Tysiące rowerzystów przejadą dziś przez Targówek

18
Share

Masa Krytyczna przejedzie dziś przez Bródno i Targówek. Przywitajcie ich miło! 

 

To jedna z największych i najstarszych oddolnych inicjatyw w Warszawie. A jaka skuteczna! Gdy zaczynali, jazda rowerem po Warszawie ocierała się o kaskaderstwo. Dziś wystarczy w ciepły dzień wyjść na ulicę, żeby zobaczyć sznurek rowerzystów śpieszących do pracy czy na przejażdżkę.

A Masa jedzie dalej i wciąż domaga się coraz lepszej infrastruktury dla rowerzystów. Dziś będzie się domagać na Targówku – i uwaga – w tym przypadku rowerzyści mają wspólny cel z kierowcami.

Start jak zwykle o godz. 18 z pl. Bankowego. Trasa (27,5 km) prowadzi najpierw przez plac Bankowy, Marszałkowską do Mostu Poniatowskiego. Dalej przez Grochów i Pragę do Ratuszowej. Stąd już blisko do Ronda Żaba.

Na Targówku tysiące rowerzystów najpierw skręcą w lewo w Odrowąża, później Matki Teresy z Kalkuty i Rembielińska dojadą do Kondratowicza. Po nawrotce przy ratuszu wytrzęsie ich na wertepach św. Wincentego. Budowa tej ulicy ze ścieżkami rowerowymi to właśnie wspólny cel rowerzystów i kierowców. Jeśli narzekacie na jazdę nią samochodem, to pomyślcie, jak ciężko na wąskiej jezdni omija się dziury i kałuże rowerem…

Trasa lipcowej Masy Krytycznej:

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx