Będzie nowy mural na Radzymińskiej

16
Share

Nie wulgarne bohomazy, nie durne teksty kibiców, tylko sztuka przez duże SZ. W połowie lipca kamienica na Targówku zmieni się w dzieło sztuki.

Nowy mural powstanie na bocznej ścianie przedwojennej kamienicy przy ul. Radzymińskiej 140, dosłownie sto metrów od jednej z najlepszych ulicznych prac w Warszawie, czyli muralu „Człowieczy los” namalowanego w 2010 r. przy Radzymińskiej 150.

Nowy mural powstanie na pomarańczowej kamienicy z prawej stroeny zdjęcia /fot. Street Art Doping

Nowy mural powstanie na pomarańczowej kamienicy z prawej strony zdjęcia /fot. Street Art Doping

Między 15 a 19 lipca na ślepej ścianie kamienicy pod numerem 140 w ramach festiwalu „Street Art Doping 2014” amerykański kolektyw artystyczny Cyrcle. namaluje swoje nowe dzieło.

Na oficjalnej stronie projektu czytamy:

Pochodzący z Los Angeles kolektyw CYRCLE. jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych duetów ostatnich lat, a ich prace powalają ekspresją i perfekcyjnością wykonania. CYRCLE. łączą klasyczny romantyzm z symbolizmem magicznym wprowadzając go to współczesnego świata za pomocą działań w przestrzeni publicznej, ale nie tylko, ponieważ w swoich działaniach zdecydowanie wykraczają poza murale, tworząc różnego rodzaju instalacje, wystawy czy performance, a także rzeźby czy obrazy.

Cyrcle. (ta kropka na końcu jest elementem nazwy) tworzą na całym świecie – ich uliczne prace można zobaczyć na ulicach m.in. Montrealu, Malmö, Honolulu, Hongkongu, Lisbony, Paryża i oczywiście ich rodzinnego Los Angeles. Za dwa tygodnie dołączy do nich warszawski Targówek.

Znajdziemy się w całkiem niezłym towarzystwie :)

Najnowsza praca Cyrcle. – namalowana w połowie czerwca 2014 r. w kanadyjskim Montrealu / fot. cyrcle.com

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx