Na Targówku żyje się świetnie! Tak wynika z badań | | targowek.info

Na Targówku żyje się świetnie! Tak wynika z badań

To że jesteśmy fajną dzielnicą, wiemy od dawna. Ale że aż tak? Ratusz opublikował badania, z których wynika, że Targówek to niemal raj na Ziemi.

Na zlecenie ratusza firma MillwardBrown zapytała ponad siedem tysięcy warszawiaków, jak im się żyje w naszym mieście. Na Targówku w badaniu wzięło udział 400 osób.  Raczej zadowolonych z życia.

Komunikacja

Według ankietowanych jesteśmy dzielnicą z… jedną z najlepszych komunikacji. Średni czas dojazdu do pracy/szkoły to 35 minut. Prawie połowa mieszkańców dzielnicy jeździ autobusami, tylko 23 proc. samochodami. Aż 79. proc mieszkańców jest zadowolona z komunikacji. To jeden z lepszych wyników w Warszawie. Na takim Wilanowie zbiorkom chwali tylko połowa mieszkańców.

Do tej pory jeszcze możemy się zgodzić. Kolejne odpowiedzi zaskakują jednak jeszcze bardziej. Otóż aż 69 proc. ankietowanych uważa, że stan ulic na Targówku jest dobry! Wśród badanych raczej nie było osób jeżdżących św. Wincentego czy Łodygową…

badania_komunikacja

Bezpieczeństwo

Okazuje się też, że jesteśmy dzielnicą całkiem bezpieczną. 3 na 4 mieszkańców Targówka czuje się bezpiecznie w okolicach swojego domu.

badania_bezpieczeństwo

Aktywność społeczna

Badania wykazuje spore zadowolenie mieszkańców w wielu kategoriach. Odpowiada nam oferta sportowa, kulturalna, jesteśmy zadowoleni z terenów zielonych.

W porównaniu z innymi dzielnicach blado wypadamy w rankingu aktywności społecznej. Tylko 2 proc. działa w organizacjach pozarządowych, tylko 7 proc. bierze udział w konsultacjach społecznych. To bardzo słabe wyniki w porównaniu z takim Ursynowem czy Białołęką. Możemy się pocieszać, że u nas dużo więcej osób ufa na tyle swoim sąsiadom, żeby zostawić im klucze.

badania_aktywnosc

 

 

Badania zamówione przez ratusz na kilka miesięcy przed wyborami oczywiście mogą wzbudzać wątpliwości, ale z drugiej strony, wiele wyników brzmi prawdopodobnie. A według Was, jak żyje się na Targówku?

anioł stróż 05
Brama do Raju w Parku Bródnowskim /fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

29 komentarzy na temat “Na Targówku żyje się świetnie! Tak wynika z badań

 • 4 lipca 2014 o godz. 07:45

  Beznadziejnie sformułowana ankieta na końcu. Badania też o dxxx potłuc.

 • 4 lipca 2014 o godz. 06:51

  Zyje sie bardzo przyjemnie chociaz jeszcze kilka "ulepszeń" by nie zaszkodzilo. Generalnie jak dla mnie to 4 z plusem:)

 • 4 lipca 2014 o godz. 09:16

  Jest sporo do poprawienia w kwestii komunikacji miejskiej. 35 minut jazdy z jedną stronę, to żaden powód do zadowolenia.

 • 4 lipca 2014 o godz. 09:19

  Będzie metro – będzie dobrze. Nie będzie metra – nie będzie dobrze.

 • 4 lipca 2014 o godz. 09:40

  popieram JAJATURE :) kijowa ankieta,

 • 4 lipca 2014 o godz. 10:18

  Zyje sie wprost cudnie, zwlaszcza czekajac w kolejkach do specjalistow lub 6-10 godzin na ostrym w szpitalu brodnowskim.

 • 4 lipca 2014 o godz. 10:26

  A ci wszyscy ludzie to gdzie pracuja? Na rondzie żaba ? Bo w porannych korkach to z glebockiej co najwyzej tam sie doslimaczam w tym czasie w porannych korkach , jak juz musze jechac samochodem lub autobusem Czekamy na metro,wiecej sciezek rowerowych , poszerzenie wincentego i ulice nowotrocka.

 • 4 lipca 2014 o godz. 11:05

  komunikacja jest ok ale (pomijam, że brudna jak wszędzie) to zmieni się po uruchomieniu metra do wileniaka, będzie więcej przesiadek, a co do bezpieczeństwa …. nie jest źle ale to nie znaczy, że jest dobrze, potrzeba więcej patroli pieszych, bo chyba władzy bardzo trudno jest wyjść ze swojej kijanki czy sprintera i pogonić pijaczków spod sklepu, zresztą ona nie widzi nic złego w tym, że odbywa się picie i palenie w majestacie prawa każdego dnia, a co po nich zostaje to szkło, brud i inne „dobre” wzorce
  a kultura przenosi się właśnie pod całodobowe sklepy z alkoholem, spotykają się, rozmawiają czasem sobie pokrzyczą ale mogą bo nikt im nic nie zrobi, sklepy są na każdym rogu … tylko czy o taką kulturą tu chodzi włodarzom ale taka się tylko pojawia
  są też plusy
  ostatnio plus za siłownie na powietrzu, które są używane i cieszą się dobrą opinią

 • 4 lipca 2014 o godz. 11:55

  Dużo frajerów i rozjebusów ale mieszka się GIT

 • 4 lipca 2014 o godz. 14:05

  Ja uważam,że obecnie na Targówku żyje się bardzo dobrze,tą opinię potwierdzają sami mieszkańcy.Poziom zadowolenia rośnie z każdym rokiem a to za sprawą świetnej współpracy pomiędzy Panią Prezydent,Radą Miasta,Radnymi z Targówka oraz mieszkańcami.Miejsce jest również bardzo atrakcyjne dla osób przyjezdnych i dlatego tak duże zainteresowanie działkami,domami i mieszkaniami w tej części Warszawy.Dla mnie,jeśli mam oceniać w sposób szkolny,taka 5 z minusikiem,bo zawsze jest co poprawić :-)

 • 4 lipca 2014 o godz. 15:21

  Dodam, ze tak to widzę z okna urzędu. Bo mieszkam w Wawrze. Wawrze oczywiście żyje się dużo lepiej, jest cisza i spokój i porządek i nizsze podatki.

 • 4 lipca 2014 o godz. 15:22

  Park Bródnowski z Pakiem Rzeźby jest powodem do dumy. Fajny jest lasek i … cmentarz, który dla niektórych jest porażką. Super jest rozbudowa wzdłuż kanałku wraz z przedszkolem na Drewnowskiego. Ciekawym miejscem może być os. Wilno. Na pewno jest dużo sklepów i jest dobry szpital (z kolejkami jak w całej Polsce, ale przynajmniej nie 30 km dalej;-). Problemem jest KOMUNIKACJA – czy się jedzie rowerem, samochodem czy autobusem (tramwajem etc), czuć braki – szczególnie obwodnicy (rondo Żaba-Wiatraczna) i przebicia na Kijowskiej do Zabranieckiej. Metro poprawi sytuację, ale właściwie dopiero po jego przedłużeniu na Bródno. No i przydałyby się lepsze szkoły, choć ich poziom to przede wszystkim kwestia uczniów i tego co wynoszą z domu, a nie szkoły.

 • 4 lipca 2014 o godz. 15:22

  @ Anna: podatki???!

 • 4 lipca 2014 o godz. 15:28

  nie ma wieczystego. To znaczy ja nie płacę ;)

 • 4 lipca 2014 o godz. 15:29

  jeśli z badań wynika, ze żyje się świetnie, to znaczy, ze trzeba przebadać badających.

 • 4 lipca 2014 o godz. 17:04

  Podejrzewam,że do ankiety wybrano głównie emerytów z Bródna,

  po pierwsze dlatego,że oni korzystają z komunikacji miejskiej poza godzinami szczytu.
  po drugie Bródno jest najlepiej skomunikowaną częścią Targówka,
  po trzecie Brodno jest starym dobrze zagospodarowanym osiedlem.
  Gdyby tak zadać pytania dotyczące komunikacji miejskiej mieszkańcom nowych Zaciszańskich osiedli, lub starego Zacisza, od razu statystyki poleciałyby na łeb.

 • 4 lipca 2014 o godz. 19:08

  @barbarka:Zacisze to sielsko-wiejsko-moherowo-kościelny Kaczystan :)
  ale TARGÓWEK JAKO CAŁOŚĆ JEST SUPCIO! :)

 • 4 lipca 2014 o godz. 23:45

  taa zapytajcie mieszkańców gilarskiej jak im się żyje mając ciągły ruch pod oknami, a tu kolejne osiedle na polu nie pomoże w tej sytuacji. Brak nowotrockiej się odbija.

 • 5 lipca 2014 o godz. 00:15

  „Prawie połowa mieszkańców dzielnicy jeździ autobusami, tylko 23 proc. samochodami.” W tym momencie już można darować sobie czytanie reszty. Proszę Państwa jeśli Warszawa, ma prawie 2 miliony mieszkańców, to jakim cudem prawie połowa z nich jeździ do pracy autobusami? Gdyby tak było liczba wniosków o kartę miejska Warszawia musiałaby być znacznie większa. Tymczasem nie jest to bodajże nawet 1/3 estymowanej populacji. Chyba, że ludzie w stolicy Polski, są tak mili i bogaci, że codziennie(statystycznie) jeżdżąc do pracy kupują dwa normalne. Resztą badań zapewne jest podobnie wiarygodna, kwestią wybrania próbki badawczej. Pomijając już stwierdzenie tylko 23% samochodami – przy obecnych cenach paliwa to aż 23%, bo prawie połowa autobusami może oznaczać, że niewiele więcej. 23% z populacji Targowka, nawet tej gusowskiej to są dziesiątki tysięcy ludzi. Biorąc pod uwagę, że wiele osób na Targowku po prostu nie stać na paliwo, samochód, czy nie mają nawet mogą nie mieć możliwości uzyskania prawa jazdy(jak np. niewidomi) to jest olbrzymią liczba.

 • 5 lipca 2014 o godz. 00:21

  Co jest jeszcze śmieszniejsze – a to, że z samych tych badań(dlaczego nie podano ile to wg. nich prawie połowa, tylko słownie, skoro inne są cyfra?) oznacza, że nawet w tak zakorkowanym mieście WIĘCEJ NIŻ POŁOWA nie chcę korzystać z komunikacji publicznej(brawa dla „speców od transportu” za kasowanie połączeń). Skoro więcej niż połowa to pewnie w demokracji mogliby zagłosować za skasowaniem :-). Pomijając to oznacza, że WIĘCEJ NIŻ POŁOWA płaci za coś czego nie używa(komunikacja jest utrzymywana głównie z podatków, koszt biletu pokrywa niewielką część). W stanach w mieście na 300 tysięcy mieszkańców, z olbrzymim stadionem(porównywalny z tzw. „basenem”), po takich wynikach badań skasowano całkowicie publiczną komunikację(dosłownie, poza tym w mieście nie ma nawet stacji kolejowej) i to decyzja mieszkańców, którzy zdecydowali o tym w referendum…

 • 5 lipca 2014 o godz. 07:02

  Komentujecie zwykły PR-owy piard z Bufetu,łudząc się że to była jakaś prawdziwa ankieta…im bliżej wyborów samorządowych,tym więcej Bufet wypuści takich rewelacji.Liczba „zadowolonych” wszak musi szybko wzrosnąć.

 • 5 lipca 2014 o godz. 09:12

  To badanie jest w 100% prawdziwe a hejtują je osoby podstawione albo takie z problemami psychicznymi

 • 5 lipca 2014 o godz. 10:21

  badanie prawdziwe jak prawdziwy jest remont sw. wincentego

 • 5 lipca 2014 o godz. 11:56

  Targówek to najlepsze miejsce na ziemi! :-)

 • 5 lipca 2014 o godz. 12:28

  Propaganda gorsza niż w PRL, i wchodzicie na chama bez wazeliny urzędowi. Teraz widać,co to jest leming- bierny, mierny, wierny.

 • 5 lipca 2014 o godz. 15:21

  Na Targówku mieszka się świetnie. Na starym Zaciszu znamy się z sąsiadami i mamy z nimi zazwyczaj poprawne relacje. Domniemywam ,że to głównie dzięki mieszkańcom Zacisza niektóre statystyki są takie dla Targówka korzystne.
  Komunikacja autobusowa lepsza niż przed wielu laty .Jednakże na tym luksus się kończy. Do szpitala Bródnowskiego lub na Bródno , choć to blisko, bez przesiadki nie dojedziesz. Do tramwaju takoż. Pozostaje transport własny czyli samochód. A jak zakorkowane są główne i boczne ulice Targówka , Bródna i Zacisza wiecie sami .Znamienne,że nie uwzględniono tego tematu w ankiecie.

 • 6 lipca 2014 o godz. 11:24

  Mamonka, ktoś ci to dyktował? bo piszesz bez logiki jak robot made in PO. Komunikacja niby lepsza, a nie da się bez przesiadek. Korki.

 • 7 lipca 2014 o godz. 11:34

  „Średni czas dojazdu do pracy/szkoły to 35 minut. Prawie połowa mieszkańców dzielnicy jeździ autobusami” spokojnie zaraz czas dojazdu będzie dłuższy bo geniusze fundują nam bezmyślne przesiadki na wileńskim. Będzie ciasno, i tłoczno jak się całe towarzystwo wysypie z autobusów i zacznie się przesiadać do innych autobusów, metra i tramwaju. DEBILIZM TOTALNY.

 • 9 lipca 2014 o godz. 12:00

  Popieram ZUZĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.