Jeszcze GKP nie umarł (co nie znaczy, że czuje się świetnie)

8
Share

Rzutem na taśmę klub piłkarski z Targówka uzyskał licencję na grę w III lidze. Jednak pod pewnymi warunkami.

Fot.: www.gkptargowek.pl

Jest szansa, że na tych krzesełkach jeszcze obejrzymy III ligę / fot. GKP

Na początku miesiąca, gdy GKP Targówek nie otrzymał licencji na grę w III lidze, ponuro wieściliśmy rychły upadek borykającego się z kłopotami finansowymi i prawnymi klubu.

A jednak działaczom z ul. Kołowej znacznie lepiej idą negocjacje w futbolowych kuluarach, niż spłata długów, czy regulowanie statusu prawnego własnego stadionu. Komisja odwoławcza wojewódzkiego Łódzkego Związku Piłki Nożnej (zawiadującego naszą III ligą) właśnie uwzględniła odwołanie GKP i przyznała klubowi z Targówka licencję na grę!

To są dobre wieści. Gorsze są takie, że licencja jest warunkowa, z tzw. nadzorem infrastrukturalnym, co oznacza mnie więcej tyle, że jeśli szybko nie zostanie uregulowany temat praw do stadionu (o który toczy się spór z DKS Targówek), to zgoda na grę może zostać cofnięta. Podobnie się stanie, jeśli GKP wkrótce nie spłaci długów przekraczających pół miliona złotych .

Ale nadzieja wróciła. I jeśli nie pojawią się kolejne przeszkody, już wkrótce na ul. Kołowej zobaczymy m.in. nie tylko piłkarzy Legii II, czyli rezerw mistrza Polski, ale też drużynę Polonii Warszawa, która odrodziła się z popiołów i awansowała do III ligi. Pierwsze mecze nowego sezonu odbędą się w sierpniu.

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx