Gruzini przyłapani na kradzieży kół na Zaciszu

9
Share

Ale nie ograniczali się tylko do tej części dzielnicy. Wcześniej kradli m.in. na Bródnie.

Samochód bez kół na Zaciszu /fot. targowek.info

fot. archiwum targowek.info

W ostatnim czasie policjanci z Targówka parę razy łapali złodziei kradnących koła z zaparkowanych samochodów (pisaliśmy o tym m.in. tutaj). Ale niestety nie odstrasza to kolejnych „chętnych” to łatwego, choć dosłownie brudnego zarobku.

Kilka nocy temu policjanci z wydziału kryminalnego patrolowali Zacisze i na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Lewinowskiej z Łodygową spostrzegli dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu zaparkowanego auta. Dosłownie „na oczach” funkcjonariuszy mężczyźni odkręcali ostatnie koło w seacie. Trzy, które zostały odkręcone chwilę wcześniej, były już ukryte w ich samochodzie.

Policjanci szybko ruszyli do akcji i po chwili dwaj złodzieje leżeli już skrępowani na ziemi. Wkrótce okazało się, że obaj są obywatelami Gruzji oraz mają na swoim koncie jeszcze inne kradzieże, do których doszło w lipcu br. na terenie naszej dzielnicy. Wg naszych informacji wcześniej okradali samochody różnych marek m.in. na ulicach Toruńskiej i Suwalskiej na Bródnie.

Funkcjonariusze z Targówka udowodnili obu podejrzanym łącznie cztery kradzieże kół – a jeden z mężczyzn, 23-latek, usłyszał jeszcze cztery inne zarzuty dotyczące kradzieży kół „samodzielnie”.

Straty zostały spowodowane przez gruzińskich złodziei oszacowano na łączną kwotę ok. 18000 złotych. Mężczyźni przyznali się do winy i wczoraj poddali się dobrowolnie karze.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx