Będzie nowy mural na Radzymińskiej | | targowek.info

Będzie nowy mural na Radzymińskiej

Nie wulgarne bohomazy, nie durne teksty kibiców, tylko sztuka przez duże SZ. W połowie lipca kamienica na Targówku zmieni się w dzieło sztuki.

Nowy mural powstanie na bocznej ścianie przedwojennej kamienicy przy ul. Radzymińskiej 140, dosłownie sto metrów od jednej z najlepszych ulicznych prac w Warszawie, czyli muralu „Człowieczy los” namalowanego w 2010 r. przy Radzymińskiej 150.

Nowy mural powstanie na pomarańczowej kamienicy z prawej stroeny zdjęcia /fot. Street Art Doping
Nowy mural powstanie na pomarańczowej kamienicy z prawej strony zdjęcia /fot. Street Art Doping

Między 15 a 19 lipca na ślepej ścianie kamienicy pod numerem 140 w ramach festiwalu „Street Art Doping 2014” amerykański kolektyw artystyczny Cyrcle. namaluje swoje nowe dzieło.

Na oficjalnej stronie projektu czytamy:

Pochodzący z Los Angeles kolektyw CYRCLE. jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych duetów ostatnich lat, a ich prace powalają ekspresją i perfekcyjnością wykonania. CYRCLE. łączą klasyczny romantyzm z symbolizmem magicznym wprowadzając go to współczesnego świata za pomocą działań w przestrzeni publicznej, ale nie tylko, ponieważ w swoich działaniach zdecydowanie wykraczają poza murale, tworząc różnego rodzaju instalacje, wystawy czy performance, a także rzeźby czy obrazy.

Cyrcle. (ta kropka na końcu jest elementem nazwy) tworzą na całym świecie – ich uliczne prace można zobaczyć na ulicach m.in. Montrealu, Malmö, Honolulu, Hongkongu, Lisbony, Paryża i oczywiście ich rodzinnego Los Angeles. Za dwa tygodnie dołączy do nich warszawski Targówek.

Znajdziemy się w całkiem niezłym towarzystwie :)

Najnowsza praca Cyrcle. – namalowana w połowie czerwca 2014 r. w kanadyjskim Montrealu / fot. cyrcle.com
PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Będzie nowy mural na Radzymińskiej

 • 5 lipca 2014 o godz. 12:25

  To i tak nie zmieni wizerunku Radzymińskiej oblepionej plastikowymi szmatami, zastawionej bez składu i ładu tekturami i żelastwem, ze słupami i latarniami otulonymi wieloletnimi pokładami plakatów. Kalkuta jakaś. Tego dzielnica nie widzi. Taki syf zrobiono kiedyś na Głębockiej wzdłuż Zwałki i lasu, ale na szczęście wszystko dokładnie zniknęło. Ciekawe czy legalnie wiszą kilometry szmat na ogrodzeniu dawnej trumny naprzeciw Mc Donalda?
  Wszystkie szmaty będą w lipcu zgłoszone do odpowiednich służb i pewien producent nieźle beknie.

 • 5 lipca 2014 o godz. 13:54

  To prawda radzymińska wygląda masakrycznie, a najgorzej skrzyżowanie z młodzieńczą tam to już ból dla oczu jest niewyobrażalny. Budynek na roku jest najlepszym przykładem tego, że oczo….a reklama nie działa. Cały poobwieszany szmatami, których treść zmienia się tylko raz na kilka miesięcy po tym jak kolejni pokonani przez brak klienta najemy się wyprowadzają i kolejni próbują w tym miejscu zaistnieć. Naprzeciwko nie lepiej, rozwalające się budy i parkan poobwieszany reklamami z czego jedna głosi zakaz wieszana reklam i nr telefonu, ktoś nieźle na nielegalu zarabia.

 • 5 lipca 2014 o godz. 18:25

  „durne teksty kibiców”? Czyżby Gazeta Wyborcza stała się waszym idolem? Bez przesady, patriotyczne graffiti to też durny bohomaz?

 • 5 lipca 2014 o godz. 18:37

  Wolałbym aby Karus coś tam u nas namalował,byłoby o wiele lepiej i taniej.

 • 5 lipca 2014 o godz. 18:43

  co nam namaluje?tęcze może?…pogonimy pedała…

 • 5 lipca 2014 o godz. 18:51

  Niech ta praca zawiera w sobie jakies nawiązanie do naszej dzielnicy ,a nie że sobie przyjezdza do nas murzyn z USA i maluje co mu się podoba?pózniej my mieszkancy musimy patrzec przez lata na te niby sztuke.blok przy radzyminskiej 150 zostal wg mnie oszpecony…wolalbym co innego,coś bardziej skomplikowanego,a nie tandetną grafikę z wilkiem i owcą…

 • 5 lipca 2014 o godz. 22:30

  Wilk i owca nie jest tandetne, ani grafika a tym bardziej przekaz. Mam nadzieje ze na kolejnym budynku powstanie coś równie mądrego i szybko zdejmą te szmaty reklamowe z elewacji po drugiej stronie budynków.

 • 6 lipca 2014 o godz. 08:49

  Człowieczy los jest genialny. Nie mogę się doczekać nowego muralu. Zapowiada się super!

 • 6 lipca 2014 o godz. 13:42

  moze by tak namalować Pania waltz z głową świni :)

 • 6 lipca 2014 o godz. 15:11

  Prezentowana praca z Montrealu całkiem, całkiem. Mural przy ul. Waliców „Kamień i co” z balonikiem też niczego sobie. Ale „Człowieczy los” to jakieś nieporozumienie. Mural powinien przedstawiać coś, co jest związane z danym miejscem, jego historią lub przynajmniej, jeśli chodzi o formę, wkomponowywać się w otoczenie. Tu mamy pracę, która ani kolorystycznie, ani merytorycznie kompletnie nie pasuje do tego miejsca. Może by wymienić na coś innego? Przecież ten mural nie będzie tam na wieki. Co jakiś czas można by zmieniać te murale, jakieś konkursy (mamy internet – głosowali by mieszkańcy).

 • 6 lipca 2014 o godz. 16:51

  Oddajcie moją kamienice!

 • 7 lipca 2014 o godz. 09:32

  Fajnie czekamy na nowego ‚światowego’ murala :)
  @Najwierniejszy – w d*** sobie wsadź to swoje ‚patriotyczne graffiti’

 • 7 lipca 2014 o godz. 13:13

  To zaszczyt dla Targówka gościć tak znanych artystów :-)

 • 8 lipca 2014 o godz. 14:28

  Dzisiaj malowanie tła, budynek zyskał nowy szary boczek, powiem Wam że już jest ładniej.

 • 9 lipca 2014 o godz. 18:55

  Poprzedni mural był świetny nie widzę powodu go zamalowywać.
  Czy na to idą pieniądze publiczne?

 • 24 lipca 2014 o godz. 07:56

  Poprzedni mural bardziej pasował do aktualnego stanu Polski.
  Tak więc już wiadomo czemu zniknął.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.