmieci reklamowe ze słupów i przystanków. Dołącz do nas

109
Share

Poznajcie człowieka, który miał dość narzekania na wszechobecne reklamy. Po prostu wziął sprawy w swoje ręce i sam zrywa ogłoszenia. I namawia do tego wszystkich. 

 

Na wojnę z reklamami poszedł Maciej. Chodzi o drobne reklamy i ogłoszenia rozwieszane na słupach, latarniach i przystankach. Są nielegalne, bo wieszane bez zgody właścicieli infrastruktury. Do tego okropnie szpetne. Czasami wokół słupów taśmą przyklejonych jest po kilka warstw kartek, innym razem odrywają się i trzepoczą na wietrze.

Jest to ogromna plaga, bo takie reklamy są wszędzie. Dosłownie na każdej latarni na Radzymińskiej, Młodzieńczej, Jórskiego, Kondratowicza

– pisze w mailu do redakcji Maciej, który zaczął walkę z reklamami. I dodaje:

Dzisiaj oprócz Jórskiego zrobiłem porządek na Radzymińskiej od Obi do Młodzieńczej i na Młodzieńczej. Zerwałem w ciągu 1,5 godziny jakieś 200 reklam. Ale sam nie dam rady.

Dlatego chciałem wystosować apel o zrywanie ogłoszeń. To nic nie kosztuje, a zajmuje dosłownie kilka sekund. A może być ładniej. Im dłużej będziemy tolerować nielegalne reklamy, tym będzie ich więcej. Bo firmy widzą, że to przynosi zysk, więc groźba 500 zł mandatu ich nie powstrzyma. Tym bardziej, że nikt chyba tych mandatów nie dostaje.

Dlatego trzeba wezwać ludzi do działania. Sam się przez wiele lat nad tym nie zastanawiałem i mi to nie przeszkadzało, a teraz nie mogę na ten syf patrzeć.

U nas na dzielnicy jest 5 podmiotów rozwieszających te cholerne reklamy: rolety, pizza, auto szkoła, chwilówki i czasem przeprowadzki. Jeśli tylko 5% czytelników uzna że to dobry pomysł, to już sporo będzie razem ze mną robić porządek. Wreszcie firmy dojdą do wniosku, że im się to nie opłaca, bo nikt tego nie zdąży nawet przeczytać… Wierz,ę że naprawdę można to zrobić.

 

Zdjęcia czytelnik Maciej

Co wy na to? Nas przekonał. Do listy Maćka warto dodać uczelnię wyższą, która rozwiesza wielkie plakaty na przystankach – też oczywiście nielegalnie. Oczyszczenie przystanku Trocka zajęło nam 2 sekundy.

 

Plakat wyższej uczelni na przystanku Trocka

Plakat wyższej uczelni na przystanku Trocka

109
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx