Dzieje się w weekend: koncert, targ i ćwiczenia szatana

11
Share

W wakacyjny weekend dzieje się trochę mniej, ale nudzić się nie trzeba. Zobaczcie, co można robić w dzielnicy. Na wszystkie wymienione imprezy wstęp jest za darmo. 

 

Sobota

Joga w parku

Joga w Parku Bródnowskim / fot. Warszawa ćwiczy na FB

Joga w Parku Bródnowskim / fot. Warszawa ćwiczy na FB

Według dziennikarzy Frondy uprawianie jogi grozi orgazmem, ale to jednak nie są częste przypadki. Sobotnie ćwiczenia jogi i pilates w Parku Bródnowskim przyciągają tyle osób, że organizator właśnie ogłosił, że zostają przedłużone także na sierpień!

Ćwiczenia pod okiem instruktorów ze szkoły  Zacisze Jogi rozpoczynają się o godz. 11 w pobliżu toguny, czyli u zbiegu Chodeckiej z Kondratowicza. Jeśli macie matę, koc czy karimatę, to warto zabrać, bo chętnych jest tyle, że może zabraknąć. 

Folkowy koncert przy Domku Herbacianym

Dom Kultury Świt i urząd dzielnicy zapraszają na letnie spotkanie z muzyką ludową. W sobotę przy Domku Herbacianym wystąpią Czarne Motyle. To  żeński zespół, który w swym repertuarze ma głównie przedwojenną muzykę Warszawy i jej przedmieść. W opisie czytamy, że „Śpiewają nostalgiczne i krwiste ballady, grają na skrzypcach, harmonii, barabanie, ksylofonie, cymbałach, a niekiedy na pile: tanga, polki, fokstroty, walczyki”. Brzmi ciekawie. Start o godz. 17

 

Pchli Targ na Zaciszu

To już druga edycja targu przy Domu Kultury Zacisze. Można kupić, sprzedać albo chociaż się potargować. Tu też kapela przygrywać będzie stare warszawskie szlagiery. Targ odbywa się w sobotę w godzinach 14 -18 przy ul. Blokowej. Tak było na Zaciszu w maju:

 

Niedziela

Treningi funkcjonalne w Lasku Bródnowskim

Ostatni w lipcu trening funkcjonalny. To rodzaj fitnessu, który polega na tym, że nie ćwiczy się poszczególnych mięśni (jak biceps czy brzuch), ale całe sekwencje ruchów. To też zajęcia w ramach Warszawa Ćwiczy, choć podobno o orgazm jeszcze trudniej ;)  Za to trening jest naprawdę efektywny. Zbiórka o godz. 11  pod Multikinem przy CH Targówek. 

Kino w Parku Bródnowskim

Trwa Filmowa Stolica Lata, a w jej ramach cykl niedzielnych pokazów z Maryl Streep w Parku Bródnowskim. W ten weekend wygodnie rozparci w leżaczkach pod gołym niebem zobaczymy na dużym ekranie komedię romantyczną „Serce nie sługa” w reżyserii Bena Youngera. Jeśli nie przyciąga was Maryl Streep, to może skusicie się na Umę Thurman czy Bryana Greenberga, którzy też występują w tym filmie. Start godz. 21.45

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx