GKP Targówek bez licencji na III ligę

13
Share

Wszystko wskazuje na to, że przez nieudolność działaczy i urzędników III-ligowa przygoda naszych piłkarzy dobiegła końca.

W wyniku ogólnopolskiej reformy III ligi na początku czerwca z naszego regionu do niższej klasy spadło aż 9 zespołów. Ale GKP wywalczył 11. miejsce w tabeli – ostatnie bezpieczne ponad tą wielką strefą spadkową.

Wygląda jednak na to, że ten sukces piłkarzy właśnie został zmarnowany: wojewódzki Związek Piłki Nożnej nie udzielił klubowi z ulicy Kołowej, pogrążonemu w długach i sporach prawnych, licencji na grę w III lidze w sezonie 2014/2015.

fot.: GKP

Czy na boisku GKP pojawi się jeszcze piłkarska III liga? /fot.: GKP

 

Dla osób obserwujących sytuację w GKP, choćby poprzez artykuły na naszej stronie, nie jest to zaskoczenie. GKP ma kłopoty od lat, m.in. ponad pół miliona zł długów wobec samorządu oraz niekończący się spór o teren stadionu z „bliźniaczym” DKS Targówek.

I klubowi działacze i warszawscy urzędnicy różnego szczebla cały czas deklarują, że robią wszystko dla dobra GKP – zaś winna kłopotów jest ta druga strona. Na deklaracjach poparcia jednak się kończy, a efektów praktycznie brak. No, z jednym wyjątkiem: wspólne wieloletnie „starania” działaczy i urzędników w końcu doprowadziły do tego, że GKP najprawdopodobniej zostanie cofnięte aż do klasy okręgowej.

Teoretycznie klub ma jeszcze kilka dni na złożenie odwołania od decyzji ŁZPN, ale w obecnej sytuacji szanse na jej zmianę są niewielkie. Nie wiadomo nawet, czy działacze w ogóle zamierzają to odwołanie złożyć.

Plotki o przejęciu GKP (i jego miejsca w III lidze) przez zdegradowany do IV ligi Huragan Wołomin zostały oficjalnie zdementowane.

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx